Jaki serwer VPS kupić pod serwer Minecraft?

Tagi: #<Tag:0x00007f8a268e93f8> #<Tag:0x00007f8a268e9330>

Chciałbym kupić takiego VPSA, który utrzymie mi 100 ponad osób. Jaką oferte proponujecie?

Napisz kilka słów o serwerze:

• pluginy
  • wersja
  • tryby

Inaczej nie będziemy wstanie niczego doradzać :slight_smile:

1 polubienie

Mam jeden tryb czyli survival wersja 1.16.x

pluginy mam pod serwer ekonomia, prace questy, dzialki, dodatki

Podaj wszystkie pluginy :blush:

Nie podam wszystkich pluginow powiem tylko tyle, że jest ich 42 ponieważ te informacje powinny starczyć.

@KrEdEnS @Axerr znacie jakąś dobrą ofertę na mój serwer?

No jak chcesz 100 osób to możesz kupić UpRyze Turbo, zależy też czy do tego chcesz mieć lobby + bungee, czy sam survival.

Dla mnie to nie wystarczy :man_shrugging:

@KrEdEnS napisał co najlepiej żebyś podał, ale jak dla mnie to jeszcze za mało informacji. Oprócz pluginów, wersji i trybu warto też żebyś podał

• jakiego silnika (silników) używasz
  • jak wielka jest mapa i czy została wcześniej prerenderowana czy masz zamiar wpuścić po prostu graczy
  • w związku z tym że jest to 1.16.x to czy planujesz jakąś optymalizację czy chcesz po prostu zapłacić i się o nic nie martwić
  • czy te 100 osób to ma być na jednym serwerze czy te tryby mają być oddzielne? (czyli np. czy planujesz lobby)

Fajnie jakbyś podał to wszystko w jednym poście bo inaczej ciężko będzie się to czytało.

1 polubienie

Używam silnika paper, mapa została prerendenowana, mam zamiar wposcic graczy na serwer, planuje optymalizację dobra, na jednym serwerze, mapa 5k na 5k.

Silnik paper spoko, fajny. Co do konfiguracji jego: Obszerny poradnik dotyczący optymalizacji serwerów Minecraft (1.13+), polecam!
Alternatywnie zamiast Papera możesz spróbować GitHub - YatopiaMC/Yatopia: The Most Powerful and Feature Rich Minecraft Server Software!, też spoko silnik. Jeżeli chcesz te 100 osób mieć bez lagów to inwestował bym w VPS z co najmniej 8GB RAM, ewentualnie 7GB UpRyze Turbo lub lepszy.

1 polubienie

Spoczko dzięki za info:D

1 polubienie

Skoro nie chcesz podać, to po co robisz wtedy robisz temat żeby Ci pomóc?

Podałem juz o góry, ważne rzeczy.

Pluginy są ważne, jeżeli ich nie podasz - to jedynie można tutaj strzelać co do oferty.

edit: dodatkowo kłaniają sie zasady czytania z zrozumieniem:

Ciężko jest odpowiedzieć na twoje pytanie biorąc pod uwagę że nie podałeś tak naprawdę żadnych informacji na temat serwera. To że masz 42 pluginy i planujesz dobrą optymalizacje nic nam nie mówią. 100 osób na wersji 1.16 dodatkowo na vpsie może być ciężko. Jeżeli chcesz wpuścić tyle osób polecał bym już zainwestować w jakiś serwer dedykowany.

Nie polecał bym używać Yatopi. Najbezpiecznej nadal jest wybranie Purpura. Co do poradnika optymalizacji użyj tego zamiast tego na forum (Podany na spigotmc jest częściej aktualizowany)

2 polubienia

Chciałbym bardzo podać pluginy, ale tu są osoby co znają mnie i chcą odgabic ode mnie więc sprawdzę dedyk :smiley:

Jaki problem wejść na serwer i wykonać kilka czynności?

5k x 5k na serwer Survival dla 100 osób to trochę mało.
Sam posiadam serwer i gracze narzekają, że 10k x 10k to zbyt mało.

Jeżeli serwer będzie wyjątkowy to nawet wyciek nazw pluginów nie powinien móc odwzorować serwera w łatwy sposób.

1 polubienie

Np taki united serwer ma 6k x 6k a tam gra po 200 osób.