MC Bedrock na vps zawsze aktywny

Dzień dobry, od razu zaznaczę, że jestem nowa w vps i dopiero się uczę. Uruchomiłam vps, pierwszy raz ogarniam konsolę na Linuksie. Korzystam z różnych poradników w internecie. Udało mi się uruchomić serwer Bedrock, ale niestety jak wyłączę konsolę to serwer przestaje działać. Wiem, że jest program screen (mam zainstalowany na Linuksie), ale nie potrafię go połączyć z komendą uruchamiania serwera jak w instrukcji, czyli do konsoli wklejam polecenie
LD_LIBRARY_PATH=. ./bedrock_server

Serwer Minecraft się uruchamia, ale chciałabym żeby był aktywny caly czas. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Zaznaczam, że to wersja Bedrock, a nie Java.

sudo apt install screen

screen <polecenie>

Mamy kompleksowy poradnik do aplikacji, którą potrzebujesz:

1 polubienie

Cannot execute. Screen is terminating. Wkleiłam do konsoli polecenie screen LD_LIBRARY_PATH=. ./bedrock_server

Spróbuj tak:

LD_LIBRARY_PATH=.
screen -S minecraft ./bedrock_server

Źródło:

1 polubienie

Zadziałało, dzięki! Tylko chciałabym zrozumieć dlaczego zadziałało. Nie że marudzę, ale jak coś się zepsuje to chciałabym umieć naprawić. Czy to dodaje minecraft do listy screen? Bo pod komendą listy jest napisane, że nie ma nic o nazwie minecraft.

Pierwsza komenda to zmienna środowiskowa, a druga ./bedrock_server to polecenie startowe. Zmienne środowiskowe najwyraźniej ustawia się poza screenem po prostu.

Co to jest zmienna środowiskowa znajdziesz tutaj: https://chyla.org/blog/Zmienne-srodowiskowe-w-systemie-Linux/. Natomiast informacje o screenie znajdziesz wyżej w podesłanym ci poradniku.

1 polubienie

Tak więc te komendy zrobiły dokładnie to:

• została ustawiona zmienna środowiskowa LD_LIBRARY_PATH na ..
  • została uruchomiona komenda ./bedrock_server w screenie czyli wirtualnym terminalu :wink:.

Z tego co znalazłem to LD_LIBRARY_PATH ustawia się po to żeby biblioteki były wyszukiwane w pierwszej kolejności w danym folderze, a . oznacza pewnie aktualny folder.

1 polubienie

Dzięki wielkie. Jeszcze zapytam tutaj żeby nie robić spamu na forum i zanim zaproszę graczy na serwer. Czy wystarczy skopiować foldery z głównego katalogu minecraft żeby zrobić kopię zapasową? Ja to zrobiłam komendą tar i skomoresowalam. To wystarczy żeby w razie czego podmienić cały główny katalog czy Minecraft wymaga innych jeszcze działań żeby zrobić i później wgrać kopię niż takie proste kopiuj wklej foldery na konsoli albo sftp?

tak; wystarczy tylko zrobić backup folderu

1 polubienie

Dzięki. Na razie będę robić ręcznie, a później coś poszukam w skryptach, bo na razie jestem zielona w temacie.

@mcheir

2 polubienia

Tylko jak czytałam to przy kopiowaniu trzeba wyłączać serwer minecraft, a ja mam ten serwer działający na screen. Chyba że nie trzeba wyłączać to ułatwia sprawę :blush:

Nie musisz wyłączać serwera. Jeżeli ustawisz kopię o np 4 rano - w tedy raczej będą pustki…

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.