ISPConfig - Przekroczono limit czasu połączenia; SSH - długie ładowanie; Serwer pocztowy

Cześć.
Mam trzy problemy jak można zauważyć po temacie :smiley:

1. ISPConfig - przekroczono czas połączenia

Tia, więc od wczoraj nie ładuje mi się ISP. Wyświetla mi taki o to piękny błąd: Przy okazji zauważyłem, że w panelu LVLup w... statystykach (? Nie wiem jak to nazwać) w polu (znów nie wiem jak to nazwać (nie myślę dzisiaj :stuck_out_tongue:)) CPU mam prawie cały czas 0%... Nie wiem, czy tak powinno być, ale nie sądzę... Powiem od razu, że mam zainstalowanego na serwerze WebMaila - on działa, więc nie jest tak, że nic nie chodzi...

2. Długie łączenie z SSH

Tia... No tu screena nie będę dawał, ale chodzi o to, że: _Otwieram połączenie..._ **[5 sekund]** login as: _root_ **[15 sekund]** root@adresip's password: _hasło_ **[0.3 sekundy]** I jestem zalogowany. Wcześniej przerwa między każdym wynosiła ~pół sekundy... Jak tu żyć?

Serwer pocztowy

Oczywiście ISP (jak większość paneli) oferuje serwer pocztowy. Wszystko ładnie, pięknie... tylko nwm jak skonfigurować WebMaila :stuck_out_tongue: Na razie dałem IMAP: localhost port 143 i SMTP: localhost port 25. Maile przychodzą, ale nie wychodzą :stuck_out_tongue: Działa tylko jak do siebie wysyłam maila... Co robić? I przy okazji jakie są adresy serwera poczty, żebym mógł np. w lokalnym kliencie poczty się zalogować?

Podsumowanie

Hmm... Co tu dużo mówić... **Co robić?**

Zacznij od upewnienia się że DNSy działają poprawnie.
Wystarczy spingować jakiś adres typu google.com.
Daj znać co masz w /etc/resolv.conf

nano /etc/resolv.conf

search lvlup.pro
nameserver 8.8.8.8
nameserver 213.186.33.99

ping google.com

ping: unknown host google.com

Wpisz w tym pliku

nameserver 8.8.8.8
nameserver 8.8.4.4

I sprawdź czy już działa ping

Dalej to samo, + przy restarcie serwera plik się resetuje (nwm czy to dobrze, czy nie, ale wolę napisać)

Gdy zmienisz zawartość tego pliku i nie wykonujesz restartu po tym to nadal nie ma pingu do google?

Nie ma pingu :confused:

Ok to spróbuj jeszcze takiej zawartości

nameserver 127.0.0.1

Dalej to samo :frowning:
Co robić?
@SystemZ

Dobra, instaluję system od nowa, zobaczymy co będzie…