Instalacja systemu BSD na VPS

Tagi: #<Tag:0x00007efc9c80faa8> #<Tag:0x00007efc9c80f198>

Witam mam pytanie czy jest możliwość wgrania automatycznego przez was systemu bsd 9.2 lub 10.2/10.3?
wybierając od was system 9.2 mam problem z wgraniem portów natomiast nie ma dostępnego do wyboru systemu 10
PROSZĘ O POMOC

Witaj, taka prośba nadaje się raczej na ticket - na forum odpowiadają użytkownicy.

Co do wyboru niestandardowego systemu, zakładam że chodzi o VPS-a, to możesz zainstalować własny system korzystając z Proxmoxa i własnego obrazu ISO.

1lajk

Opcja automatycznej instalacji systemów które nie są zalecane dla nowicjuszy spowoduje, że część z osób które nie miały zbyt wielkiej styczności z linuxem wybiorą niezbyt świadomie system, który będzie dla nich zbyt skomplikowany. W tym momencie jest dostępne tylko ubuntu i debian, czyli systemy które są bardzo przyjazne nowicjuszom. Zmniejsza to ilość ticketów z elementarnymi problemami i pozwala nam, jako społeczności forum sprawniej pomagać użytkownikom szukającym pomocy, ponieważ możemy z góry założyć, że nowicjusze będą posługiwali się systemami z autoinstalatora.

Dlatego właśnie myślę, że systemy z rodziny bsd mogą się nie pojawić w opcji autoinstalacji - musisz postawić go sobie sam. Jeżeli masz jakiś problem to pytaj na forum, a na pewno pomożemy :slight_smile:

2lajki

mam właśnie problem z tym systemem i sporo pytań bo potrzebuje właśnie tego systemu do serwera gry
zauważyłem że macie poradnik na forum jak wgrać ten system i robiłem zgodnie z poradnikiem przy czym przy wersji 9.2 mam problem z wgraniem portów nie wiem ale prawdopodobnie coś robię źle jestem w tym amatorem dlatego pytam czy jest ktoś w stanie wgrać mi ten system?

Napisałem zgłoszenie do supportu jak ta sprawa wyglądą i czekam również na odpowiedź :slight_smile:

Jest ktoś w stanie pomóc mi z wgraniem systemu BSD Na maszynę vps?
bo mam problem z tym ;/

Witam jest ktoś z was w stanie pomóc mi wgrać system BSD 9.2/10 na maszynę vps?
najlepiej ktoś kto już wgrywał u siebie i wie jakie są z tym problemy związane

Główny problem który możesz napotkać to konfiguracja sieci, choć chyba teraz lvlup.pro wspiera konfigurację DHCP na VPS-ach.

Spróbuj sam, a jeśli napotkasz jakieś problemy to pisz. Albo nawet wyszukaj w wyszukiwarce forum, być może ktoś już takie poruszał.

Jeśli natomiast chcesz to komuś zlecić, napisz na #rynek-zlecę :wink:

masz jakiś poradnik czy coś? bo na forum znalazłem z 2016 roku tylko z wersją bsd 10.2 a mam do
wydboru 9.2 lub 11

niestety bsd nie lubi tego dhcp, ono wie lepiej i nie działa.

3lajki

@Bosman W przypadku instalacji tegoż systemu, widząc BSD już wiem, że serwer gry o który CI chodzi to pewnie metin2, ale to moje domysły. Przechodząc do tematu najlepiej kombinować z systemem 10.x. W 11 zmieniła się konfiguracja sieci i można stracić sporo włosów przy jej konfiguracji. Z tego co pamiętam porty i dpkg w 10 jeszcze działa także nie powinno być problemów po wgraniu odpowiednich libek.