Java Minecraft

Witam chciałbym zainstalować jave 11 i 16 ale wersje openjdk może ktoś pomoć

Java 11 - sudo apt install openjdk-11-jre
Java 16 - How To Install OpenJDK 16 On Ubuntu 20.04 LTS | Tutorials24x7

1 polubienie

mam jeszcze pytanie nie dotyczące javy czy warto jest instalowac panel pterodactyl? Czy lepiej odpuścić to sobie?

Jeśli posiadasz więcej osób mających mieć dostęp do serwera, a nie jesteś biegły w dziedzinie linuxa, albo chcesz zarządzać łatwo kilkoma serwerami to możesz. Przy jednym serwerze i gdy dostęp masz tylko ty to darowałbym sobie.

Kurde bo robie mała sieć a z tego co widziałem troche chyba trzeba sie nameczyc z ta instalacja panelu

Instalacja nie jest jakaś mega trudna, masz nawet poradnik u nas na forum (Instalacja panelu Pterodactyl v1.1.1 + SSL). Dla mnie wygodniejszy jest czysty terminal, decyzja należy tylko wyłącznie do Ciebie.

Mam mały problem /usr/java/openjdk# cp /data/setups/openjdk-16.0.2_linux-x64_bin.tar.gz openjdk-16.0.2_linux-x64_bin.tar.gz
cp: cannot stat ‘/data/setups/openjdk-16.0.2_linux-x64_bin.tar.gz’: No such file or directory

Zamiast tej komendy daj sudo wget https://download.java.net/java/GA/jdk16.0.2/d4a915d82b4c4fbb9bde534da945d746/7/GPL/openjdk-16.0.2_linux-x64_bin.tar.gz, aby pobrać archiwum, a potem sudo tar -xzvf openjdk-16.0.2_linux-x64_bin.tar.gz

okej a tak ogolnie to jest jakas roznica czy to bedzie java amazon czy openjdk?

OpenJDK, po prostu nie masz czego kopiować, bo nie masz archiwum :thinksmart: A tak poza tym, dlaczego nie chcesz innej javy, niż openjdk?

no wlasnie nie wiem czy jestes jakas roznica miedzy amazon a opdenjdk czy jestes jakas roznica w wydajnosci czy cos bo moglbym zainstalowac amazon z poradnika z forum

Przy tak małej skali, różnice będą praktycznie zerowe, możesz również zainstalować wersję oracle, do wyboru do koloru, a przynajmniej łatwiej niż babrać się w jakieś rozpakowywańsko i kopiowańsko :kappa:

okej to na koniec która jave bys ty zainstalowal?

Poszedłbym pewnie na łatwiznę i wziął amazońską, to jest po prostu openjdk, z patchami od amazona pod większe aplikacje “enterprajs”. Łatwiej zarządzać własną javą, niż czekać na patche od openjdk, prawda? :kappa:

Dobrze dziękuje bardzo to wybiorę amazona dzięki za pomoc

1 polubienie

W sumie to zależy też od dystrybucji, ubuntu ma w repozytorium po prostu instalkę javy 16 od openjdk, przy debianie trzeba się trochę bardziej na męczyć.

Mam debiana juz zainstalowalem amazona

1 polubienie