Minecraft-List.org - lista serwerów Minecraft

tu się pojawia problem, votifer wymaga podania klucza przez właściciela serwera. A listamc nie ma żadnych kont i prawdopodobnie mieć nie będzie. A więc własnego.

wątpię że admini (zwłaszcza większych serwerów) będą chętnie będą instalowali pluginy wątpliwego pochodzenia…

czy ta lista ma się czymkolwiek różnić od mclist? x.x (oprócz nazwy domeny?)

1polubienie

Żeście się uczepili tej mclist
pierw narzekacie że brzydka, no to zmieniam, upodabniam do listy serwerów ingame to pojawia się hurr czy to ma się czymś różnić od <nazwa innej listy>

https://github.com/artur9010/listamcplugin, jak nie ufasz to możesz sobie zbudować ze źródeł, nie widzę problemu. Ba, możesz sobie nawet napisać własny! Wystarczy odpytać https://listamc.eu/listamc-plugin-rest/getLatestVotes.php?server=4131 które zwraca 50 ostatnich głosów z ostatnich 3 godzin (w kolejności od najstaszego do najnowszego, dla ułatwienia pracy wszystkim)

1polubienie

API tragedia, ciężko to nawet nazwać api.
Powinno być w json a nie dziwnym plaintext

REST nie wymaga zwracania danych w JSON. Liczby całkowite i unormowane nicki (jeśli wcześniej zachodzi ich walidacja) pozwalają na zastosowanie własnych formatów.

vote_id;name\0vote_id;name\0...

Chociaż niekoniecznie w tym przypadku ma to sens, czasami takie rozwiązania, dla bardziej wewnętrznych systemów, mogą być stosowane z różnych powodów. Przetwarzanie będzie szybsze, nie potrzeba dodatkowych bibliotek, czy stosunkowo bardziej złożonych parserów, przychodzi też oszczędność przepustowości sieci.

Pomijając, że url nie jest najpiękniejszy, to raczej i tak nikt go nie będzie oglądał z graczy, więc problem to nie jest (co nie znaczy, że nie mógłby wyglądać ciut lepiej). Format obecny można poprawić, bo obecnie jest trochę dziwny i ma zbędne znaki, ale tak ogólnie widziałem gorsze przypadki.

@artur9010 Alternatywnie api mogłoby przyjmować jeszcze nick gracza i zwracać unix timestamp/id głosu lub 0/-1 w przypadku braku głosu.

2polubienia

W sumie wjechał drobny update

• KONTA
  • Wymóg rejestracji do dodania serwera
  • Szczątkowa edycja serwerów (co prawda tylko opis ale zawsze coś)

Na dniach pojawi się wsparcie votifiera.

Jeśli ktoś dodał serwer wcześniej i chce go sobie przypisać do konta, zapraszam na discorda albo pw.
Nieprzypisane serwery wylecą po 15 marca.

Cała część związana z kontami jest póki co po angielsku, zapomniałem o tłumaczeniu.

Z listy wyleciały właśnie wszystkie serwery bez właściciela i głosów bo nie mają nic do stracenia.

1polubienie

W sumie to minął tydzień i niewiele się zmieniło od strony frontu. Więc bump.

W sumie to mam też domenę minecraft-list.org i chciałem tam anglojęzyczną listę ogarnąć. No ale nie widzę w tym w sumie sensu, więc je połączyłem.

Dodaj serwer już dziś, dwie listy w cenie jednej :open_mouth:

1polubienie

Zmień ta capche ona bardziej utrudnia niż zabezpiecza.

No przy głosowaniu już jej nie ma, jak nowe rozwiazanie się będzie dobrze sprawować to zniknie wszędzie.

Ale czemu teraz nie ma captcha?

Bo sobie sprawdzam czy ajpik nie jest brzydki.

Wszystko super, fajnie, że umie w responsywność przy takim designie, tylko gdzieś zjadło funkcje API, która była jeszcze jakiś czas temu dostępna. :frowning:

1polubienie

Prawdopodobnie ostateczny wygląd strony serwera.

1polubienie

Pojawiło się podstawowe wsparcie bbcode w opisach, można sobie wrzucić jakiś obrazek, podlinkować discorda czy pogrubić/podkreślić/pokolorować tekst.

image

1polubienie

Wjechał drobny update, dzięki któremu przeglądanie listy na telefonie będzie ciut wygodniejsze. Łatwy do skopiowania adres do połączenia, widoczna ilość graczy oraz wersja serwera.

3polubienia

36 serwerów online. Bump

1polubienie

Pojawiło się wsparcie NuVotifiera, wystarczy wejść w ustawienia serwera i dopisać brakujące informacje :slight_smile:

Propsuje postępy i zaangażowanie w rozwój projektu

2polubienia