iPhone 7 | iPhone 7+ | AirPods

Tagi: #<Tag:0x00007f13db124a30>

Na studiach miałam dwie osoby z jabłkiem na 37 ludzików. Więc nie tak dużo.

Moja głupia stara lumia, która ma 5 lat do tej pory śmiga jakby była nowa. Nie miała żadnego hardresetu ani nic. A to co przeszła pod względem fizycznym… musiałbym już co najmniej 3 razy zmienić jabłko na nowe :confused:

Ale w wielu sprawach rs232 jest dużo lepsze od usb. Chociażby do diagnostyki samochodowej, gdzie usb czasami nie potrafi rozpoznać interfejsu, a podpięcie pod rs232 rozwiązuje problem (i żeby nie było, że samochód stary, bo z 2013 roku…)

To samo mam na Windowsie 10 i Windows 10 Mobile. Identyczny efekt. Nie wspominam już o animowanych zdjęciach o których się ostatnio chwalił apple, a głupi i tani windows miał to od 3 lat.

Wychodzi na to, że jestem hejterem Apple, ale jeśli mam zapłacić za podstawowe wyposażenie domu jakieś 20000 tysięcy, to wolę jednak mieć to samo a nawet lepiej za 7 tysięcy.
Apple jest dobry na rynek amerykański, gdzie ludzie zarabiają 2500$, a iphone kosztuje 700$ (zresztą nie tylko iphone, ale masa innych rzeczy jest w ostatecznym rozrachunku tańsza), a nie w Polsce gdzie ludzie zarabiają 2500zł, a telefon prawie 4000zł. Jeśli mam pracować 2 miesiące na telefon, to jednak wolę moją pancerną lumię za 400zł.

Zresztą, trzeba się zastanowić czy telefon jest do dzwonienia czy do szpanowania przed znajomymi? :slight_smile:

3 polubienia

oczywiście że do szpanowania. w końcu trzeba być tym “lepszym” wśród typowych sebixów na dzielni.

3 polubienia

I właśnie o tym pisałem. Nie wrzucam wszystkich do jednego worka, ale często, duża liczba osób właśnie po to kupuje taki telefon, wydając wszystkie pieniądze tylko dlatego, że to jabłko, nawet nie wiedząc nic o tym telefonie, oprócz tego, że ma jabłuszko na pleckach.

1 polubienie

Wygraweruję sobie na pleckach od Lumii logo apple, to chyba najtanszy iphone :smiley:

5 polubień

Najtańszy iphone to Amazon Fire Phone z androidem.
Mimo swojego wieku (2 lata), chodzi ładnie z najnowszymi grami (jak będę mieć neta to sprawdzę z Hearth Stonem, bo ponoć on wymaga więcej od telefonu).
Ponadto ma przyciski funkcjonalne podobne do iphone. System jest też mniej więcej na podobe iphone.

Mimo złych komentarzy na temat FireOS mi system się bardzo podoba. To znaczy na początku miałem z nim trochę problemów, ale wystarczyło się przyzwyczaić.

Jedyne co jest moim zdaniem zbędne to 4 czujniki w każdym rogu telefonu. Jakoś nie przywiązuje wagi do tego czy ekran ma fajny efekt czy nie. A mniejsze zużycie baterii by się przydało :smiley:

Mówiąc podobny system do iPhona mając na mysli androida jestes w dużym błędzie. To wlasnie dzięki iOS iPhone jest jaki jest :wink:

Ale czemu ios jest wyjątkowy?

Bo to system Appla xD

Wspieranie telefonów przez 4-5 lat z aktualizacjami, stabilność, szybkość, w praktyce brak wirusów, współpraca z Mac/AppleTV/iPad itp, iCloud wbudowany, pakiet iWork, te wszystkie kalendarze, notatki itp wbudowane w system inteligentnie.

Brak wirusów? Seriously?! Na OSXa i iOSa jest mnóstwo wirusów.

Uzywales? Nie. iOS i Maca używam od 4-5 lat, pobierając pliki z zaufanych źródeł (AppStore) nie boję się o żadne wirusy. Z rok temu skanowałem Maca anty wirusem po 3 latach używania go - wynik mnie nie zdziwił, brak zagrożeń :wink:

https://niebezpiecznik.pl/post/robak-ktory-atakuje-komputery-apple-i-jest-praktycznie-niemozliwy-do-usuniecia/

https://niebezpiecznik.pl/post/zlosliwa-ladowarka-do-iphonea-przejmuje-nad-nim-kontrole-w-60-sekund/
https://niebezpiecznik.pl/post/trojan-atakujacy-mac-os-x/ Jedne z wielu wirusów na “jabłko” :wink:

Potrzebujesz więcej? :wink:

Nie istnieje bezpieczne oprogramowanie, co człowiek stworzył to drugi może rozwalić. Najbezpieczniej czuję się na kompie z Linuxem chociaż tam też mogą być dziury.

2 polubienia

Zaskoczę Cię, ale Windows zapewnia to samo, tylko jakieś 10x taniej.

1 polubienie

Windows i Windows Phone ma handoff i pełną synchronizację?

Tak :slight_smile: OneDrive to ogarnia :slight_smile:

1 polubienie

Ja i tak korzystam z komba android + Windows7 albo Ubuntu :slight_smile:
Nie potrzebuje żadnej synchronizacji :wink:

Stabilność i wydajność mam na swoim androidzie :smiley:
A ramu nie ma wcale więcej, niż iphone.

Poza tym android to nie tylko coś całkowicie innego, niż iOS.
Na androida powstają nakładki (dzięki opensource), które mogą być tak samo wyjątkowe jak iOS.

Poza tym iOS nie jest open source, a więcej się słyszy o błędach w oprogramowaniu od firmy Apple.

Kłócę się tylko dlatego, że ty stawiasz produkty Apple wysoko nad resztą produktów.
Co prawda w produktach Apple łatwiej zachować bezpieczeństwo jeżeli się korzysta z urządzenia nie rozważnie.
Tak samo nie zasyfiony android nigdy nie sprawiał mi problemów. Nawet nie miał najmniejszych ścinek.

Iphony często wpadają w ręce właścicieli, za których trzeba myśleć.

Albo którzy lubią wygodę i nie lubią myślec o drobnostkach :wink: