Lsmc.pl - Lista serwerów minecraft

minecraft
Tagi: #<Tag:0x00007f149f566de0>

Odświeżam. Następna aktualizacja trochę się przedłuży z powodu wprowadzenia większych zmian.
Wstępnie planowana jest na przyszły tydzień.

Hmm, jak robie zdj na telefonie to są paski na ekranie i g… widać, przyjdź do mnie sam zobaczysz XD, może mi się uda jakoś to zrobić, popróbuje jeszcze :smiley:.

Nie mam Ci jak pomóc w takim razie.

Aktualizacja z dnia 12.05.2018:

• dodano api do pobierania wersji serwerów wraz z protokołami, które jest dostępne tutaj: /api/minecraft/versions
  • dodano wykrywanie wersji serwerów
  • dodano możliwość zobaczenia wszystkich serwerów z daną wersją serwera: /version/1.12.2
  • dodano pasek na dole strony, który pokazuje dodatkowe informacje
  • dodano logo strony
  • od teraz do listy można dodawać serwery z wersją 1.6.4 i niższą
  • w dodatkowych informacjach o serwerze jest pokazywana najwyższa wersja z jaką można wejść na serwer

Wszystkie serwery umożliwiające wejście z wersji 1.12.2 są dostępne tutaj: https://lsmc.pl/version/1.12.2

Logo prezentuje się tak:

image
Brzydkie, zmień na Znajdź serwer :thinking:
Poza tym kiedy moja propozycja (z Discorda) odnośnie tła strony zostanie zrealizowana? :slight_smile:
Proponuję również dodać filtr typu: serwery online/offline, wersja itd.

Filtry tego typu będą dostępne. Chcę nad tym się bardziej zastanowić, gdyż chcę zrobić, aby to fajnie wyglądało i fajnie działało.

Przede wszystkim muszę przetestować szybkość działania pewnych rozwiązań.

@DoreK jestem w trakcie pisania filtrów do serwerów, gdyż jest to funkcjonalność, która jest najbardziej pożądana.

Zaraz po wprowadzeniu filtrów jest zaplanowana minimalna zmiana stylu listy serwerów, gdyż aktualnie trudno jest wkomponować w ten styl logo.

Nie wiem czy jest sens upodobniać się do innych list serwerów dodając tło powiązane z minecraftem. Boje się, że ktoś stronę może pomylić z serwerem.

Przepraszam, ale ujmę to tak: idiotyczne podejście. Strona dotyczy serwerów MC, więc przydałoby się ją jakoś odpowiednio “udekorować” - aktualnie wygląda to po prostu nudno, a na ss który mi pokazałeś, strona wyglądała o wiele lepiej. To, że strona ma tło MC nie oznacza, że jest to strona konkretnego serwera MC :slight_smile:

No i co z tego? Nic, design jest ok, jest. Tyle, po co zmieniać?

Wysyłałem kiedyś przykładowy wygląd strony z tłem do @DoreK
Chętnie się dowiem co inni o tym myślą.

Dodatkowo była propozycja zamiany navbara (paska z zakładkami) tak, aby przypominała trawe z Minecrafta.

Niezbyt ładnie to wygląda.
Jeśli już to lepiej byłoby trochę przyciemnić i zmniejszyć grafikę dirtu by tekstura nie była taka duża.

Szczerze, nie ładnie to wygląda ten dirt wygląda jak wiesz co, i ten navbar zmieniłbym trochę :wink:

Ja bym też w sumie dał inne tło+nałożył efekt rozmazania - jakiś krajobraz ze shaderami. Albo po prostu zrobić jakiś ładny gradient - też fajnie może wyglądać :slight_smile:

Polecam listę, jedyne co mi nie pasuje to logo.

Aktualizacja z dnia 29.05.2018:

• dodano filtrowanie serwerów przy użyciu wersji serwera
    image
  • filtrowanie serwerów przy użyciu wersji serwera nie koliduje z wyszukiwanie serwera po nazwie

Zmienione.

Dlaczego przestarzała, zabugowana wersja sprzed ponad 5 lat znajduje się w grupie nowych wersji? Przecież to prawie prehistoria :thinking:

Bo są dalej grywalne przez graczy :wink:

Chodzi mi o ilość graczy oraz serwerów jakie są w 1.7, 1.8

Każda ze starych wersji również jest grywalna, im nowsza wersja tym mniej bugów ma itp :thinking:

Brzmi to jak podział ze względu na protokół. (stare wersje to te bez netty, nowy minecraft ma już netty)

Minecraft version 1.6.4 and older used a protocol versioning scheme separate from the current one.
http://wiki.vg/Protocol_version_numbers#Versions_before_the_Netty_rewrite

Jest sens dawać wersje poniżej 1.7?
Istnieją w ogóle takie publiczne serwery?