Meleride - Serwer RealLife!

Nazwa projektu:
Meleride

Cel:
Stworzenie jak najlepszego i jak najbardziej realistycznego serwera real life, oczywiście na najnowszej wersji gry (1.12).

Co udało nam się zrobić:
Mamy większość powstałych budynków przez budowniczych, pozostaje przystosować teren i odpowiednio je umieścić.
Mamy również system aut (zdjęcie niżej) wraz z teksturami, prawem jazdy, różnymi modelami samochodów, paliwem oraz resourcepackiem.
Stworzyliśmy serwer na Discordzie z małą społecznością i autorskim botem. Napisaliśmy i zaczęliśmy część skryptów, takich jak Feng - czyli popularne Siri z iOS, paczki z przedmiotami z itemshopu do odebrania na poczcie, system statusu postaci - wybór płci, wieku, numeru PESEL, i tak dalej. W planach są oddzielne prace, misje zależne od wieku. Stworzyliśmy również system złamania nogi (i planujemy tych systemów więcej!).
Jest też własny resource pack dodający polskie znaki, oraz realistyczne elementy takie jak okulary, batoniki czy kluczyki do samochodu. Wiadomo - jest to mało. Aczkolwiek planujemy znacznie więcej, i wszystkie plany mamy rozpisane.

Mamy również serwer partnerski, od którego dostaliśmy owe auta - przez co nasze pojazdy zobaczycie tylko tam, jak i u nas!

Modele pojazdów
(jeżeli znaczna grupa byłaby zainteresowana modelami wszystkich aut - mogę zrobić zdjęcie każdego auta :slight_smile: )

Plany:
Mamy zamiar wypełnić dwie obszerne wyspy budynkami, dokończyć pisanie najważniejszych systemów i zrobić stronę www. Następnie zając się dodatkami, które wprowadzą jak najwięcej realistyczności do gry, takie jak małżeństwa, unikalne prace, wcześniej wspomniane paczki z przedmiotami z itemshopu czy chociażby a’la Facebook w komórce. W międzyczasie chcemy otworzyć forum serwera, stworzyć serwer TeamSpeak 3 oraz fanpage serwerowy na Facebooku.
Wszystko brzmi co prawda ogólnikowo, aczkolwiek mogę wypisać co jest w planie do napisania, bądź do zrobienia - gdyż rzeczy jest wiele, i jeszcze więcej.

Osoby/organizacje biorące udział (linki):
Robimy serwer w 4 osoby. Jak na naszą ekipę, sądzimy, że tyle osób wystarczy - bo dajemy sobie radę. Ekipa jest zróżnicowana i każdy robi to, co może. Każdy jest dobry w swojej dziedzinie.

Osoby/organizacje które może wezmą udział (linki):
Rekrutacje otworzymy po stworzeniu forum, czym się zajmiemy po dopracowaniu serwera :wink:

Usługi z lvlup.pro których potrzebuję aby zrealizować swój cel wraz z parametrami (GB RAM, sloty itp)
Myślę, że na czas robienia serwera potrzebny nam będzie VPS na wirtualizacji KVM z pamięcią RAM 6GB - jak narazie pod serwer Minecraft i pod bota na Discorda taka maszyna wystarczy.
W przyszłości również będzie nam potrzebny pakiet WWW pod forum, jak i stronę główną.

Co mogę zaoferować w zamian:
Umieścimy logo w bannerach na forum, na grafice w tle na fanpage. Dodamy banner lvlup w grze na billboardach (zdjęcie niżej) w różnych częściach miasta. Jeżeli nie będzie planów dodatkowo zamieścimy logotyp na koszulkach. Ach, nie zapominajmy również o widocznej automatycznej wiadomości o zarekomendowaniu przez nas hostingu LvlUp (widoczny, gdyż wszelki chat odbywać się będzie w chmurkach nad graczem. Ewentualnie rozmowy prywatne będą pożliwe po zakupie telefonu, bądź po założeniu konta na serwerowym facebook’u.)

_Billboardy_

Dlaczego ten projekt jest unikalny? Opisz
Nie jednokrotnie widziałem serwery, projekty serwerów real life, które były super zrobione - ale nie wystartowały. Niektóre wyszły dobrze, i rozpoczęły swoją działalność, aczkolwiek były typowo pod pay to win. Chcemy to zmienić. O tym typie serwera duża część społeczności zapomniała i została zmuszona do gry na easyhc przez ich fale lub po prostu przestała grać. Przez dużą ilość realistycznych dodatków chcemy pokazać, że real life to też dobry tryb i można na nim pograć dłuższy czas.
Unikalne prace, choroby, Feng, auta, małżeństwa. Takie systemy mogą się wydawać proste do napisania, ale tak nie jest. Wszystko będzie dopracowane i zrobione jak najlepiej by nie był to tylko prosty system, który daje efekt spowolnienia po zjedzeniu zatrutej marchewki.

Ryneczek Meleride - ogłoszenia, propozycje, pytania

Miałem okazję współpracować z właścicielem (jak i z nim dużo prywatnie rozmawiać) - zdecydowana osoba, wie czego chcę. Opis w miarę konkretny, chociaż:

jest typowym laniem wody i picem. Jednak byłbym nastawiony na tak, oczywiście, po rozpisaniu tego bardziej:

Nie jest i nie będzie, staramy się dodać tyle rzeczy i zrobić to tak by można było mówić, ze ten serwer jest najbardziej realistycznym i najlepszym w swojej kategorii (oczywiście mówiąc o naszym “rynku” serwerów, bo za granicą są takie technologie, że huhu).

Można się sprzeczać, czytając, ja właśnie takie odniosłem wrażenie. Co do reszty - jest ona merytoryczna, chociaż, mogłoby być więcej :wink:

Dużo opisane ale serwer RealLife. Czyli nie.

Dlaczego od razu stoisz za negatywnym głosem, używając jedynie argumentu “Bo real life, bo nie fajne”.
Tak samo mógłbym powiedzieć o każdym serwerze Hardcore - “bo mi się nie podoba, bo za dużo dzieci, bo głupie i przereklamowane”
: confused :

To samo sądzę o propozycjach z HC. Albo survival. Albo gildie. Albo cokolwiek spotykanego dosyć szeroko - po prostu nie jest to unikalne.

Co to ma do rzeczy? Gdybym miał zliczyć ile serwerów real life tu było (mam na myśli takie, które mają coś innego niż wybudowana mapa i paczka z neta, tak, były takie przypadki na forum) to mógłbym je zliczyć na palcach jednej ręki.
Traktujesz real life jak easyhc, ludzie pisali, że to unikalne, bo mało jest takich serwerów to od razu twój komentarz to “przecież jest ich dużo ja na nie bo to real life!!!”.
Pozwoliłem sobie zrobić research zanim podjęliśmy decyzje o napisaniu tego tematu. Był taki jeden real life, na którym było zrobione mniej więcej tyle co u nas, a został pokazany screen z samego terenu i twój głos był na tak. Dlaczego? Nie mam pojęcia.

Pierwszy serwer od jakiegoś czasu który próbuje coś sobą reprezentować.

Jestem na tak, ale screeny samych samochodów to troche mało :stuck_out_tongue:

Witaj.
Cieszymy się twoją opinią na temat naszego serwera! :slight_smile:
Z uwagi na to, iż auta jeszcze czekają na małe przeróbki, umieściliśmy tylko 3 typy, zamiast każdego pojazdu: jednośladowe, dwuśladowe lekkie i dwuśladowe ciężkie (a właściwie ciężki ;))
Jeżeli zwiększy się zainteresowanie pojazdami - tak też postaramy się pokazać wszystkie jak najszybciej! :smiley:

Nie chodzi tu o małą ilość aut - chodziło mi bardziej o to że “samochody” same w sobie to troche mało. Czyli że chętnie zobaczyłbym coś wiecej, a nie kolejny samochodzik :smiley:

Dużo Informacji ale jak tu napisał @koweq Serwer RealLife nie jest pomysłem unikalnym… Jest już tego co raz więcej :smiley: poza tym wszystkie te pomysły się powtarzają między serwerami tego typu [RealLife]

Witaj.
Może i sam typ serwera nie jest samym serwerem unikalnym, aczkolwiek my chcemy stworzyć coś więcej, niż RealLife.
Ludzie pomyślą - głupota no. Nie da się zrobić czegoś większego. Aczkolwiek myślę, że przy wielkiej pracy, jak i wielkim wkładzie w serwer uda się zrobić coś potężnego.
Wkońcu, planujemy stworzyć ogromny projekt - który nie będzie zwykłym “a popracuj se, zarobisz i kupisz mieszkanie”.
Jeżeli się uda - wdrożymy nawet i synchronizację serwerowego allegro przeglądarka <> serwer.
Dodamy aspekty, które ludzie robią na co dzień. Koszulka będzie brudna, więc ją będziesz musiał wyprać. Będziesz miał słabą formę, przez co będziesz musiał iść na siłownie, i nie będziesz mógł robić wielorakich prac. Będziesz głodny, więc pewnie kupisz to co najtańsze. Ale wkrótce to Ci się przeje, więc będziesz musiał jeść co innego. Będzie chciało Ci się spać, ale będziesz miał nie wypraną pościel, więc będzie Ci się spało nie wygodnie, więc będziesz musiał ją wyprać i nie przespać nocy, przez co w dniu będziesz osłabiony.
I mógłbym tak wymieniać i wymieniać, aczkolwiek pewnie wszyscy by powiedzieli “TL; DR: to ma każdy RealLife.”. To który ma taką logikę jak my?
Podsumowując - może i nasz projekt będzie nie-unikalny i nie będzie czymś nowym. Ale będzie czymś, co będzie potężne i znajdzie się spośród listy RealLife na miejscu pierwszym. No, przynajmniej tak planujemy :smiley:

@Pantoflarz hmm, w takim razie postaram się wkrótce podesłać chociażby jak wygląda (jak narazie podstawowy) system złamania nóg.

To wkońcu RealLife czy coś więcej … Taki tekst powninno się umieszczać w głównej prezentacji :smiley:

Czemu tego nie podałeś chociażby jako ‘‘cel do zrobienia’’ ?

Która z kolei to już będzie próba do stworzenia Meltowego reallife? :v

Witam :slight_smile:
Dzisiaj jestem w złym humorze, bo 200zł poszło się… w błoto taplać…
Mam nadzieję, że nie wpłynie to na moją wypowiedź :kappa:

Fajny pomysł, sam bym takie coś zastosował, tylko mi się nie chce XD

Niestety, Discord mnie odraża, ale ok. Jak coś to po TSa to zapraszam na priv XDDD

Mało jak na taki serwer :confused:

Starczy wam? Co do pakietu WWW, to polecam samemu postawić serwer WWW na VPSie (czyli więcej bym brał :kappa:)

Hehe, dacie mi taką? Tylko żeby zabijała? Mam parę spraw do uregulowania :kappa: XDDD

Powiem, że projekt jest mało unikalny, ale są “plusy” - nowości itp.

Mam pytanko: jak projekt będzie się utrzymywał? Jakieś konta VIP czy cuś?

Na chwilę obecną jestem na NEUTRALNY, z większością na TAK :slight_smile:

Jak dla mnie serwery reallife w grze, jaką jest minecraft nigdy nie miały i nie będą miały sensu, chyba że do gry zostanie wprowadzony czat głosowy.

Pod to słowo chciałem podsunąć bardziej typowe serwery RealLife, które na obecną chwilę na polskim okręgu serwerów występują :wink:
Słuszne spostrzeżenie - powinienem, aczkolwiek nie napisałem tego.

Bo zostało to podane jako jedna idea z planów serwerowych.
Jak pisałem -

Aczkolwiek planujemy znacznie więcej, i wszystkie plany mamy rozpisane.

@Nieznajomy11 jest to druga próba, przy wcześniejszej ani nie miałem czasu, ani funduszy.
Nie chcę łapać za język, dlatego też nie wytknę - może i małej literówki, a może i błędu ortograficznego :wink: