Linux Mint pomoc w odnalezieniu partycji

linux
Tagi: #<Tag:0x00007f14a35a6fe0>

Hej zdecydowałem się na instalację linuxa mint na PC, lecz moje pytanie jest takie. Gdzie mogę znaleźć partycję z windowsa? Gdyż w Komputer znajduje się tylko to

A miałem jeszcze 2 inne partycje

Jaką opcję wybrałeś podczas instalacji systemu?

Wyczyść dysk i zainstaluj Linux Mint

Czyli cały dysk został wyczyszczony, wszystkie partycje zostały usunięte.

A jest możliwość odzyskania tych danych? (Trochę głupie pytanie)

Domowymi sposobami może być ciężko

A jakiś niedomowy sposób? Nie ważne jaki, ważne abym odzyskał chociaż jeden ważny katalog

Możesz spróbować podłączyć dysk pod inny komputer i użyć programów takich jak EaseUs

Niestety w tym problem, że nie mam takiej możliwości. No chyba, że z poziomu linuxa da rade

Raczej nie, jeśli chcesz odzyskać coś z tego dysku to lepiej nie wprowadzaj żadnych zmian bo nadpisujesz poprzednie dane.

A program TestDisk?

Nie znam, kojarzę tylko że EaseUs jest dobry.

i tu się kłania nie znajomość podstaw :wink: ( nigdy jak się ma więcej partycji a tym bardziej jeszcze inny system nie wybiera się tej opcji )

a potem płacz i lamenty, no ale teraz będziesz już wiedział ( każdy uczy się na własnych błędach )

jedyna opcja to wypiąć dysk i iść gdzieś gdzie Ci to odzyskają ( lub próbować samemu, ale jak się nie zna to lepiej za to nie brać, bo przez przypadek można mało że stracić wszystko to jeszcze zrobić format zero jedynkowy )

lub jak nie były to dane wagi państwowej to je olać a i nauczka na zaś nigdy nie przechowuje się danych na tym samym sprzęcie ( czyt. dysku fizycznym ) co system etc. itp.

Masz rację była to dla mnie prawdziwa lekcja, jak nie powinno instalować się Linuxa.
Ale chyba w końcu muszę sobie ten SSD kupić

Mamy XXI wiek i powinno korzystać się z różnego typu chmur, od razu najważniejsze pliki lecą w bezpieczne miejsce i nic Ci nie zniknie nawet jeśli dojdzie do takiej sytuacji jak tutaj. Nauczka v2 ;]
A z SSD po formacie odzyskanie danych jest prawie niemożliwe :V

Co do chmur to nie jestem ich zwolennikiem, bo zawsze wydaje mi się, że moje pliki nie będą bezpieczne.
No chyba, że GitHub

Moja foliowa czapeczka na głowie od razu łapie się za głowę, ciekawe co potem takie firmy robią z plikami :worried:
Lepiej mieć własny serwer na takie cele :face_with_thermometer:

a co za różnica? :thinking:

Wszystkie ważne pliki zawsze warto mieć zdublowane np na chmurę, lub drugi dysk, gdziekolwiek, byle nie miało fizycznego kontaktu ze sobą, a jeżeli na drugi dysk, to dobrze, żeby nie był to dysk z tej samej serii tego samego producenta, bo wada fabryczna może rozłożyć oba w krótkim odstępie czasu.

A co do tematu, odzyskiwanie danych z ssd jest skomplikowane i kosztowne, a im więcej danych zapisujesz, tym większa szansa że bity zajęte przez stare dane są zastepowane przez nowe. Jeżeli naprawdę jesteś w stanie zapłacić za odzyskiwanie takich danych, to lepiej tego dysku już nie używaj. Pierwszy wynik z google
z firmą która się tym zajmuje: http://www.odzyskiwaniedanychssd.pl