Lost Island - Gra MMORPG

Gui będzie rozmieszczone na całym ekranie jak tutaj?
Niezbyt mi się to podoba.

Oczywiście, ze nie. Skaluje sie automatycznie w zależności od rozdzielczości. Gra jest na każde urządzenie. Obrazki są z rozdzielczości 800x480px bo akurat takie miałem pod ręką, w edytorze testuje raczej na małym oknie. W przypadku dużej rozdzielczości gui nie będzie na całym ekranie tylko będzie mniejsze po prostu.

W przypadku większych rozdzielczosci

Oraz nieregularnych

Można przyjąć, ciekawy pomysł :wink:

Cały czas podczas ustaleń?

Bo współpraca rozpocznie się bodajże jak wyjdzie jakaś stabilna wersja / nastanie odpowiedni dzień :smiley:

Widać wyraźne postępy, pomimo że nie jestem fanem takiej grafiki i tak mocno szanuję za włożoną pracę.

No tak, dokładnie. Wiecie jak to z robieniem gry, wszystko ciągle się zmienia. Ile gier miało być na początku jakaś przygodowka a zrobilo się RPG itp.

Porzucilismy pomysł z MMORPG ponieważ tworzenie setek map i questow to zabawa na którą nie mamy czasu. To nie jest trudne (wręcz latwe) tylko czasochłonne.

Wybraliśmy tryb, który nie wymaga tego bawienia się ze wszystkim. Liczy tylko dobre wykonanie i zaprogramowanie.

Zamiast tego postanowiliśmy zrobić MMo Survvival. Złożyliśmy 100$ na steam. Dogadujemy się z nimi w sprawie gry. Wydajemy ją tylko na komputery(Linux,Max,Windows) Na androida robić Survvival to bez sensu :slight_smile:

Każdy będzie mógł zrobić własny serwer. Jak w Csie, minecrafcie, GTA. I napisać do niego spersonalizowane plug-iny aby dostosować serwer do własnych potrzeb.

Gra będzie darmowa. Z tego co patrzyłem wszystkie Survvivale są płatne i dodatkowo nigdzie nie zauważyłem gry podobnej do naszej.

Wiem że wszystko zmienia. Oraz, ze te zmiany nie koniecznie są planowane. Jednak mam nadzieję że nasza współpraca z lvlup na tym nie ucierpi. Nie popełnia błędów tylko ten kto nic nie robi. Za niedługo będzie jakiś filmik. Wszystko w końcu kiedyś musi ruszyc. Zresztą już za dużo czasu poszło na tą grę żeby wszystko się zmarnowalo. Pomału ale do przodu

Mamy też świetnego grafika/rysownika. Poniżej jego praca. Wszystko narysowane do naszej gry przez niego. Jest to koncept menu. Jeszcze nie dokonczony. :slightly_smiling_face:

Powiem szczerze że mi się podoba, są widoczne postępy - oby tak dalej! :smiley:

To i tak są tylko screeny. Zmian, których jest najwięcej i które są najważniejsze to niestety ich nie widać. Pasowaloby nagrać jakieś wideo ale to już nagramy zwiastun i go obrobimy jak będzie gierka gotowa. A już nie dużo serio, tylko sporo bugow wychodzi w trakcie i trzeba się zastanawiać też jak niektóre rzeczy zrobić lepiej, albo jak zoptymalizować grę żeby to nie był zasobozerny gniot. A czasu nie zawsze jest dużo :confused: Także nie wiadomo kiedy wydamy grę.

moim zdaniem ciekawy projekt , tylko mało opisany i do wielu rzeczy trzeba samemu dochodzić ale jeżeli podacie wiecej informacji wtedy można się zagłębiać.
pozdrawiam i życzę miłej pracy :slight_smile:

“tylko sporo bugow wychodzi w trakcie i trzeba się zastanawiać też jak niektóre rzeczy zrobić lepiej,” zawsze można zrekrutować/ogarnąć jakiś testerów, którzy będą szukać bugów, itp :wink:

Pewnie maja, tu chodzi bardziej o sam proces twórczy. Zawsze w trakcie prac się coś zmienia i końcowo całość wygląda inaczej niż pierwotna wizja.

Zapraszam wszystkich : )

Za niedługo już jedziemy z grą i będziemy wydawać regularnie coraz to nowsze wersje :wink:

Fajnie, podoba mi się że nadal robicie tą grę, śledzę aktualizacje na fanpage’u i wygląda nawet że macie już jakąś rzeszę fanów :slight_smile:

Coś tam jest. Koło tysiąca. Mało ale wiadomo, że ciężko zebrać sporą liczbe osób bez produktu. Wyjdą pierwsze wersje to fanów będzie więcej. Dogadaliśmy się z kilkoma youtuberami 400k-600k subskrybcji i nagrają filmiki z gry :wink:

WOW, pamiętam jak to czytałem w pażdzierniku lub listopadzie i już byłem jakby to powiedzieć zadowolony z efektu, ale teraz to piękna gierka wyszła :smiley:
Życzę powodzenia w dalszym rozwoju :sunglasses:

Zmieniłem tytuł aby bardziej odpowiadał projektowi :slight_smile: