Meleride - Serwer RealLife!

Możecie się zdziwić ale jestem na nie.
Jest kilka serwerów reallife, kilka należą do sieci serwerów pokroju n**v czy jednej z sieci @Nieznajomy11 do tego dochodzą inne, mniejsze serwery. Zwykle tego typu serwery nie cieszą się zbyt wielką popularnością. To co jest wystarczy.

Witaj.
Przeczytałem twoją opinię, i rozumiem to, że niektórym graczom może się nie podobać nasz aspekt wizji naszego serwera.
To samo mógłbym napisać o serwerach gildijnych. Jest ich pełno, a przecież te najwyższe w tej chwili wystarczą - a wciąż i wciąż takie małe serwery powstają. Nie dość, że takie typy serwerów, jakimi są hardcore/survival/gildie, to jeszcze na najgorszą wersję - jaką jest 1.7.
Chcemy, aby nasz serwer był jednym z najlepszych serwerów reallife. I może to brzmi jak kolejne lanie wody, aczkolwiek taka jest nasza wizja - wprowadzić jak najwięcej elementów z żywego świata.
Dlatego też potrzebujemy dobrej maszyny - żeby te wszystkie urealistycznienia utrzymać, oraz żeby gdzieś wkońcu były, leżały i działały :wink:

Też jestem na nie, jak tam wyżej pisałem. Mojej decyzji nie zmienisz, nie przekonasz mnie. Jest dużo głosów na tak - to dobrze, projekt podoba się innym użytkownikom. Natomiast nie jest oryginalny. Prawda, serwer będzie bardzo dobry i jak myślę po dobrej reklamie będzie dużo graczy. Mimo wszystko, nie jest oryginalny. Powtarzam. Co do powstania takiego serwera, jestem na tak. Ale co do sponsoringu, na nie. Według regulaminu, poszukujemy oryginalnych (czytaj: niepowtarzalnych) serwerów. Zainwestuj max. 100 zł na VPSa i rozkręć serwer, potem ci się zwróci z wielokrotnością - a przynajmniej tak deklarowałeś w temacie.

Rpg już było, serwery bazowane na magiach też były. Dlaczego więc te serwery przeszły?

Z całym szacunkiem, ale RPG we wykonaniu @Marcoral i spółki tez. A więc dlaczego się dostał? Dlaczego AvatarServ we wykonaniu ekipy pod kierownictwem @SkepsonSk przeszedł? Uzasadnij. Te serwery nie są też oryginalne .

Sam grałem na dużej ilości serwerów RealLife większość polega na pracach i sprzedaży itemków ale nie widziałem serwera gdzie dorobić trzeba sie jak w prawdziwym życiu :stuck_out_tongue: Mój serwer nie przeszedł ale życze tobie by twój przeszedł

@IceMelt nie słuchaj tego całego pie…enia o unikalności i nieunikalności - dodajesz w opór rzeczy, których nie ma nigdzie indziej - uzyskujesz unikatowość całkoształtu. Mnie na przykład, za przeproszeniem, gówno interesuje, że ktoś wgrał sobie na serwer jakiś plugin McMMO, napisał 6 questów a’la “przynieś 2 lazurytu” i okrasił to mianem RPG i teraz MaRPG, w które od roku systematycznie, prawie codziennie, wkładam od kilku do kilkunastu godzin, “nie będzie unikalne”.
Moim zdaniem największe pole do popisu jest w serwerach RPG (totalny odlot - możesz wymyślić fabułę, której przecież nie ma prawa być nigdzie indziej, możesz wymyślać setki różnych, przedziwnych mechanik, itd.) oraz właśnie w RealLife (ilość fajnych rzeczy, które można tutaj zrobić jest wręcz niebywała).
W odróżnieniu od survivali, czy freebuildów, powyższe dwa typy serwerów naprawdę posiadają duszę - każdy z nich może być totalnie inny, o ile nie jest to kolejny klon z paczki. Wszystko zależy od Twojego uporu, wyobraźni i umiejętności - tylko tworząc takie serwery będziesz mógł krzyczeć “jestem hardcorem!”. Tylko, aby tego dokonać, musisz mieć na to certyfikaty cztery.
Przekładając na ciut mniej abstrakcyjny przykład - zgodzisz się chyba, że nazwanie samochodem czterokołowego rowerka z trąbką i dodatkowymi lustekami, to, co najmniej, spore nadużycie, a tak właśnie w znakomitej większości wygląda sprawa z tymi serwerami. Jak tu się potem dziwić, że ludzie nie dowierzają, że samochodem można wyciągnąć prędkość powyżej 30km/h, czyli że RealLife może być naprawdę grywalnym, dającym frajdę trybem.
Wkład pracy widać, zaangażowanie również - już jesteś inny od co najmniej 90% projektów tutaj - ode mnie zielone światło. Rozwal tę budę! (tylko uważaj na mój kabel od internetu!)

Dla młodszych użytkowników sieci, żerujących na tym forum: moja wypowiedź została natchniona niniejszym nagraniem: https://www.youtube.com/watch?v=8nd5n5KVOUo.

Unikalność RealLife w polsce została głównie zabita przez SzybkiegoBanana który na swoich networkach skopiował 1:1 kilka razy ten tryb. :stuck_out_tongue:

Wow, te słowa naprawdę dodają otuchy I niesamowicie motywują! Zwłaszcza, przy takim rozpisanym poście! :slight_smile:
Naprawdę dziękuję za głos, zapamiętam Ciebie I twój długi list na temat unikalności I nie poddawaniu się! :wink:

Więc, jeżeli ktoś tu jeszcze wchodzi - mały changelog - że coś się dzieje na serwerze!

Miałem jakiś czas temu pokazać system złamania nóg, który już jakiś czas temu wspominałem wyżej, jak i nawet w zakładce “co mamy gotowe”. Niestety, w tamtym dniu - to jest 18 lipiec, miałem problem z łączem internetowym, przez co wysyłanie zawiodło, a ja nie mogłem wam owego systemu pokazać. Dzisiaj mogę wam spokojnie powiedzieć, że już za chwilę zobaczycie, jak wygląda podstawowy wygląd tego systemu.

Nasza domena już istnieje i prawie działa!
Niestety, po małych komplikacjach z panem x (nicku podawał nie będę), który zarezerwował sobie domenę godzinę przed tym, jak otrzymałem informację, że domena jest zajęta, i nie może być zarezerwowana - ostatecznie ją otrzymałem, i to nawet w prezencie.
Dlatego tutaj informuję każdego - mi się trafił łagodny wypadek. Ale, drogi czytelniku - jeżeli tworzysz projekt, który chcesz stworzyć na ogromną skalę - zacznij od przemyśleń, czy projekt jest wart swoich sił, kupna maszyny, a następnie domeny. Gdyż nie wiadomo, czy taki cukiereczek jak u mnie się nagle w projekcie nie zjawi :wink:

Chciałbym również pokazać tutaj kilka owych budowli, o których wspominałem, iż są gotowe, i czekają na umiejscowienie :slight_smile:

Jest ich pełno, aczkolwiek mogę pokazać ich kilka ze względu na to, iż nie chcę robić z tego wątku ściany zdjęć :stuck_out_tongue:

Wygląd jednego z peronów metra

Kilka ogromnych wieżowców - prawdopodobnie pod firmy

Ratusz

Wszystkie te budynki są autorstwa @jahumen, który obecnie działa w naszej ekipie :wink:

Chciałbym również dodać, iż rozpocząłem kilka innych systemów - jak przejedzenie, więcej chorób, zanieczyszczenia (terenu, jak i ubrań) :smiley:

Jeżeli coś dodam, bądź zmodernizuje - wszystko opiszę tutaj.

//Pragnę sobie jeszcze dopowiedzieć, iż jest to 50 wpis na tym temacie! I mimo, że połowa wpisów jest moich, to jestem i tak miło zaskoczony i zadowolony, że mój temat ma tak wielki ruch!
Cieszę się, że projekt tak się podoba, oraz że tak wiele osób na niego czeka.

Obiecuję - włożę w niego całe swoje siły.

Życzę miłego wieczoru (bądź dnia - zależy o której to czytasz czytelniku ;))
Do zobaczenia!

Miło mi :stuck_out_tongue:

Jak coś: TEN system złamania nóg nie jest waszym autorskim pomysłem tylko SebxteR’a który korzystał z tego systemu na serwerach PolishLife - również na 3 edycji, na której byłem właścicielem razem z nim dlatego wg. mnie nie powinniście się tym aż tak chwalić :slight_smile:
Czekam na coś autorskiego i oryginalnego.

Co do tego systemu łamania nóg - ok, o ile jest to drobny trybik wielkiej maszyny. Nie wprowadza to żadnej istotnej różnicy w gameplayu (może taką, że trochę irytuje, ale nie jest to wada - takie serwery trzeba lubić).
Napisanie takiej rzeczy zajmuje 10 minut i ja osobiście rzadko kiedy uwzględniam takie zmiany w swoich changelogach, bo codziennie dodaję tego po kilka/kilkanaście.
Mam nadzieję, że tutaj będzie podobnie:)
Z całą pewnością jeden taki puzzelek nie może stanowić całej układanki, zwłaszcza, że nie jest to element stricte real-life i w ostateczności równie dobrze mógłby pojawić się na jakimś survivalu.

A SebxteR należy do ekipy Meleride, czyli pomysł jest obecnie ich (chyba, że na to masz papier, to wtedy proszę zaświadczenie z Urzędu Patentowego ).

Gdzie mówiliśmy, że my to wymyśliliśmy? Nigdzie.
Sebxter jest w naszej ekipie i jakoś chyba nie ma nam tego za złe, chociaż wątpię by Melt to “ukradł”.

System napisałem sam. Nie jest to skrypt SebxteRa, mimo, że jest u nas również w ekipie.

Witaj :wink:

Owszem, jest to drobny trybik, który co prawda został szybko napisany. Aczkolwiek wspominałem o nim, dlatego też go zamieściłem.

Postaram się pokazać coś “grubszego” w przyszłości :wink:

Nie stwierdziłem że Wy to wymyśliliście, proszę czytać z uwagą.
Nie wiedziałem że SebxteR jest u was w ekipie.

Czytam z uwagą.
Chodziło mi o to, że ten pomysł był jednym z moich pierwszych, który miałem w planach, żeby stworzyć taki system na serwerze. Nie wziąłem tego pomysłu od SebxteRa - nic mi o tym, że miał złamania nóg nie mówił, ani nic z tym wspólnego nie wysyłał. Może był owy system na PolishLife, może nie. Ja grałem tylko na 1 edycji, więc nic stamtąd nie pamiętam.

Informuję, że mogę być bardzo mało aktywny od jutra do 4 sierpnia. Wyjeżdżam na obóz do Mikołajek. Nie będę miał dostępu do mojego stanowiska przez to, aczkolwiek będę się starał w wolnym czasie odpowiadać na wszelkie pytania :wink:

A, no i jak wrócę - nadejdzie wielka fala zmian i dodatków które wprowadzę! :slight_smile: