Mój VPS został zablokowany z powodu naruszenia regulaminu

vps
Tagi: #<Tag:0x00007f3444fa1908>

Jeśli to czytasz to prawdopodobnie twój VPS został zablokowany przez obsługę lub jej automat i nie możesz włączyć VPS z poziomu panelu klienta lecz widzisz komunikat o potrzebie kontaktu z administracją.

Warto też zapoznać się z tym wątkiem:

Co robić, jak żyć?

Bez obaw, w lvlup.pro działa system trzech szans o ile naruszenie regulaminu nie było świadome (to stwierdza obsługa lvlup.pro), poniżej szczegóły jak wygląda ten system:

Pierwsza taka sytuacja z tym VPS

Ok, czasami się to zdarza, nie każdy jest mega specem od administracji.
Może twój kolega zainstalował jakiś crackowany soft z trojanem pod twoją nieobecność albo Ty o czymś zapomniałeś.
W zależności od przewinienia może zostać odcięta sieć lub wyłączony VPS.

W miarę możliwości w ofercie KVM Game Pro należy użyć panelu Proxmox oraz wirtualnej konsoli w nim dostępnej aby zdiagnozować co dokładnie się stało i naprawić ten problem np. uruchomić skanowanie i usuwanie backdoorów.

W miarę możliwości należy zrobić kopię danych oraz dokonać reinstalacji.
Warto zabezpieczyć też VPS przed botami według instrukcji

Po tym procesie należy utworzyć zgłoszenie w panelu klienta z prośbą o odblokowanie.

Ten VPS jest już blokowany drugi raz

W tym miejscu warto się zastanowić czy na pewno wszystko robimy zgodnie z dobrymi praktykami np. czy używamy silnego losowego hasła, czy inni użytkownicy mający dostęp do VPS nie czynią zła podczas naszej nieobecności.
Warto też zrobić kopię plików na swój komputer oraz dokonać reinstalacji.
Po reinstalacji od razu warto postępować według instrukcji z poprzedniego punktu i zabezpieczyć VPS.
Zalecałbym też w ramach ostrożności nałożyć limit wychodzących pakietów TCP/UDP tak aby nie odpowiadać na ewentualne ataki przychodzące.

Ten sam VPS jest już blokowany trzeci raz

Jeśli nie znajdzie się naprawdę dobry powód takiej sytuacji (to ocenia obsługa) to VPS zostaje usunięty.
Niestety widocznie popełniłeś jakiś poważny błąd przy administracji wiele razy lub celowo naruszasz regulamin więc w trosce o innych klientów oraz użytkowników Internetu twój VPS musi zostać usunięty.

Póki nie jest to nagminne nadal masz możliwość kupienia następnego VPS.

W wypadku większych pakietów czyli 8, 16 czy 32GB RAM sprawy takie są rozpatrywane indywidualnie w kontakcie z obsługą.

Mój VPS został zablokowany przez użycie ping
Zablokowany vps
Mój VPS został zablokowany
Blokada vps
Problem - zablokowany VPS
Blokada serwera VPS

@SystemZ
Moja ciekawość nie zna granic :grinning:
Dużo w tygodniu blokujecie vpsów z powodów puszczania ataków typu DoS?

Odpowiadając precyzyjnie 0.
Jeśli zaś chodziło Ci o DoS to średnio jeden na dzień choć jak patrzę to ta liczba rośnie.

Mi zablokowano vpsa za to ze wpisałem
./ts3server_startscript.sh restart

@akuku597 VPS openvz?

@NightmareFallen tak

@akuku597
Wobec tego się nie dziw administracja lvlup.pro ma wgląd w wszystkie procesy openvzetek. Ty pewnie miałeś cracka z emulatorem a to nie legalne :slight_smile:

teraz mi zablokowali vpsa na ktorym mialem tsa bez licencji

OMG przecież za nic chyba nie banują !
A twój serwer czasem nie przekracza wyznaczonego Ramu/Procka ?

Z tego co wiem w regulaminie jest zapis, w którym stoi że łamanie praw autorskich będzie odpowiednio ukarane. Ale mogę się mylić, czytałam to już jakiś czas temu ;d

Do tego sprawa wygląda “zgłoszeniowo”, żalenie się na forum nie pchnie Twojej sprawy ani trochę bardziej do przodu. Zostaje tylko założenie ticketa i tam wyjaśnienie całej sprawy.

:thumbsup:

Dasz radę potwierdzić jakoś te rewelacje?
Póki co brzmi trochę jak pierwsza strona “Fakt” :smiley:

Z moich logów z iptables wynika że automat który przejął część moich obowiązków odnośnie blokowania problematycznych VPSów z powodu wychodzących ataków DoS był zbyt czuły i niesłusznie zablokował VPS i to co piszesz to raczej zwykły zbieg okoliczności.

To odnośnie jednego twojego VPS, drugi chyba faktycznie wykonał atak ale nie był raczej znaczący lub VPS został na tyle szybko odcięty że nie spowodował szkód.
Tak czy inaczej oba VPSy zostały odblokowane z polityką opisaną w tym wątku.

Swoją drogą automat niesłusznie faktycznie zablokował kilka innych VPSów, gdyż przeoczyłem kilka charakterystyk pakietów.
Najmocniej przepraszam tych klientów których to dotknęło (ok. 3-4), VPSy zostały już odblokowane i włączone.

Byłem zmuszony dość szybko wprowadzić taki automat ze względu na ostatnie nasilenie się wychodzących ataków DoS. Ręcznie już nie nadążałem blokować co skutkowało np. dropami pakietów na niektórych maszynach więc musiałem działać szybko. W chwili gdy piszę ten post została wprowadzona znaczna poprawka do tego automatu i szansa na fałszywy alarm powinna znacznie spaść.

Nie wiem jak to mam rozumieć.
Widzę tu dwie możliwości

• masz na myśli TS3 który jest uruchomiony bez pliku licencji czyli standardowo 32sloty?
  • przyznajesz się do naruszenia regulaminu punktem który od razu usuwa VPSa bez trzech szans (naruszanie praw autorskich)

Radziłbym uważać z odpowiedzią.
Możemy sobie w wielu sprawach żartować na forum (patrz na mój wątek z przywitaniem) bo nie połknąłem kija ale regulamin nie jest czymś o czym mogę żartować.
Sam rozumiesz, reprezentuję firmę, muszę przestrzegać prawa i tak dalej, te nudne sprawy. Ktoś musi.

Witam. mój VPS został dzisiaj zablokowany niestety nie wiem za co i czekam na szybką odpowiedż, mam nadzieje, że pliki TeamSpeaka nie zostaną usunięte, chcę sobie zgrac konfigurację botów oraz wygląd i baze całego serwera. Oczywiscie chce też korzystać z VPS na lvlup !!! Proszę o szybką odpowiedź na mój ticket !!!

Pierwsze od tego nie jest forum
Drugie !!! i jeszcze !!!
Trzecie prosiłbym przeczytać pierwszy post w tym temacie oraz

Jeśli chcesz się nam (użytkownikom forum) pożalić - niewidzę przeszkód.

Powiedz nam co zrobiłeś, że zablokowano Ci serwer i zapoznaj sie ze wskazówkami wyżej.

Dla porządku powinieneś napisać zgłoszenie :slight_smile:

Dziś trochę ruchu prawidłowego zostało sklasyfikowane jako nieprawidłowy.
Dokonałem kolejnych modyfikacji w algorytmie, oby było lepiej :slight_smile:

@Fallen Wszystko okej ?
Po co tyle tego ! ?? Nie wiem, czy wiesz, ale stawianie +4 znaki interpunkcyjne świadczy o problemach psychicznych. Chcesz o tym pogadać?

Co do twojej black/white listy polecam pamiętniczek, a nie to forum :slight_smile:

W sprawie wykrzykników, zostało juz to wspomniane właśnie w Jego poradniku:

Konkretnie tu:

Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.!!!

Co do sprawy z blacklistą ts3 nie wracajmy do niej, jest to juz zamknięty temat.

Pozdrawiam

2 posts were merged into an existing topic: Zablokowanie vps

Mi dzisiaj został z niewiadomych przyczyn nic nie zrobiłem i mi zablokowali :frowning:

Nigdy nie ma “za nic”. Napisz ticket, i wyjaśnij sprawę jak człowiek - mi się wydaje że @SystemZ raczej udzieli odpowiedzi na Twój problem.