MaYakkin' Room, czyli porozmawiajmy o MaRPG

PROLOG: Dawno, dawno temu, kiedy życie było prostsze, cała wiedza o MaRPG zgromadzona przez ludzkość, znajdowała się w pojedynczym wątku na forum, dacie wiarę? Jednak pewnego dnia sielanka musiała dobiec końca. Jeżeli chcecie wiedzieć jak do tego doszło, śledźcie historię uważnie…

Witajcie wszyscy w otwartym wątku dyskusyjnym na temat MaRPG na naszym ukochanym forum.
Chciałbym, aby było to miejsce, w którym będziesz mógł się wypowiedzieć na temat ostatnio dodanych przez nas nowości bez obawy, że dostaniesz po głowie, bo przy okazji zapytasz czy aby na pewno mamy równo pod sufitem. Stąd kategoria offtopic. Tak jest kochani, koniec tyranii MaTeamu, tutaj, w naszym autonomicznym wątku każdy ma równe prawa. A prawo jest takie, że może pisać o czym chce. Czyli w zasadzie prawa nie ma…

Widzicie jakie głupoty piszę? Może przez to, że jestem opętany, może przez to, że wypiłem dwa piwa, a może przez to, że po prostu mam ochotę. Piszę, bo mam ochotę - oto hasło przewodnie tego wątku.
Chociaż w gruncie rzeczy możesz pisać nawet, jak nie masz ochoty…

W każdym razie wciąż chciałbym, aby w tym całym zgiełku można było odnaleźć informację, że równolegle, wątek tworzony przez MaTeam został zaktualizowany. Nie posiadam odpowiednich uprawnień na forum, aby zrobić to we właściwy sposób, jak również nie chcę specjalnie fatygować moderatorów za każdym razem kiedy chcę zaktualizować temat, tak więc będę posługiwał się drobną grafiką, dzięki której wiadomo będzie do czego odnoszą się komentarze.
Mały przykład:

Za każdym razem, kiedy główny wątek zostanie zaktualizowany, napiszę również w tym wątku.
Podam również link do konkretnego posta w głównym temacie.

Wszystkie posty ze starego wątku zostały przeniesione do tego.
Wątek w kategorii “Aktywne” zawiera uporządkowaną, kompletną wiedzę na temat aktualnego stanu MaRPG. Dla ogólnego dobra uprasza się zatem o wypowiadanie się na temat dodanych nowości i zadawanie pytań w tym właśnie wątku.

Czo to Yakkin?

Akurat nie mam zabardzo żadnych projektów, mam pytanie szukasz Developera z doświadczeniem? byłem na serwerach 200-300 graczy, w javie piszę prawie 3 lata.

Rozumiem, że taka usługa miałaby mnie srogo kosztować, a jako, że ciężko u mnie z pieniędzmi nawet jeśli chodzi o ogarnięcie hostingu (co zmotywowało mnie właśnie do stworzenia tejże prezentacji), nie mógłbym się z Tobą dogadać w tej kwestii. Póki co sam daję sobie radę, aczkolwiek fajnie, że osoby takie jak Ty oferują swoją pomoc. Możesz zostawić do siebie jakiś kontakt, w razie potrzeby nie omieszkałbym napisać. Pozdrawiam ciepło :slight_smile:

2 polubienia

UPDATE! Zaktualizowana została prezentacja na MPC. Nowa została odświeżona zgodnie z niewielkimi zmianami, o których zadecydowaliśmy. Mimo, że jest znacznie obszerniejsza od poprzedniej, wszystkich entuzjastów mojego projektu zachęcam do zapoznania się z nią. Przepraszam wszystkich za brak większej aktywności w ostatnim czasie, było to spowodowane głównie przyczynami osobistymi.

Dla leniwych skopiowałem link:

2 polubienia

@immaris
Jak widzę twoja prezentacja na mpc jest zawarta w 1 screenie. Sponsoruje ci serwer lvlup.pro fajnie byłoby, gdybyś prezentacje wrzucił tu do nas na forum w dziale projekty użytkownika. Odsyłanie na inne forum takie trochę słabe :expressionless:

1 polubienie

Jest zawarta w 6 screenach jeśli chodzi o ścisłość :slight_smile:
Sugerujesz, że nie przyłożyłem się do prezentacji? Spędziłem nad nią kilkadziesiąt godzin.
O czym jest mój projekt każdy wie, celem umieszczenia jej na MPC było właśnie rozreklamowanie hostingu. (Zakładam, że każdy kto trafił na forum lvlup.pro zna raczej ich ofertę, lol xD). Obejrzenie jej tam kosztuje Cię jedno kliknięcie (nawet skopiowałem specjalnie link), a ja dzięki temu mogę zobaczyć, ile osób się z nią zapoznało (obok linku widnieje liczba kliknięć w niego). Spokojnie Panie szlachta, tak jak napisałeś lvlup sponsoruje mi serwer, nie Ty :slight_smile:

Edit:
Próbowałem właśnie wrzucić tą prezentację do wspomnianego działu, jednak źle się formatuje (obrazki się rozjeżdżają, co lekko psuje koncepcję.)
Sugerowałbym mimo wszystko dać mi tą satysfakcję i wcisnąć w link, jednak jeżeli będzie to komuś bardzo przeszkadzało pokombinuję nad prezentacją na lvlup. Chociaż nie ukrywam, że wolałbym ten czas przeznaczyć na ZROBIENIE w końcu tego serwera… :confused:

3 polubienia

Niewielka innowacja:
Od teraz można śledzić postępy prac nad MaRPG przez dodanie serwera do swojej listy serwerów. Dodatkowo, codziennie między godziną 13:00 a 14:00 możliwe jest wejście na serwer, co daje możliwość szybkiego uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania, a więc bez rejestrowania się! :grinning:

5 polubień

Ze względu na sporą ilość zgłoszeń do pomocy wykonaliśmy specjalny panel, dzięki któremu możemy łatwiej je sortować i na nie odpowiadać. Zgłoszenia można pisać wchodząc na naszą stronę, MaRPG.pl, w kategorii “Rekrutacja”, do czego serdecznie zachęcamy :slight_smile:

To nie koniec! Od trzech dni w godzinie otwartej, o której wspomniałem wyżej, odwiedzają nas coraz to nowsi przybysze. Niestety, ze względu na intensywność naszej pracy nie możemy pozwolić sobie na dłuższą przerwę, jednakże zdajemy sobie sprawę, że fani projektu chcą mieć z nami bieżący kontakt. Jak pogodzić to zatem z pracą na serwerze? Jest to możliwe, dzięki zaimplementowanej jakiś czas temu opcji Twitcha w Minecrafcie! To bardzo proste - wystarczy wejść na MaRPG.pl, wcisnąć widoczny poniżej guzik i wpisać wiadomość - natychmiastowo pojawi się ona administracji na serwerze!

4 polubienia

Na zdjęciu znajduję się niedaleko Świątyni Poteflona, dzieła Kacpra znanego na MaRPG jako kacper_o.
Jak Wam się podoba? :slight_smile:

3 polubienia

świetne :open_mouth:
Ma chłop talent, mnie się podoba

Dzięki za tak częste update’y :slight_smile: Widać, że coś się dzieje.

Wow, świątynia w takim trochę gotyckim stylu, fajnie wygląda :smile:

Specjalnie dla forum.lvlup.pro przygotowałem niewielką prezentację, prezentującą to, co obiecałem zrobić, prosząc o współpracę.
Przepraszam za słabą jakość dźwięku i obrazu oraz “wiszące ogrody Semiramidy” w tle :smiley:
Liczę na waszą szczerą opinię na temat tego, co zaprezentowałem :slight_smile:

https://www.youtube.com/watch?v=Z3nv2kMFcEg

2 polubienia

Bardzo ciekawie to wygląda, ale według mnie brakuje tak jakby naszego głosu - mam na myśli, aby wprowadzić wyświetlenie naszej kwestii (którą wybraliśmy spośród dostępnych) na chacie. Myślę, że ładniej by to wyglądało, a przy dłuższych konwersacjach można by zobaczyć, jak przebiegała rozmowa i jak nasze wybory decydowały o jej przebiegu :slight_smile: .

Bardzo fajny i ciekawy pomysł! Trzymam kciuki!

https://www.youtube.com/watch?v=n1b3A9g3ZnM

1 polubienie

Mega ten system

Patryk prezentuje jedną z podziemnych komnat zniszczonego zamku. Przyznam, że troszkę mu pomagałem, co chyba widać :kissing:

4 polubienia

Musicie wiedzieć co robicie, bo na rpg nie zagra więcej niż 50 osób.
Szanuję za projekt i powodzenia.

Były już w Polsce serwery RPG (dla przykładu silvania.net), gdzie liczba graczy przekraczała dwie setki. Nie twierdzę, że nie masz racji co do popularności RPG w Polsce, bo niewątpliwie byłbym w błędzie, ale zauważ, że ta tendencja może być spowodowana tym, że ich poziom jest, nie oszukujmy się, żenująco niski. Skoro @SystemZ, który ma rzekomo mocno wygórowane wymagania, uwierzył w to, że może mi się udać, również nie mam zamiaru rezygnować. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :slight_smile: