Miliard pingu, wspaniały VPS

Wspaniały VPS, straciłem wszystkich graczy bo kazdy ma 6000 pingu xD
No fajne fajne, juz aternos lepszy.
obraz

chyba nie odróżniasz miliardu od tysięcy :kappa:

6 polubień

Jeśli chcesz napisać opinię o hostingu, możesz utworzyć wątek w kategorii #ulepsz-lvlup-pro:opinie. Pamiętaj, aby była ona konstruktywna.

Jeśli jednak chcesz rozwiązać swój problem, jesteś w dobrym miejscu. Natomiast musisz nam podać więcej informacji, dzięki czemu będziemy mogli ci pomóc.

To jest zgłoszenie problemu, Twoja opinia na temat hostingu czy szkalowanie?

3 polubienia

I to i to i to :kappa:

Można to porównać do tego:

no a czego chciec wiecej, 6000 pingu do waszych serwerów to chyba nie za dobrze. no chyba ze posiadacie łącze z neostrady

Widocznie problem jest tylko z twoim serwerem :kappa:, ja 6k pingu nie mam :smile:

spoko, mój serwer jest na waszej platformie.

Ok, ale coś więcej o problemie?

Kolego, nie podałeś żadnych logów. Żadnych raportów z testów sieci.
To tak, jakbyś zadzwonił na 112, że Twój dom się pali, ale nie powiedział nic więcej oprócz tego, że się pali.

4 polubienia

raport boży:
zwykłe pobieranie plików z serwera to jakies 300kbps czyli tragedia
załadowanie większej ilości danych czyli np kilkudziesięciu chunków w minecraft skutkuje wielkim opóźnieniem i miliardem pingu.
Źródło problemu: wasza infrastruktura sieciowa.

Źródłem problemu jest TWÓJ serwer, coś powoduje spadki prędkości internetu, miałeś wysłać logi a nie “raport boży” i NIE nie jest to wina infrastruktury ovh.

2 polubienia

“raport boży” to nie jest raport. Jesteś trollem?

Podeślę parę linków, które mogą być przydatne w tej sytuacji:

Wyślij screeny z wynikami tych testów po ich wykonaniu, a z pewnością ktoś Ci pomoże.

1 polubienie

mtr wysyła malutkie pakieciki, które nie ukażą istoty problemu.

Skoro wiesz lepiej, że wykonanie testu niewiele Ci powie to poradź sobie sam ze swoim problemem ¯\_(ツ)_/¯
Poprosiłeś o pomoc, udzielamy Ci jej, ale społeczność nie jest w stanie pomóc, jeżeli nie podasz szczegółowych informacji o problemie.

2 polubienia

mtr pokaże 60 pingu na pakiecikach 1kb i każecie mi spadać na tzw drzewo bananowe
htop nic nie pokaże bo zużycie cpu / ramu nie jest tu problemem, serwer chodzi na stałych 20 TPS, jedynie PING jest poniżej krytyki
speedtest zebym zmierzył sobie internet xD mam łącze światłowodowe i w grze pingu na FR powinienem miec 40 a nie 6000, poza tym wszyscy gracze mają (a raczej dzięki wam mieli) tak samo

Wykonałeś tylko jeden test z 3 i już mówisz żebyśmy spadali. Wykonaj najpierw wszytskie 3 testy i dopiero będziemy mogli Ci jakoś pomóc. Może to jeszcze być problem samego serwera Minecrafta więc jeśli nie będzie to dla Ciebie jakiś wielki problem wyślij swoje timingi :wink:

A próbowałeś “zmierzyć internet” serwera VPS korzystając z tego typu narzędzia? Zapewne skoro wiesz takie rzeczy jak:

To powinieneś wiedzieć, że z serwerów speedtest możesz korzystać nie tylko do sprawdzenia prędkości łącza na swoim domowym komputerze.

Dodatkowo, w skórcie: medium nie zawsze świadczy o jakości połączenia.

Więc argument trochę nietrafiony. Rozumiem, że problem objawiał się u większej ilości osób, więc z automatu odrzucasz możliwość winy po tej stronie, jednak aby być pewnym, należy takie rzeczy uwaga: testować powtarzalnymi metodami i narzędziami do tego przeznaczonymi.

2 polubienia

Jeśli wiesz że to wina vpsa i jesteś tego pewien to dlaczego nie utworzysz ticketa z prośbą o przeniesienie na inny węzeł? Jeśli faktycznie jest to wina serwera to taki zabieg rozwiąże problem. Nie bronię lvlup bo tutaj losowe skoki pingu i kiepski transfer to codzienność, sam miałem z tym problemy, ale płacząc na forum nie dostaniesz pomocy, a administracja jako tako nie ma większych problemów z przeniesieniem kogoś na inny węzeł, a jeśli faktycznie problem tkwi po stronie serwera, to rozwiąże problem

3 polubienia