Instalacja Ubuntu 16.04

Witam. Czy jest możliwość zamontowania ubuntu-16.04-desktop-amd64 na serwerze?
Obecnie korzystam ze “standardowego” 14.04 server, jednak po zainstalowaniu GUI nie mogę się zalogować na user

W związku z tym pomyślałem, że lepszą opcją będzie wgrać desktopową, najnowszą wersję i się nie bawić w dogrywanie wszystkiego. W panelu Proxmox jest do wyboru 14.04, jednak najnowszej nie ma, a własnej chyba się nie da przesłać.

1lajk

Wystarczy utworzyć ticket z taką prośbą. Teraz juz nie musisz jak tylko wątek przeczyta pan Michał, prawdopodobnie doda twój system.

Pozdrawiam

2lajki

Na którym node (n x.lvlup.pro) jest twój VPS? Na niektórych jest wersja desktop w dostępnych .iso.
Mogę wrzucić 16.04, nie ma problemu, podaj tylko na którym serwerze dedykowanym jest twój VPS.

2lajki

Witam.

Serwer jest na n25.lvlup.pro

Pozdrawiam.

Obraz ubuntu-16.04-desktop-amd64.iso jest już na n25 :wink:

1lajk

Witam. Po reinstalacji nie znajduje internetu. Zakładam, że należy to skonfigurować ręcznie. Czy jest do tego jakaś instrukcja?

W razie problemów proszę o kontakt a pomogę :slight_smile:

1lajk

Sieć jest konfigurowana automatycznie przez panel klienta jeśli z niego dokonujesz reinstalacji na Ubuntu 14.04.

W przypadku własnej instalacji sieć należy skonfigurować ręcznie.

Jeśli nie zrobiłeś kopii pliku /etc/network/interfaces to teraz znajdziesz go w konsoli w panelu klienta

1lajk

Witam.

Nie doczytałem o tym pliku, chociaż szukałem wcześniej instrukcji czy nie trzeba wykonać jakichś konfiguracji. Widocznie musiało mi to umknąć.
W każdym razie, dziękuję za szybką reakcję i pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam.