Meleride - Serwer RealLife!

Więc, jak tydzień temu napisałem - dzisiaj pisze dwutygodniowe nowinki z uwagi na to, iż w tamtym tygodniu miałem średni grafik z wolnym czasem :wink:

Newsy

1. SebxteR odchodzi z ekipy!
    Nie ukrywam - jest to dla nas duży minus. Wkońcu tworzył dla nas tekstury z jedzeniem, napojami i innymi zamówionymi rzeczami.
    Lecz, my nikogo na siłę nie trzymamy. Skoro wolał odejść - no cóż.
    Na jego miejsce wkracza @_an0, którego gorąco witamy w ekipie! :slight_smile:
  2. Domena została oddana do właściciela!
    Tak… Po kilku rozmowach z pierwszym właścicielem domeny udało mi się otrzymać w moje ręce naszą domenę, z którą było co prawda kilka rzeczy związanych, o których opowiem w innym nagłówku :wink:

Zmiany na serwerze

• Dodano realny czas na serwerze!
  • Dodano system petycji!
    W razie, gdyby forum działało w trybie awaryjnym - zostaje uruchomiony system petycji - czyli jakby system ankiet. Przy odpowiedniej komendzie gracz tworzy petycje, a dodatek sam tworzy mu do tego kod. Jeżeli moderator uzna petycję, za prawidłową - na chacie zostaje wyświetlona petycja z możliwością oddania głosu na TAK, lub na NIE.
    Obecnie jest to jeszcze szkielet tego, co chcemy zrobić, więc jeżeli Ty, drogi czytelniku - masz jakiś pomysł na petycje - napisz w odpowiedzi do tego wpisu swoją propozycje :wink:
  • Rozpoczęto pisanie pracy policjanta. Wraz z każdym kolejnym napisanym dodatkiem będę wprowadzał do niego kolejne zmiany - żeby policjant mógł jak najlepiej kontrolować graczy :smiley:
  • Dodano pragnienie. I nie tylko to, bo zostało wprowadzone jeszcze wiele innych statusów postaci, aczkolwiek na tą chwilę są one na poziomie początkowym, i oczekują na rozwinięcie :slight_smile:
  • System zanieczyszczenia terenu już działa!
    Nie ukrywam - owy dodatek wziąłem z mojej pierwszej próby tworzenia Meleride’a - przez co wspomnę tu o @LosTigeros któremu dziękuję za napisanie dodatku :smile:
  • Dodano własne tłumaczenie do większości komend z bardziej znanych pluginów.
  • Oraz wprowadzono wiele innych małych zmian, jak inne MOTD, zmiany w kolorystyce wiadomości, oraz małe, stylistyczne zmiany :wink:

MiniEventy

1. Domena meleride.pl wyszła na licytacje!
    Dość długo kłóciłem się z właścicielem domeny, czy to prank, czy on na poważnie - ale ostatecznie wszystko okazało się być żartem, i dostałem domenę w swoje ręce.

Na te dwa tygodnie to tyle. Starałem się umieszczać wszystko, co się na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni działo na serwerze.
Jest to dość mało, aczkolwiek ja też mam inne obowiązki w domu, jak i nie przeznaczam całych 17 godzin na prace na serwerze. Gram również w inne gry, aczkolwiek staram się również wkładać wiele w sam projekt :slight_smile:
W ostatnich dwóch tygodniach miałem również dwa wyjazdy trzydniowe, przez co mój czas był dość ograniczony. Ale - starałem się zrobić wszystko, co mogłem :smiley:

Oo i to lubie, inwigilacja to moje drugie imię :smiley:

A serwer się rozwija, niech się rozwija, powodzenia :slight_smile:

Proszę o przekierowanie tego tematu pod ten wątek :wink:

@IceMelt , mógłbyś mi podać Adres discorda na pw? Chciałbym zostać Pomocnikiem, lecz na innym portalu nie mogłem się zalogować.

Rekrutacja na pomocników/policjantów jest już zamknięta.
Zaproszenie masz tutaj; https://discordapp.com/invite/dZ4HFcn

Oprócz zaproszenia oryginalnego - posiadamy również proste i uniwersalne zaproszenia z naszą nazwą serwera! :slight_smile:
Wystarczy w przeglądarce wpisać jako url “discord.io/meleride” - który przekierowuje również na link podany wyżej.

9 postów przeniesiono do wątku: Ryneczek Meleride - ogłoszenia, propozycje, pytania

:kappa:
@SystemZ ja bym sugerował się zastanowić nad sensem tej współpracy xD

Ryneczek Meleride - ogłoszenia, propozycje, pytania

Ja bym się zastanowił nad tym, czy warto publikować snippety kodu i tylko siebie kompromitować. Dlaczego tak twierdzę? Ponieważ to jest kpina, że taka osoba jak Ty, która nie ma żadnego autorytetu i siły przebicia - a co najważniejsze wiedzy, śmie twierdzić cokolwiek na tematy, na które się nie zna. Zauważ że to jest coś jak start-up, i proces tworzenia idzie w najlepsze. Zamierzenia często są weryfikowane przez życie, i śmiem stwierdzić, że nawet lvlup.pro nie wygląda w takiej formie, jak pierwotnie był przemyślany.

Następnym razem - przemyśl.

Chciałbym zwrócić uwagę na to że kod był już przepisywany kilka razy, no i słusznie - powinno się ulepszać kod, ale czemu nie można zrobić tego raz, a porządnie? Czemu nie można wszystkiego dokładnie rozplanować? Byłem swego czasu w ekipie Meleride, organizacji nie było praktycznie żadnej, a nawet jeśli teraz coś się zmienia, to zmarnowano 10 miesięcy.
Może i ten kod został udostępniony przez @IceMelt dla żartu, co nie zmienia faktu, że już od dawna wciskacie nam, użytkownikom, tak naprawdę jedno wielkie kłamstwo, że po tych wszystkich zmianach będzie lepiej. Meleride miało wyjść już bardzo dawno temu, a te wszystkie zmiany, jak widać, nie przynoszą efektu, w postaci gotowego, lub prawie gotowego serwera. Przykładowo, w ciągu kilku miesięcy mojego członkostwa w ekipie serwera, kilkukrotnie zmieniano mapę. To wcale nie świadczy dobrze o projekcie.

Było nie odchodzić z administracji na rzecz pewnego forum i samemu pomagać, a nie teraz narzekać, że złe.

Zresztą, co ma kod z jednego pluginu do współpracy?

Nie muszę być piekarzem, żeby oceniać chleb.

Poniekąd pokazuje poziom serwera.

Ale trzeba być programistą, by ocenić kod. Co nie?

Wyjaśnie Ci coś. 17 września 1991 roku została udostępniona publicznie dla architektury komputera PC, architektura wykorzystującego mikroprocesor o architekturze IA-32. Do jądra dołączono narzędzia systemowe zwane też „Development Kit” oraz biblioteki z projektu GNU, aby otrzymać nadający się do użytku system operacyjny. Z tego powodu powstała też alternatywna nazwa kompletnego systemu: GNU/Linux. Wierzysz że kod był idealny? Że Linus Torvalds - pragmatyk dzisiejszej branży IT - pisze idealne rozwiązania? Oczywiście że nie, bo proces twórczy postępował, postępuje i będzie postępował. Swoją droga, o nim pośrednio pisałem tutaj:

I swoją drogą - zobaczyłem na Twoje commity do prywatnego repozytorium w którym uczestniczyłeś. Jestem dobrym człowiekiem - oszczędze komentarza, bo sam mówisz o tym, że da się zrobić to lepiej, jednak one ukazują co innego.

Dzień dobry, z tej strony ja. Nie ukrywam - @IceMelt wziął mnie do siebie, bo ktoś musi trzymać tą ekipę za twarz. Wiadomo, wyręczyć go kompletnie nie wyręcze, ale radą pomogę. Obecnie kod jest napisany tak, że nie jesteś w stanie znaleźć żadnego podobieństwa pomiędzy tym czymś, co jest wyżej. Jak pisałem:

A nie jest? A, zapomniałem:

Dalej nie masz wiedzy. Przykro mi, obalone.

Jako sieć serwerów, brak związku.

Czekaj, coś o tym wspominałem chyba:

Dlaczego? To się nazywa proces twórczy, pisałem o tym pośrednio tutaj:

Poważnie mam Cię orać tylko i wyłącznie cytowaniem?

Ale niekoniecznie programistą Meleride.

Nie twierdzę że musi być idealne. Chodzi mi po prostu o to, że mimo tych wszystkich rewrite’ach kodu nie ma jeszcze Meleride i nie było praktycznie podstaw Meleride. Mam nadzieję że te ostatnie zmiany jednak coś zmienią na poważnie i serwer się rozwinie.

No ja na to liczę.

Wszystko rozumiem, ale nie uwzględniano przy nowych mapach błędów z poprzednich.

Nie twierdzę, że mój kod był idealny. Wszystko można zrobić lepiej, często znacznie lepiej.

W każdym razie życzę powodzenia, 1 września chcę zagrać na Meleride :smile:

A ja za to bym się zastanowił nad sensem tejże wypowiedzi, nie rozumiem co chcesz osiągnąć tym postem?

Myślisz że każdy jest idealny? Każdy się uczy całe życie nie ma nigdzie napisane że coś musi być od razu idealne.

Pomimo że nie interesuję się projektem musiałem się wypowiedzieć bo takie coś mnie denerwuje szczerze.

My, niżej podpisani zwracamy się z uprzejmą prośbą o ponowne rozpatrzenie współpracy z serwerem Meleride. Niedługo mija rok od akceptacji projektu, przez ten czas nie zostało nic konkretnego przedstawionego. Decyzję o napisaniu tej petycji podjęliśmy poprzez ostatnie sytuacje związane z serwerami MaRPG oraz AvatarServ gdzie współpraca hostingu z nimi przyniosła tylko straty, nie chcemy KOLEJNEGO takiego serwera!

Przez większość “nowinek” które są tworzone przez członków administracji Meleride, nic praktycznie się nie dowiadujemy o rozwoju serwera, podawane są tylko informacje o tym, kto dołączył / opuścił ekipę, kolejne planowane elementy oraz inne zbędne dla nas rzeczy. Na początku obiecywane było wiele ciekawych rozwiązań, gdzie one są? Po roku dowiadujemy się, że dopiero teraz mapa zostaje budowana. Nie powinno tak być! My jako użytkownicy oczekujemy rezultatów, które były na początku, ale wszystko z czasem zanikło.

Proszę o ponowne rozpatrzenie tego projektu, oznaczam do tego odpowiednie osoby @SystemZ, @Aylin

Pozdrawiam,
społeczność forum
@Ewald
@Vylence
@Reedzev
@SebxteR
@DoreK
@xVendrome
@Libter

Rozumiem, że pisząc to wsadzasz nas do jednego wora z serwerami, które ostatnio nie pokazywały żadnych zmian w swoich wątkach, kiedy my co 2-3 tygodnie na bieżąco pokazujemy co ostatnio zmieniło się na serwerze, tak? Dobre zagranie.

Nie rozumiem czemu położyłeś nawias na nowinkach. Są w nich nowe rzeczy? Tak. Więc o co chodzi?
To że nic nie piszemy w nowinkach nie znaczy, że nic się nie dzieje na serwerze.

KLIK

image

Nie chcemy po prostu w nowinkach zbytnio zamieszczać cokolwiek z mapy na tą chwilę. Wszelkie prezentujące się serwery pokazują gotowe plansze na mapie która jest już gotowa pod granie. To samo zamierzaliśmy robić, kiedy zaczniemy przeklejać budynki na mapę. Głupio jest tak wklejać każdy budynek z osobna.

W drodze. Screen wyżej.

Mapę zaczęliśmy budować - niestety po sześciu miesiącach. Zastanów się w ogóle jakie Ty fałszywe informacje podajesz. Raz, że LVLUP straciło przez nas 1500 złotych, dwa że tworzymy Meleride od dwóch lat - teraz że po roku budujemy mapę. Dude, chill. Stay calm :musical_note:

Co jeszcze mogę pokazać, oprócz githuba, nowinek, oraz części mapy?

Pozdrawiam, na nic wam te podpisy - zresztą należące do większości teamu, który ładnie zareklamowaliście tutaj. Sądzę, że osobom promującym działalność prowokacyjną samą spółkę, jaką jest Meleride - pokazującą do niej swoją “anty”-stronę głosy powinny być unieważnione.

Ode mnie to tyle.
Pozdrawiam.

//Chciałbym jeszcze dodać od siebie, że za fałszywe podpisywanie osób które się nie podpisywały pod niczym też powinny lecieć jakieś kary.

Przykładzik tutaj

image

Wypadałoby napisać wszystko co się dzieje na serwerze, nie sądzisz?

https://forum.lvlup.pro/uploads/default/original/2X/f/f975015c29a57f4dd4ddd3ae64c955fb94854528.png
Z której wersji serwera te repozytoria? v1 czy może v2?

Właśnie przez takie myślenie ludzie twierdzą, że nic nie robicie.

Od 2017 roku?

Po 6 miesiącach, czyli kiedy? Dokładny miesiąc poproszę. Zmienialiście mapę z tego co wiem parę razy.
Jeśli nie tworzycie meleride od dwóch lat, to od kiedy? P.S. Pierwsze znane mi wzmianki o meleride pojawiły się już 27.07.2016 https://media.discordapp.net/attachments/140566826051436555/461999223043260416/unknown.png Faktycznie, jeszcze 2 lat nie ma :wink:
Tak, budujecie mapę po roku, bo zmienialiście ją parę razy.

Może częściej nowinki, więcej rzeczy pokazanych na nich?

Mój błąd, na szczęście petycje nadal popiera 7 osób, a może i więcej? :>

Również pozdrawiam.

Dziękuję wszystkim za trzymanie ręki na pulsie.
Niestety czas mi nie zawsze na to pozwala aby samemu o to zadbać, dobrze jest jednak mieć wsparcie takiej społeczności jak wy :slight_smile:
Nie chciałbym podejmować pochopnych decyzji, przetrawię to i dam znać :wink:

Prawda, aczkolwiek wolę opisywać wszystko co zostało ukończone - jak to robię ostatnio, niż żeby ciągle pisać coś w stylu “prace ciągle są kończone”. Co do mapy - już pisałem moje refleksje.

Repozytoria są z wersji v0.3 meleride aktualnie tworzonego. Mogę pokazać czasy kiedy commity były dokonywane.

Well, mieliśmy wiele potyczek - jak reorganizacje, przeniesienie wówczas wszystkiego ze skript’a na pluginy, i tym podobne wydarzenia. Niestety, kiedy rozpoczynaliśmy współpracę z lvlup’em nie dałem rady jednak wszystko co opisywałem ogarnąć od razu - choćby ze względu tego, że na początku wszystkie systemy były opierane na parserze skript. Teraz przez możliwości jakie ja umiem - oraz jakie umieją moi inni programiści jesteśmy w stanie napisać o wiele bardziej zaawansowane systemy. Myślę, że Meleride ma dalej szansę na powstanie.

Chyba umiesz obliczyć sześć miesięcy od czerwca, prawda? Już nie bądź taki przemądrzały, Ewaldzie.

Jest to prawda. Aż wkońcu zdobyliśmy zgrajną ekipę budowniczych, z którą teraz budujemy mapę. Zadania są odpowiednio przymierzane, a ich realizacja jest całkiem szybka :slightly_smiling_face:

Źródło - kalendarium.
`

• 13.06.2017 - Rozpoczęcie prac nad Meleride v2
  • 18.07.2017 - Napisanie wniosku o współpracę z lvlup’em
  • 06.08.2017 - Podjęcie współpracy z lvlup’em `

Nie liczę czasu, kiedy Meleride było jednym z moich pierwszych, nie ujawniających się na tak wielką skalę jaką ma Meleride teraz, które kiedyś należało do jednej z moich sieci - Crame, na której Meleride był tylko jednym z kilku trybów.