Lista-minecraft.pl - dedykowana lista serwerów Minecraft

Tagi: #<Tag:0x00007f8a3464cf88> #<Tag:0x00007f8a3464ce20>

Cześć.
Część z Was kojarzy, że jestem właścicielem innej listy. W ostatnim czasie pracowałem nad dedykowaną listą serwerów minecraft https://lista-minecraft.pl

Możliwości?

• logowanie, rejestracja
  • weryfikacja serwera - jeśli serwer należy do Was, a został dodany przez innego użytkownika, możecie z łatwością przypisać go do swojego konta
  • głosowanie
  • zarządzanie informacjami o serwerze (obsługiwane wersje, typy, opis)
  • komentarze

Chcecie czegoś więcej? Śmiało piszcie, z chęcią dodam nowe ficzery.
Mam nadzieję, że już niedługo będę miał większe zasięgi, a wy będziecie mieli okazję zyskać kolejnych graczy! :slight_smile:

Zapraszam https://lista-minecraft.pl

Nie jest źle, ale do innych list wiele jeszcze brakuje, jak chociażby dodania wsparcia dla kolorów na MOTD, lub usunięcie paragrafów, bo wygląda to obrzydliwie.

Dzięki, zapisane do zrobienia :slight_smile:

Wygląda na to, że coś przeoczyłeś :wink: wypadałoby to przemnożyć

Racja. Do poprawki.

poszło po kilku minutach, po prostu nie dostałem od razu maila.
dodatkowo przy logowaniu nie wyrzucało żadnego błedu ani nic, po prostu sie strona odświeżała

update:

niezbyt wam to działa :frowning:

@Norbi052 nadal masz z tym problem? Przetestowałem lokalnie i działa.

bump

wpadłem po prawie dwóch miesiącach i widzę że niestety nic się nie zmieniło, pomijając że nawet nie poprawiłeś paragrafów w motd. Myślę że w obecnym stanie ta lista napewno nie przyciąga uwagi.

4 polubienia

Paragrafy paragrafami, ja nawet nie mogę swojego serwera dodać XD

Podobno Offline, ciekawe że właśnie siedzę na odpalonej konsoli z serwerem i ktoś tam gra :stuck_out_tongue:

Najzabawniejsze, że to najnormalniejszy w świecie rekord typu “A” ustawiony poprawnie w CloudFlare.

O poprawnym ustawieniu świadczy to, że na każdej innej liście dodałem ten serwer bez problemu, tylko ta lista uznaje go za offline.

3 polubienia

Zauważyłem ciekawą rzecz, wiele serwerów ma wpisany port 32767 :slightly_smiling_face:

@artur9010 o czym to świadczy?

O tym że masz najprawdopodobniej ustawiony zły typ dla wartości z portem w bazie (jakiegoś signed smallinta prawdopodobnie - https://dev.mysql.com/doc/refman/8.0/en/integer-types.html) i po prostu porty powyżej 32767 nie wchodzą

Ale sądząc po tym, że nie poprawiłeś niczego z wcześniej wymienionych spraw, podejrzewam że z tym także nic się nie stanie.

3 polubienia

@artur9010 nie załapałem, że o to chodzi. Już odgryzłeś się arturku? No to fajnie. Mam nadzieję, że ulżyło :slight_smile:

Wypadałoby też określić jakiś zakres portów przy dodawaniu serwerów i nie rozwiązywać rekordów SRV przy niedomyślnym porcie bo umożliwia to dodanie nieskończonej liczby serwerów.

3 polubienia

Napraiwone. Dzięki za wrócenie na to uwagi.

@artur9010 mógłbyś przestać spamować?

Pewnie kilka osób zauważyło, że strona była momentami niedostępna. Hosting prowadził jakieś działania i zajęło im to dłużej niż zwykle.
Sorry za utrudnienia. Wszystko wróciło do normy. Można korzystać dalej :slight_smile:

1 polubienie

Krótka informacja: zmieniony został sposób liczenia głosów. Lista powinna wczytywać się szybciej.

Cześć!
Od jakiegoś czasu istnieje mikroserwis, który “trzyma” statusy serwerów w jednym miejscu. Wczoraj został wdrożony kod, który szybciej aktualizuje statusy waszych serwerów.
P.S.
Może za jakiś czas udostępnię API do tego mikroserwisu. Będziecie mogli sami pobierac te dane :slight_smile:

Proponują dodanie wsparcia Votifiera :slight_smile: