Instalacja panelu Pterodactyl i uruchomienie serwera Spigot na VPS KVM

pterodactyl
vps
kvm
Tagi: #<Tag:0x00007f343d6f6d50> #<Tag:0x00007f343d6f6af8> #<Tag:0x00007f343d6f68f0>

Co nie odpowiada na moje pytanie.

Chyba nie miałem. Bo stworzyłem nowy serwer i poszedłem zmywać naczynia, a dopiero potem zacząłem sprawdzać, co się stało. Trzeba było konsolę włączyć i dopiero wtedy zaczęło się coś pojawiać na konsoli.
Wyłączyłem serwer i znowu go włączyłem, tak wygląda początek.

Pytanie, czy to w czymś przeszkadza? W logach sie zapisuje zapewne bez tych przerw.

Co do problemu to nie znam rozwiązania.

Też się zastanawiałem, czy nie responsywność, ale ten eksperyment udowodnił, że nie:

No to już wiem. Problem w panelu, support odpowiedział, że trzeba zastosować takie polecenie:

cd /var/www/pterodactyl && curl https://github.com/pterodactyl/panel/commit/eaabe5bd6ad9b201de7afb772515bd77f9afb47e.patch | git apply

Mam kolejne pytanie. Już mam domenę cośtam.xx i chciałbym mieć pterodactyla pod adresem pterodactyl.cośtam.xx. Jak powinna wyglądać konfiguracja pterodactyl.conf? Próbowałem

server {
    listen 80;
    server_name pterodactyl.cośtam.xx;

root /var/www/pterodactyl/public;
    index index.html index.htm index.php;
    charset utf-8;

Ale nie zadziałało.

Próbowałem:

server {
    listen 8080;

charset utf-8;

Ale wtedy był panel dostępny pod adresem www.cośtam.xx:8080. Jak zrobić, żeby działał adres “pterodactyl.cośtam.xx”? Czy może trzeba dodać pterodactyl.cośtam.xx w panelu domeny na ovh.com?

Tak, musisz dodać rekord pterodactyl.cośtam.xx do strefy DNS na ovh.com -> adres IP ma kierować na adres serwera z frontendem Pterodactyla (tam, gdzie masz panel Pterodactyla).

Wtedy, ten pierwszy config:

server {
    listen 80;

charset utf-8;

będzie działał :wink:

Dziękuję bardzo. Martwi mnie ten ostatni komunikat na ovh.com: “Propagacja zmian w strefie DNS trwa około 24 godziny.”

Edit: Już działa, jeszcze raz bardzo dziękuję.

Już jest wersja v0.7.11, może warto to gdzieś uzupełnić lub dodać.

Edit: Demon też już nowszy - 0.6.8:

curl -L https://github.com/pterodactyl/daemon/releases/download/v0.6.8/daemon.tar.gz | tar --strip-components=1 -xzv

Już mam chyba dosyć. Panel jakoś zainstalowałem, domenę podpiąłem, udało mi się uruchomić serwer 1.12.2. Ale serwera 1.13.2 nie da się uruchomić. Obojętnie czy wpisuję do instalacji wersję 1.13.2 czy podmieniam silnik 1.12.2 za 1.13.2 (i sprawdzam chown). W ogóle nie da się uruchomić silnika 1.13.2, nawet jak to jest jedyny plik w katalogu. Sam sobie silnik robię za pomocą buildtools. Ten sam silnik mi działa na hostingu MC, ale na VPS z Pterodactylem nie. Zawsze mam poniższy komunikat. W googlach żadnego rozwiązania nie znajduję. Za 2 miesiące ma być wersja 1.14 - jak sobie wyobrażę, że znowu będą takie problemy, to mi się odechciewa VPS.

Rozważam serwer MC na VPS, budżet

A czy umieściłeś silnik w ścieżce /home/container/ pod nazwą server.jar

Żadnego katalogu /home/container nie mam.

To utwórz i wrzuć tam silnik

Dzięki za zwrócenie uwagi. Zaktualizowałem linki oraz dodałem na początku poradnika odpowiednią informację.

Ciągle mam problemy z Pterodactylem. Udało mi się go zainstalować. Udało mi się stworzyć serwer 1.13.2, połączyłem się. Wgrałem tam pliki kopii zapasowej serwera z hostingu MC (światy, pluginy), sprawdziłem, czy właścicielem plików jest pterodactyl:pterodactyl. Uruchamiam w panelu serwer i error:

I gdzie tu błąd pterodactyla?

Błąd w tym, że w hostingu MC wszystko działa, a w pterodactylu nie działa.

A treść błędu przeczytałeś? Spróbuj na nowo wgrać WG.

Wgrałem. Wgrałem ponownie plugin, który jest na hostingu.

Zrobiłem sobie w panelu kolejny serwer 1.13.2 (mam teraz dwa), wgrałem tam dokładnie te same dane (z porannej kopii zapasowej z hostingu MC), ale otrzymałem inny error:

Przestałem ufać Pterodactylowi.