Jak zrobic swoja poczte mailowa na VPS KVM

Tak jak w temacie, potrzebuje treściowego poradnika komenda po komendzie. Z góry dziękuje :slight_smile:

Odradzam Ci instalacji serwera pocztowego na VPS, ponieważ jest to rzecz trudna do wykonania, moim zdaniem lepiej by było dla Ciebie jakbyś zakupił sobie hosting www i oszczędził sobię nerwów :wink:

Nie ma takiej nawet opcji, mam postawione forum wraz z serwerem teamspeak a musze zarejestrowac certyifikaty

Serwer TS nie musi być na tym samym serwerze, co serwer mailowy.

Ja również odradzam instalacji serwera poczty na VPSsie, ponieważ:

1. jest to bardzo, ale to bardzo trudne
  2. konfiguracja SPF, DKIM może Ci “zjeść włosy”
  3. niektóre serwisy pocztowe mogą odrzucać twoje maile

i wiele innych powodów.

Dlaczego polecono Ci hosting WWW?

1. Gotowy serwer pocztowy
  2. darmowy certyfikat SSL
  3. baza MySQL
  4. konta FTP
    i wiele innych rzeczy.

Twoje forum i poczta mogą być uruchomione na hostingu WWW -> TS3 może stać na VPSsie, tutaj nic nie będzie przeszkadzało podczas uzyskiwania licencji.

Forum można w łatwy sposób przenieść.

Jak masz jakiś problem, pisz śmiało na forum, my pomożemy :wink:

Instalacja serwera SMTP/Maila

:sweat_smile:

może zainstaluj sobie vestacp tam jest łatwa konfiguracja roundcube :smiley:

coś jak cpanel tylko, że darmowy tak?

chodzi mi o to, że chce aby serwer wraz z forum byly w jedyn miejscu :slight_smile:

VestaCP potrzebuje dużo miejsca na dysku. więc raczej nie polecam. A iRedMail może z silnikiem www być bo to instaluje tylko nginxa a nie apacha i tu jest problem.

Przeinstalowanie apache na nginx to chwila roboty

To tak, ale aplikacja roundcube nie będzie ci działać przy pomocy której możesz wysyłać e-maile do innych

Zakupiłbym licencje na cpanel, ale lvlup w serwerach vps oferuja bardzo malo miejsca na dysku :confused:

Mało miejsca? To ile na niego potrzebujesz? :thinking:

https://documentation.cpanel.net/display/74Docs/Installation+Guide+-+System+Requirements
Wymagania minimalne 20GB dysku, tak to jest jak do jednej małej rzeczy instalujesz wielki kombajn

W przyszłości sama baza od forum będzie sporo zajmowała miejsca :slight_smile:

Mam KVM PL 4GB, posiada on 50GB SSD NVMe(?) i wystarcza na dużo rzeczy, od serwerów minecraft po serwery baz danych. Powinien CI KVM PL wystarczyć.

Podejmę się napisania takiego poradnika, jednakże będzie to dosyć spory wątek ze względu na zmiany w konfiguracjach domyślnych, więc nie spodziewałbym się go na dziś/jutro. Myślę, że w ciągu tygodnia taki poradnik powinienem opublikować.

Instalacja serwera SMTP/Maila

Dzięki wielkie, tymczasem poczekam aż ktoś na zaraz podeśle mi taki poradnik.

Podziękuje za ten hosting, wiesz co polecasz? Jedyne ta firma nadaje się do postawienia strony na której będzie logo firmy, nic więcej a Ty mi tu o mailu wjeżdżasz XD

wydaje mi się że nawet do tego się nie nadaje ;]