Meleride - Serwer RealLife!

No to fajnie, że przez rok robiliście mnóstwo rzeczy w pośpiechu

a (o ile owa premiera nastanie) będzie grywalna? co prawda nie miałem okazji wejść na demo ale pokazanie społeczności takiego, za przeproszeniem, gówna i grożenie banem za błędy które sami zrobiliście jest słabym żartem

@SystemZ dostarczyłeś mi ogromnej dawki humoru, płakałem ze śmiechu jak to czytałem :smiley:

no tak dajmy kolejny rok żeby pokazali troszkę lepsze ale dalej niepełnosprawne demo

ktoś robi serwer ponad rok, pokazuje takie coś i nie skreślaj tak od razu Meleride, za to że demo wyszło bardzo słabo - a tu nasuwa się pytanie, czy to coś można nazwać demem? dla jasności ponownie powtarzam że nie byłem na demie ale skoro nawet @Nieznajomy11 i @SystemZ tak to skomentowali to znak że coś jest na rzeczy

Czuję się zawiedzony, że akurat nie było mnie w domu i “demo” updało zanim zdążyłem wrócić.

Na wstępie - jeśli masz gdzieś moje przeprosiny zawarte w tym wątku, i powiesz, że nie oczekiwałeś przeprosin, a gotowego dema - spoko, wiem - jak masz to pisać, to po prostu wyjdź. Po co będziesz marnował Twój czas na pisanie tego, oraz mój czas na czytanie.
Jeśli również jesteś członkiem ekipy “AntyMele”, i masz zamiar się śmiać z projektu, odpisywać “Ha, wiedziałem że meleride nie powstanie xDD” - przeczytaj górną linię, i postąp tak samo jak osoby wyżej.
Zapraszam do czytania.

Co poszło nie tak z demo?

Więc,
zacznijmy od dnia, kiedy dostaliśmy “wyrok” współpracy jako stworzenie demo. Był to termin 3 lipca, mieliśmy prawie całe dwa miesiące na stworzenie serwera.
Jako ekipa myśleliśmy, że takowy termin ostatecznie wystarczy, oraz że uda nam się stworzyć grywalne demo serwera.

Niestety, co się okazało - dzień za dniem osoby zaczęły brać wolne - z powodów urlopu, czy też spraw prywatnych. Okazało się, że nad mapą zaczęły pracować tylko 1-2 osoby.
Ostatecznie udało nam się pokazać jedynie kilka feature’ów, kiedy ich planowana lista to było znacznie więcej.

Co się okazało - podczas trwania samego demo jako administracja zauważyliśmy pare niedociągnięć, których nie skorygowaliśmy.

Demo zostało zamknięte 47 minut tuż po jego otwarciu. Niestety - byliśmy zmuszeni na zamknięcie tak wcześnie wersji demonstracyjnej z powodu chaosu, jaki panował na serwerze.
Przepraszamy.

Sprawcą jest… plugin od uprawnień?

Nie nazwałbym jednego pluginu za zniszczenie całego demo, ale nie mogę tego ominąć - LuckPerms mnie zawiódł.
Jeżeli społeczność nazywa tę wtyczkę za jeden z lepszych systemów uprawnień - to na pewno nie chodzi tu o dopisywanie zakazanych permisji do grup.

Wszelkie zdjęcia zostały wykonane podczas trwania wersji demo.

Back%20%5B%232%5D

Warp%20%5B%233%5D

ChatColor%20%5B%234%5D

Mimo blokad wskazanych na rangi - wiele osób dalej mogło wykonywać komendy, oraz formatować chat.

Co się działo dalej?

Po zamknięciu serwera ciężko było się jakkolwiek odezwać - straciliśmy ~95% zaufanej społeczności, odnieśliśmy porażkę. Przez kilka godzin nikt się nie odzywał na discordzie administracyjnym.
Mimo to - chcieliśmy prowadzić Meleride dalej. Wszyscy staraliśmy podnieść projekt po upadku - myślę, że dzisiejsza moja wiadomość zszokowała nie jedną osobę z ekipy.

Meleride nie będzie.

Po roku i dwóch miesiącach tworzenia meleride z przykrością chciałbym zgłosić upadek, oraz rezygnację z projektu Meleride.
Powodem dla którego rezygnuję z Mele nie jest sam fakt pokazania dema - mam również inne powody dla których chcę dokonać tego kroku.

Przede wszystkim - jeżeli miałbym tworzyć dalej Meleride - czas z jakim tworzylibyśmy sam projekt przedłużałby się z dnia na dzień.
Jako, że sam idę aktualnie do 2 klasy technikum, chciałbym mieć jakikolwiek czas na szkołę, znajomości, zainteresowania, jak i na osoby dla mnie ważniejsze.
Chciałbym również zaoszczędzić trochę pieniędzy na inne hobby, jak chociażby fotografia. Meleride wiązałoby się z ciągłym wydatkiem.
Sam projekt zyskał również odzew negatywny - co mnie jako założyciela bardzo zdemotywowało.

I’m sorry.

Jako IceMelt wiem, że moim projektem wiele zawiniłem.
Przepraszamy wszystkich zainteresowanych projektem. Jako ekipa chcieliśmy pokazać Wam jeden z lepszych serwerów RealLife. Niestety, oddaliśmy demo-kupe do użytku.

Przepraszamy całą obsługę Lvlup.pro. Nie wiem czy dziękować, czy przepraszać - zaoferowaliście Nam wielki pakiet, oraz wydajną maszynę, my nie potrafiliśmy tego wykorzystać.

Chciałbym również w imieniu wszystkich osób zmotywowanych do napisania wczorajszego posta autorstwa @LarryTheWizzard przeprosić za wszelkie kontrowersyjne zdania, które pojawiły się w małym liście napisaniem kilka wpisów wyżej.
Najwyraźniej - nie tylko mnie nosiły emocje, a jako, że tekst był pisany w dość ostrych warunkach - “musieliśmy pisać szybko”.

Przepraszamy każdego, kogo uraziliśmy swoim projektem.

Oraz przepraszamy wszystkich, którzy może i nie interesowali się zbytnio samym Meleride, ale widzieli jakąkolwiek iskierkę nadziei w naszym projekcie.

Co ze mną?

Myślę, że skupię się na tym co chyba w tej chwili najbardziej lubię - na programowaniu.
Ostatnio kupiłem również licencję do pewnego znanego programu do modelowania - Cubik Studio. Wartoby było jakkolwiek wykorzystać to :wink:
Mam również w planach kilka innych projektów - może nie w MC, ale równie ciekawych jak Mele na początku przedstawiałem.

Wiem, że już raczej będę przez większość na ten czas kojarzony z moim byłym projektem - mimo wszystko proszę o wyrozumiałość. Chciałbym po prostu zmienić trochę moją drogę działania w internecie - bardziej pod kątem skupiania się na moim hobby, niż na prowadzeniu ciągle jednego projektu w małej grze komputerowej :stuck_out_tongue:

Dostałem mocnego kopa na przyszłość, oraz wywnioskowałem kilka skutków.

No cóż, wygląda na to, że tutaj droga Meleride się kończy.
Do zobaczenia! :wave:

#MelerideIsEnded

Szkoda. Naprawdę szkoda, że ostatecznie tak się rozwiązała cała ta sytuacja. To jest całkiem spory projekt, który ciężko pociągnąć, szczególnie bez większego doświadczenia w tym kierunku. Z tego co można było zasłyszeć od byłych członków ekipy, organizacja delikatnie mówiąc kulała - ale to również kwestia doświadczenia.

Nie ukrywajmy, można było to zrobić znacznie lepiej. Ale taka porażka może nauczyć więcej, niż rok czy dwa mozolnych prac nad serwerem.

Mam nadzieję, że z całej tej sytuacji wyciągnąłeś wnioski które sprawią, że kolejne projekty będą tylko lepsze.
Powodzenia :wink:

Szkoda, że tak się to zakończyło, bo zapowiadało się ciekawie. Miałem cichą nadzieję, że jak nie MaRPG, to chociaż Meleride wystartuje spod skrzydła lvlup. Ale mimo wszystko @IceMelt wielki szacunek dla Ciebie, że jako głowa projektu miałeś odwagę napisać wytłumaczenie, co dalej z projektem i dlaczego, a nie jak niektórzy… #PDK.
Mimo wszystko powodzenia :wink:

Ten temat został automatycznie zamknięty po 2 dniach. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest możliwe.