Jak zalogować się do konsoli

Witam,
zakupiłem serwer VPS w celu nauczenia się jego konfiguracji, ale pierwszy problem na jaki natknąłem to zalogowanie się do konsoli. Do SFTP zalogowałem się bez problemu, ale jak wchodzę, do proxmox i potem w konsolę, to prosi mnie o podanie loginu. Wpisywałem tam “user”, “root” oraz login z danych do proxmoxa, jednak potem prosiło mnie o hasło, po wciśnięciu enter pisze “Login incorrect”, więc tutaj moje pytanie; co wpisać w login, a co w hasło oraz czy podczas wpisywania hasła powinny nie wyświetlać się znaki.

Do vpsa logujesz się za pomocą dowolnego klienta SSH. Używasz do tego danych wysłanych na adres e-mail. Podczas logowania hasło nie będzie widoczne.

Pobrałem program PuTTY i wpisuje tak:
Login as: root (tu też próbowałem jako “user”)

user@<…>'s password: <hasło podane w e-mailu>

Acces denied

Prawidłowa nazwa użytkownika to root. W jaki sposób wklejasz hasło? W PuTTY robi się to za pomocą prawego przycisku myszy, ctrl+v nie zadziała.

1lajk

Problem w tym, że jak naciskam PPM, to nic się nie dzieje, nie otwiera się żadne okienko z opcją typu wklej. Próbowałem przepisać hasło ręcznie, ale jak już wcześniej mówiłem, podczas wpisywania widać tylko zielony prostokącik, nie są wpisywane żadne znaki.

Nie są widoczne żadne znaki, jednak po kliknięciu PPM zostanie wklejona aktualna zawartość schowka, tak samo podczas pisania nie będą widoczne, jednak są wpisywane.

2lajki

Na telefonie mogę się zalogować, jutro zobaczę jeszcze na komputerze. Dziękuję za pomoc