Mniejsze KVM GAME

Tagi: #<Tag:0x00007efc9be208a8> #<Tag:0x00007efc9be207b8>

Hej.
Proponowałbym wprowadzić mniejsze KVM z ochroną GAME.
Cel? Choćby postawienie serwera TeamSpeak nie wymaga przepłacania za 2x CPU i 4 GB ramu. Do 500 osób online wystarczał swojego czasu 512 MB 30% 1 rdzenia CPU OpenVZ xD

Proponuję jakiś z 1 rdzeniem CPU, 2 GB ramu oraz mniejszym łączem coby :slight_smile:
Pozdrawiam <3

Zawsze możesz skorzystać z oferty 1GB w KVM PL =)

Mniejsze pakiety raczej już się nie pojawią, zarządzanie taką drobnicą będzie komplikować cały proces, a cena znacznie niższa by nie była, wystarczy spojrzeć na różnicę w ilości zasobów i cenie między 1GB KVM PL i 2GB KVM PL

Ten 1 GB nie posiada ochrony Game z tego co mi wiadomo :slight_smile: Chyba, że się mylę. Dla TSa ona jest naprawdę potrzebna, nawet nie wiesz jaka jest konkurencja gdy widzi gdy na Twoim serwerze siedzi więcej osób niż u nich. Gorzej niż w MC :confused:

Mniejszy pakiet będzie chyba bardzo nieopłacalny dla hostingu, po drugie - im tańsze pakiety, tym więcej ticketów odnośnie nich, co obciąży obsługę hostingu,

@SystemZ już pewnie gdzieś o tym wspominał, ale ja jeszcze raz to napiszę: dla oferty VPS KVM GAME nie ma możliwości wprowadzenia mniejszych VPS niż 4GB RAM. Tak mocne rozdrobnienie nie wpłynęłoby zbyt dobrze na sam węzeł, głównie mam na myśli procesor. Skoki obciążenia mogą powodować zadyszkę na takim węźle, która może powodować obniżenie wydajności usług na nim zlokalizowanych, a tego raczej nikt nie chce. Dodatkowo przy większej ilości adresów IP na węźle dochodzą dodatkowe opłaty, czyli mniejsze pakiety mogłyby wcale nie być tańsze. To też nie jest rozwiązanie jakiego pewnie oczekujesz :neutral_face:

Przy wprowadzaniu pakietu 1GB RAM KVM PL mocno się zastanawialiśmy, czy to czasem nie spowoduje problemów wydajnościowych. Dodatkowym zmartwieniem są też osoby miłe inaczej. Do tej pory zaobserwowaliśmy, że małe i tanie pakiety często przyciągają abuser’ów. Kończy się to tak że abuser żegna się z usługą, my zostajemy z zablokowanym adresem IP (TS3BL) lub kilkoma zgłoszeniami o spadkach wydajności i skąd to się mogło wziąć. Czyli poświęcamy czas na rozwiązywanie problemu którego nie powinno być od samego początku. :sweat:

TL;DR
Nie ma i nie będzie mniejszych pakietów niż 1GB RAM KVM PL. Chcemy dostarczać dobre, wydajne usługi, a roboczogodziny poświęcić na wprowadzanie nowych rzeczy :slight_smile:

7lajków

Tak tak, wszystko spoko. Nie chcę mniejszych niż 1 GB ram. Chciałem zapytać tylko czy będą pakiety mniejsze niż 4 GB jednocześnie z ochroną game. Mógłby to być pakiet 2 GB z 1 rdzeniem ale z OCHRONĄ GAME, której nie zapewnicie na tych 1 GB KVM w PL.

Prostując -> OVH nie zapewni :wink:

1lajk

zwał jak zwał :wink:
czekam na odpowiedź od pracowników firmy bo trochę się nie zrozumieliśmy w odpowiedziach ;D
wiadomo, że jak ktoś stawia TeamSpeak to stawia na ochronę DDoS a nie na gigabajty czy CPU

przecież otrzymałeś :slight_smile:

no nie do końca… otrzymalem odpowiedź, że nie dostanę mniejszego bo jest jakaś 1 GB KVM PL ale co mi z takiej KVM jak ona nie ma ochrony DDoS. Chciałbym coś większego ale nie tak wielkiego jak 4 GB KVM Game. Mam wrażenie, że odpowiadająca mi nie miała na uwadze, że zależy mi na ochronie anty-DDoS game.

Ma Anty-DDoS’a, ale tylko typu PRO. Najmniejszy VPS z Anty-DDoS’em typu game to 4GB z FR =)

to szkoda, myślalem, że będzie alternatywa. Jednak zostaję przy innej firmie.

Nie dostarczymy takiej oferty gdyż duża gęstość VPS z naszego doświadczenia przytka CPU a w efekcie oferta GAME nie byłaby do GAME co mija się z celem.

Z zasady nie tolerujemy lagujących serwerów do gier i tego się trzymamy.
Sam jestem graczem i wiem jak to jest gdy zaczyna się teleportowanko po mapie.
Co robią inne firmy to już ich sprawa ¯\_(ツ)_/¯

4lajki