Jak podpiąć domenę pod VPS?

vps
domena
Tagi: #<Tag:0x00007f4b3854d668> #<Tag:0x00007f4b3854d528>

Cześć otóż kupiłem sobie domenę na nazwa.pl lecz nie wiem zbytnio jak ją podpiąć pod serwer VPS.
Z tego co wiem potrzebowałbym panel DirectAdmin lecz nie mam go zainstalowanego. A nie wiem też jak go zainstalować. Zaznaczam że jestem kompletnie zielony :confused:. Jeśli mógłby mi ktoś pomóc bym był wdzięczny :slight_smile:

Wchodzisz w Panel Klienta -> Twoje Usługi -> Domeny następnie przy wybranej twojej domenie klikasz konfiguruj. Wybierasz “Ręczna konfiguracja DNS”, na samym dole pokaże ci się przycisk “Zmień” klikasz w niego.
I teraz jeśli do domeny chcesz tylko podpiąć serwer VPS to wystarczy że zmienisz IP, czyli będziesz miał tam takie coś:

| -> znaczy kolejna kolumna :smiley:

twojadomena.pl | 3600 | A | JakiesIP

I teraz zamiast JakieśIP podstawiasz swoje i potwierdzasz na dole guzikiem.

Jeśli chcesz żeby tak jakby PREFIX domeny też kierował się do jednego IP to edytujesz jeszcze

*.twojadomena.pl | 3600 | A | JakiesIP

Ponownie podstawiasz za JakieśIP, IP swojego VPs

Ostatnia opcja jaka jest to metodą typu SRV, lecz tego nie potrafię więc nie pomogę

Ps. Tak wiem nie umiem tłumaczyć ale myślę że jednak coś ogarniesz i uda cię zrobić to co potrzebujesz. Pisałem z Nudów :stuck_out_tongue:

Dzięki działa.

A jak mogę zrobić sub domenę np. ts.domena.pl ? bo obecnie mam tak jak wpisze np. domena.pl lub ts.domena.pl to to i to działa lecz chciałbym aby tylko ts.domena.pl działała.

Dodaj rekordy, które chcesz mieć - a te, których nie chcesz usuń.

Postępuj analogicznie jak w przypadku domena.pl, lecz dodaj ts. :wink:
Jeśli nie chcesz już mieć domena.pl, to usuń rekord A z nim :slight_smile:

Usuń w tym wypadku

*.twojadomena.pl | 3600 | A | JakiesIP

i dodaj takie coś

ts.twojadomena.pl | 3600 | A | JakiesIP

Dzięki

zamknięcie #8

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.