Livestream 24/7

Siema ma problem zrobić live 24/7 proszę o pomoc i jak ktoś to umiał zrobi proszę o kontakt pv

Podejrzewam że chodzi ci o coś takiego: [Poradnik] Jak zrobić własną stację muzyczną 24/7 na YouTube, Twitch i nie tylko na swoim VPS
To mój poradnik, nieaktualizowany od powstania aczkolwiek co tam może nie działać ¯\_(ツ)_/¯

I czy morze ktoś mi to zrobić

Możesz zrobić to sam, po to jest poradnik :slight_smile:
Jeśli napotkasz błędy, stwórz wątek - spróbujemy pomóc :wink:

Jeśli natomiast naprawdę nie chcesz spróbować swoich sił (a nie jest to ciężkie), możesz stworzyć temat w kategorii #rynek:zlece, gdzie za odpowiednie wynagrodzenie zrobi to ktoś doświadczony.

5 Likes

mozesz napisac do mnie na pw pomoge ci zrobic taki live mam inny sposób (łatwiejszy) jak zrobic live 24/7

Jak masz łatwiejszy sposób - może napisz poradnik na forum, skorzysta na tym więcej osób :smiley:

1 Like

Jego sposob jest dosyc standardowy xD

1 Like

Ciekawe jak to jest z licencjami na tego windowsa, skoro za 20zł oferuje wszystko, to licencję pewnie też :thinking:

offtop
Pewnie te z allegro za złotówki :kappa:

1 Like

A czy akuku wiesz o istnieniu obsa na linuxa?

1 Like

Obawiam się, że to może tak nie zadziałać bo te VPSy nie mają kart graficznych. OBS mocno korzysta z karty graficznej.

Serwery VPS z kartami graficznymi są drogie i rzadko spotykane.

Można także ustawić encoding na CPU, a nie na kartę graficzną - w ten sposób streamuje się z serwera VPS.

Ale ja nie o tym, do odpalenia OBSa w ogóle trzeba w miarę nowoczesną kartę graficzną z OpenGL / DirectX.

Wiem bo próbowałem już odpalić streama na sprzęcie z Intel GMA . Kupiłem Radeona 5450 za parę zł i w 1080p gubi klatki na renderowaniu, nawet bez streama GPU (nie CPU) nie wyrabia.

Może to nie być jasne, więc wyjaśnię: OBS renderuje cały czas, wynik renderowania widzimy chociażby w podglądzie, natomiast gdy odpalamy streama/nagrywanie to zaczyna się enkodowanie. Statystyki gubionych klatek można zobaczyć w Widok -> Statystyki.

To nie wiem, ja uruchomiłem OBS Studio bez problemu na serwerze VPS (KVM 2 GB, ze starej oferty), który nie posiada karty graficznej.

1 Like

Odpalilem na luzie na vpsie streama

Aż sprawdziłem sobie na laptopie z kartą graficzną jaka widać poniżej. Pamiętam, że na tym pececie z GMA był identyczny / bardzo podobny problem, jednak to było już jakiś czas i parenaście wersji temu. Na forum OBSa przeczytałem wtedy, że karta musi wspierać cośtam bo OBS korzysta z “low-level functions of graphics card”.

Ale może to tyle w temacie bo ja tu problemu nie mam, a schodzi na offtop :wink: