Meleride - Serwer RealLife!

O, pochwalony, podobno CTO na Meleride jestem, to się wypowiem.

Jak się zaczyna, trzeba formalizować. No ale dobra, jak już tak idziesz to okej. Swoją drogą - czemu nikt do mnie nie napisał? A może bym petycje podpisał. Ignorant, pf.

Fakt, +5 punktów dla Gryffindoru.

Taki szczegół, bardzo ważny: nic przedstawionego != nic się nie dzieję, jeżeli natomiast SystemZ chce zobaczyć konkret to może napisać, co my niby ukrywamy?

Wiesz, my przynajmniej nie lądujemy rzekomo we więzieniu oraz nie zostawiamy pustego serwera z defaultowo wgranym Apache bez żadnego słowa, ale to tam wiesz, drobny szczegół.

Kurcze, na miejscu właściciela bym był serio uradowany tym, że community dba o firmę - i w tym momencie nie ma żadnego sarkazmu. Aż bym zniżki dawał, podziwiam.

I bardzo dobrze, jak właściciel chce, to damy do wszystkiego dostęp, w końcu to jego, ale spokojnie - rozumiem Towarzyszu Twój niepokój, dlatego zdradzę Ci mała tajemnice. Może dzięki niej Sasha Grey nie zdobyła kariery, ale na pewno jej mogła pomóc w wielu momentach. Uwaga: nie wszystkie informacje da się ujawnić. Ja na miejscu @IceMelt serwer zrobił cały open source, ale to tylko i wyłącznie moje fetysze, nie należy się tym przejmować.

Głupota, rotacje na nizszych stanowiskach nie powinny być podawane. +5 punktów dla Gryffindoru.

No, czyli to nie jest tak, że nic nie podajemy konkretnego. Jest konkret? Jest.

Uwaga: w repozytoriach.
<niech ktoś da emotkę :uuuuu:, śmieszniej będzie>

Nie zajmuje się budowlami, tylko techniczną częścią, nie mam zdania.

A jak powinno być?

Ja wiem że community głosuje za projektami, ale to raczej efektów powinien oczekiwać właściciel. W końcu za jego kase Titanic na tych wodach pływa, co nie?

Spoko, może o czymś nie wiem.

I tutaj wyjątkowo zgadzam się z @Libter. Jak naprawdę tego endermana nie trawie, tak tutaj ma 100% racji, a nawet 101%.

Czy ktoś ma jakieś pytania? Chętnie odpowiem.

Kiedy Meleride? :kappa:

Mam prośbę – zacznijcie być znów ludźmi, proszę….

@IceMelt Jak oceniasz szanse na start serwera przynajmniej w wersji demo (np. tylko mała część mapy czy opcji) najpóźniej w sierpniu tego roku?

Rozumiem niecierpliwość społeczności oraz obawy z długim czasem tworzenia, sądzę że są uzasadnione.
Ludzie mają to do siebie że po wielu słowach rozłożonych w czasie przestają w nie wierzyć, wystarczy im pokazać jak jest naprawdę a jeśli jest zgodnie z planem to będą spokojni.

Sądzę że start serwera nawet w dość okrojonej formie byłoby sporą ulgą dla wszystkich. Nawet jeśli 80% mapy ma być odgrodzone szybką i napisem “trwa budowa” to nadal warto byłoby się tego podjąć jak dla mnie. Ba, nawet jeśli serwer będzie miał małą ilość slotów to nic nie przeszkadza, nawet tworzy większą ekskluzywność i okazję do nieuciążliwej i uczciwej monetyzacji za wejściówki.

Cześć @SystemZ,
myślę, że jest możliwość uruchomienia serwera w trybie jak powiedziałeś demo nawet do końca wakacji :slightly_smiling_face:. Będę przez wakacje starał się popędzać ekipę co do tworzenia serwera, jak i sam zwiększe trochę biegi! :smiley:
Może i nawet zrealizuję inicjatywę podobną do tej z MaRPG - co kilka dni będziemy mogli otwierać serwer na publikę jeszcze w okresie tworzenia, żeby wszyscy zainteresowani mogli sprawdzić jak się sprawy toczą na serwerze!
Oczywiście z nowinek nie zrezygnujemy, a nawet i dostałem tu od niektórych kopa w tyłek - aby bardziej się rozpisywać w treści, i pokazywać jak najwięcej zmienionych detali na serwerze :wink:
Postaram się traktować nowinki jako “podsumowanie dwóch tygodni” - to znaczy wszelkie wprowadzone rzeczy na serwerze będę wstawiał na forum w okresie nieregularnym, a nowinki będą podsumowaniem tego, co zostało wdrożone :wink:

Pozdrawiam!

Okej czyli w takim razie podejmujesz wyzwanie otwarcia serwera przynajmniej w podstawowej wersji do końca sierpnia lub w przeciwnym razie zakończenie współpracy 1 września 2018?

Jeśli się zgadzasz to lepiej dobrze przemyśl swoją następną wiadomość, znając niektórych zobaczysz screena swojej wypowiedzi trochę więcej niż jeden raz :japanese_goblin:

Zaraz on tu na zawał zejdzie :stuck_out_tongue:

Chyba nie mam innej opcji jak przyjęcie wyzwania - nie chcę tracić współpracy, tymbardziej, że sam zarabiam na o wiele lepszy sprzęt niż który teraz mam - który zamierzam przeznaczać choćby na programowanie Meleride.
Chcę też pokazać ekipie “antymele” (pozdrawiam, wiem że to czytacie, cheers love :wave:), że ten Melt to jednak potrafi ruszyć pełną parą z projektem, i że daje radę coś tam jednak dobrego postawić :slight_smile:
Planujemy dobrą reklamę jak ruszymy z pełną wersją - także trzeba robić :smile:

Dla zainteresowanych częściowymi efektami pracy nad demo - zapraszamy do świeżo-napisanego wątku! Zawarliśmy w nim również dla Was małą prośbę :wink:

Artykuł z nowościami znajdziecie tutaj:

Gdyby ktoś chciał zobaczyć sobie jak idzie budowa map na Meleride - zapraszamy na prawie godzinną wycieczkę po serwerze, oprowadzał nas potężny właściciel TopiącySięLód :smiley:

https://youtu.be/SjCV47-C6dk?t=35m50s

Tak oto jak obiecałem, zapraszam wszystkich zainteresowanych serwerem na pierwsze demo Meleride! :smiley:
Do otwarcia demo pozostało tylko ~17 godzin! :tada:

Otwarcie demo planujemy na godzinę 17:00. Będziemy informowali o wszelkich opóźnieniach, jeżeli takowe wystąpią.
Demo będzie trwało aż do 3 września, do godziny 14:00-15:00.

Chcielibyśmy przedstawić Wam kilka ważnych szczegółów przed otwarciem serwera :wink:

1. Wersja którą ujrzycie na oczy jest wersją demo.
  2. Wszelkie szczegóły dotyczące funkcjonalności znajdziecie na mapie.
  3. Wraz z ekipą programistyczną staraliśmy się wyeliminować błędy do zera. Jeżeli jednak znajdziecie jakieś robaki - prosimy o zgłaszanie ich - najlepiej do mnie na discordzie (.IceMelt#3047), bądź do innej osoby należącej do MeleTeam’u!
  4. Na ten moment Yahoo! Weather API zwraca błąd przy ładowaniu statusu pogody. Nie wiemy więc jak będzie wyglądała sytuacja aż do startu - czy pogoda wstanie na nogi, czy nie :thinking:
    //Aktualizacja 01:54 - Pogoda ruszyła.
  5. Na mapie ukryliśmy pare ciekawych easter-eggów. Zapraszamy do odnajdywania! :slight_smile:

Widzimy się na serwerze! :grin:

IP: mc.meleride.pl | Wersja: 1.12.2
Discord: KLIK

Ładna mapa @budowniczowie Meleride.

Yyy to demo to jakiś pryma aprylys? xD
Po za bieganiem po mapie to tam nic nie ma. inne pluginy poza essentialsem nie działają, mozna przejsc na druga mape (ogolnie to ten meleride to fajny survival, polecam bo dobra klepa)
Policjanci przez wakacje pozapominali zasad ortografii i robią wiecej błędów niż dziecko w pierwszej klasie.

Tbh to wszystko fajnie, miałem zamiar nawet wam pogratulować i powiedzieć, że coś nam udowodniliście.

aleeeeeeeeeeeeeeeeee…

Zwyczajnie otworzyliście demo, żeby dać wszystkim pobiegać po mapie(która swoją drogą jest ograniczona borderem z barrier), poklikać npc i pobanować osoby które wykorzystują to, czego sami nie załataliście. Serwer jest kompletnie niegrywalny. Mam gdzieś, że to xyz wersja, wszedłem na serwer, demo reallife po to żeby pograć w reallife, nawet kulawy, a nie oglądać mapę i klaskać budowniczym. Nie nazwałbym tego nawet demem, bo to jest jakaś pre-alpha w której można zwiedzać mapę - tfu, nawet pre-alphie pewnej gry mogłem więcej robić. Wydaję mi się również, że ten start miał cokolwiek udowodnić ekipie antymele lub reszcie, ale szczerze - udowodniliście nam tylko to, że przez cały czas pisania pluginów praktycznie nic nie zrobiliście, tak to wygląda.

Serwer miał być kompletną innowacją, tak nam mówiliście, że serwer na skryptach Seby jest słaby i to i tamto, a w fakcie skrypty które on napisał w zaledwie 2 tygodnie wystarczyłyby, żeby zrobić coś 10x bardziej grywalnego niż ten szajs. Ile mieliście czasu na robienie tego serwera? Pytam szczerze, ile.

Essentialsów albo innych rzeczy pewnie nie macie, BO TO TAKIE NIEPROFESJONALNE. Ale tpaccept już nie działa, bo przecież to komenda do odrzucania prośby o teleportację a nie akceptowania! Zaczęliście grozić banami osobom, które wychodziły na warpy i stare spawny - XD! Podobno, dopinaliście przez ten cały czas wszystko na ostatni guzik, a usunąć warpów albo je, chociażby zablokować już się nie dało.

Na koniec powiem, odnoszę wrażenie, że otworzyliście to tylko dlatego żeby pokazać, że jesteście super i umiecie wystartować, a nie żeby cokolwiek udowodnić.

Ja osobiście nie widzę sensu dalszej współpracy, ponieważ to co zostało zrobione na serwerze przez ROK współpracy to jest nic. W tym czasie można było zrobić dużo więcej. Dlatego razem ze wszystkimi osobami, które poparły pomysł o zakończeniu współpracy (serduszkami) prosimy o zakończenie współpracy, ponieważ te pieniądze można wydać na inny bardziej dopracowany serwer, który ma przyszłość. Kto się zgadza proszę serduszkować. Ale decyzja i tak należy do @SystemZ

Do tego beta zakończyła się za wcześnie. Termin był do 3 września. To oznacza, że ekipa nie jest w stanie się zorganizować. Moim zdaniem otworzyli serwer tylko po to aby utrzymać współprace

1 Serce = 1 głos ZA

Wszyscy tu tacy marudni, to ja coś pochwalę.
Melt, stworzyłeś najlepszy serwer peaceful battle royale jaki w życiu widziałem, szkoda że go zepsuliście :confused:

Byłem pozytywnie nastawiony. Wchodząc na serwer liczyłem na coś ciekawego i przynajmniej z 2h rozgrywki (ponieważ to demo).

Okazało się, że ten serwer to jakiś słaby żart. Jedyne do czego mieliśmy dostęp, to niewielka mapa, gdzie nawet nie dało się wejść do biedronki. Dla mnie demo to ograniczona, ale grywalna wersja. Tutaj nic nie było grywalne, komenda /tpaccept wykonywała /tpdeny.

Jedynym pozytywnym aspektem było to, że na początku można było wejść na starą mapę, zbierać tam surowce i budować. Niestety po kilku minutach administracja zablokowała starą mapę pisząc, że demo to tylko to nowe coś.

Nie no, mapka ładna, ale jak na długo wyczekiwane demo - oczekiwałem czegoś więcej niż tylko biegania po mapie, którą zresztą już widziałem :confused:

Serwer okazał się totalną klapą. Jak już wyżej ktoś napisał demo powinno być grywalne. Jedyną możliwością było bieganie po mapie. Administracja zaczęła grozić banem za wychodzenie za mape. Czy to nie oni powinni temu zapobiec? Gracze mogli używać kolorów na chacie, komendy /me, niszczyć mape. Poza tym nie działał mi urząd pracy. Tego było więcej.
Najbardziej zabolał mnie ban od właściciela za “spam”, który wynikał z błędów. Próba wyjaśnienia na PW niestety nie pomogła.

Do końca wierzyłem w ten projekt, jednak demo zniechęciło mnie do gry. Bardzo się zawiodłem. Jedynie część mapy jest fajna, gratuluje budowniczym :wink:

Rzeknę tak: od dawna czekałem na ten serwer. Wiedziałem, że AntyMele ma większość i wyolbrzymia pewne sprawy, i serwer sam w sobie jest fajnie robiony, jak wyjdzie demo będę się dobrze bawił. Ale niestety, nie poszło to po mojej myśli. Serwer oprócz dużej ilości bugów (m.in. komendy essentialsa, pisanie kolorowych wiadomości na czacie, dostanie się do “zamkniętej” biedronki czy możliwości grania survivalu na starej mapie) i nawet ładnej mapy nie pokazał NIC (może trochę przesadziłem, bo jednak firmy działały). Były wielkie oczekiwania, a moment startu okazał się dosyć bolesny. Na chwilę obecną mele nie zaprezentowało nic ciekawego, więc trzeba się zastanowić nad dalszym sensem współpracy.