MortisRPG

News #2 Czas na kolejne nowości! W dzisiejszym newsie pokażę Wam parę nowości z różnych kategorii! Nie owijając w bawełnę zaczynamy!

1) Balista - gotowy jest kolejny model machiny wojennej, tym razem bardziej defensywny! Model testowaliśmy już w grze - wygląda super, aczkolwiek mechanika jest wciąż w trakcie tworzenia. Poniżej załączam screen.

Screenshot_1206

2) Kolejne modele broni - jako, iż planujemy mieć około 100 nowych modeli broni, praktycznie codziennie powstaje jakaś broń, również załączam parę fajnych screenów. :smiley:

3) System mobów - ostatnimi czasy dokańczałem szczególiki w systemie związanym z potworkami. Są już w pełni gotowe i nasza ekipa powoli tworzy je, rozstawia po mapie i testuje. Pisząc “w pełni” mam na myśli również obsługę naszych autorskich customowych modeli! Poniżej załączam przykład.

4) System tworzenia postaci - na początku serwer miał zamysł, że gracz może mieć jedną postać, od kiedy się to zmieniło stworzony został kreator postaci polegający na pakietach. Gracz wchodząc do kreatora postaci, wybiera za pomocą kółka myszki wszelkie warianty tworzonej postaci, zatwierdzając swój wybór shiftem (Dostaje wtedy instrukcje co dalej i przechodzi do kolejnego kroku). Jest to w miarę intuicyjny system i pozwala już z jego poziomu zobaczyć jak klasa/rasa będzie wyglądać w grze. (skiny)

Jest jeszcze również wiele postępu na mapie, ale na to poświęcę całego osobnego newsa. :smiley:
Stay tuned! :>

Uuuu Ktoś nam robi konkurencje… Będzie trzeba jakiś sabotaż przeprowadzić ;D
A tak na serio, bardzo fajnie że rozwijacie serwer opiewający się na rozgrywce RPG ;D Czyżby miałby wystartować w Polsce 2 Serwery RPG, które dorównują lub przewyższają te za granicy ? Mam nadzieję ze tak :smiley:

Także jestem ciekaw 2 rzeczy jak na tą chwilę :stuck_out_tongue: Innych lokacji, Jakieś miasta, wsie czy też większe budowle, jak one wyglądają :stuck_out_tongue: oraz czy modele tych broni nie były czasem wykonywane w BD Craft / Cubik Studio ?:stuck_out_tongue:

W kolejnym newsie pokażemy parę lokacji. :smiley: A co do modeli - wykonujemy je w programie Blockbench.

News #3 Kolejne nowości, tym razem więcej mapy, ale również cząstka strony technicznej. :smiley:

1) Parę screenów mapy - poniżej wrzucam kilka screenów poglądowych co się działo ostatnimi czasy, screeny te to już gotowe miejsca, poza nimi postępy cały czas rosną, większe lokalizacje są dalej w budowie, mimo to w międzyczasie powstaje wiele nowości. :>

2) GUI EQ - dorzucam jeszcze screena z działającego już w pełni GUI ekwipunku gracza. :smiley: GUI wciąż jest w trakcie rozwijania, dlatego jest trochę “gołe”.

Screenshot_1219

Od tego newsa będzie trochę przerwa od większych nowinek technicznych, ponieważ piszę za miesiąc maturę i jestem w trakcie przygotowań, ale raczej na 80% ekipa będzie coś wrzucać typu postępy z mapy i modele.
Stay tuned! :blush:

PS https://discord.gg/e9Gde -> zapraszamy na discorda, kto chętny. :rofl:

Serwer zapowiada się super, szczególnie nowe modele broni czy w ogóle machiny wojenne. Takie coś przyciągnie ludzi, bo to coś czego normalnie nie ma.

PS. Szkoda, że kanał umarł.

Zaproszenie wam wygasło @Kaktus

https://discord.gg/drAMa -> to powinno działać.

Może po prostu jakimś cudem mam tam bana? `Vylence#1337

chyba nie masz bana, bo nigdy mnie tam nie było a też wygaśnite

To samo,

Dziwne, chyba to jakiś bug ze strony discorda, nie wiem o co chodzi.
Tu jest stare zaproszenie wieczne, które powinno działać: https://discordapp.com/invite/5ArkkV3 .

No i to działa :smiley:

mortis baner
News #4 Nowości, nowości i jeszcze raz nowości.

1) Screeny mapy - kolejne poglądowe zdjęcia lokacji tworzonych przez naszych budowniczych.

2) Projekty modeli - projekty ukazują portal oraz dobrego towarzysza aniołka

Discord:

W czym tworzycie modele? :thinking: Przyznam że zawsze byłem do tyłu z grafiką 3D

Darmowy program - Blockbench.

Matury powoli mi się już kończą, niebawem wznawiamy ostro pracę nad serwerem. =D

News #5 Parę nowych rzeczy. :3

1) Główne miasto (Korberg) jest już na granicy ukończenia, ostatnimi czasy został mocno rozbudowany port. Załączam dwa screeny z danej lokacji.

2) Wirtualne EQ jest już w pełni sprawne - Ostatnimi czasy dużo siedziałem nad bugami, dopieszczałem prawie gotowe rzeczy, tak też - EQ, aktualnie jest ono pozbawione błędów i w pełni działa zakładanie/ściągnie ekwipunku.

Screenshot_1230

Reszta zmian to zmiany niewidoczne dla gracza, głównie optymalizacja, usuwanie błędów. W ostatnim czasie także poważniej zajęliśmy się balansem rozgrywki, by gra już od samego początku była sprawiedliwa dla każdej klasy. Tak też postanowiliśmy, że wystartujemy z 4 klasami, by łatwiej nam było wszystko zbalansować, dodając co jakiś czas kolejną, aż w końcu do 7 klas, które są planowane. Więcej zmian niebawem! Stay tuned. :smiley:

Powiedziałbym, że teksturepack jest strasznie znajomy…

Klasyka RPG, Conquest. :smiley:

News #6 Prace trwają cały czas, ostatnimi czasy nawet dołączyło parę nowych osób do pomocy przy projekcie, poniżej wrzucę parę małych zmian. :smiley:

1) Trochę nowych miejsc - Są to mniejsze miejsca na mapie, aczkolwiek ze swoją historią. :smiley:

2) Modele - Kolejna dawka modeli. :smiley:

Screenshot_1237
Screenshot_1236
Screenshot_1235
Screenshot_1234

(Jest ich o wiele więcej, ale nie mam jak wszystkich pokazać)

3) Strona techniczna - Po stronie technicznej zostały aktualnie ukończone skille i atrybuty klasy ‘WIdmo’, dokańczane są 3 pozostałe klasy wymagane na start serwera. Dodatkowo trwają pracę nad udoskonaleniem systemu ekwipunku.

Więcej wieści niebawem! :smiley: