Instalacja Discourse na VPS KVM

vps
discourse
Tagi: #<Tag:0x00007f3438e13890> #<Tag:0x00007f3438e136b0>

Kurczę, a znacie inny silnik forumowy podobny do discoursa który nie potrzebowałby dockera?

Szukając rozwiązania mojego problemu (nadal chcę discoursa) na forum meta.discourse.org znalazłem takie cuś: https://github.com/nahtnam2/dontdockmebro
Wskazano to jako rozwiązanie problemu

I teraz się zapytam: co to jest i czy powinno działać.

Ten skrypt ma ponad 2 lata, przy tempie w jakim rozwija się Discourse to wątpię żeby jeszcze działał.
Nie ładowałbym się w niewspierane konfigurację bo potem pełno problemów nawet jak by ruszyło, przykładowo Ci może paść przy aktualizacji gdyż skrypty do wdrożenia to też integralna część pisania kodu tego projektu czyli ciągle się zmienia.

Użyj jak człowiek KVM i tyle. Można wbijać gwóźdź wkrętakiem ale po co jak jest młotek?
Jest procedura przejścia z OpenVZ na KVM, możesz też kupić osobnego VPS pod to.

Jest jeszcze nodeBB, ale nie wiem, jak z dockerem.

Niestety KVM jest jak dla mnie za drogie. Pakiet 2Gb kosztuje dychę więcej niż 4GB OpenVZ. A nawet jeśli zdecydowałbym się na KVM to czy 2GB utrzyma Wordpressa + Discourse + 0,5GB MC i być może jeszcze kilka slotów TSa?

Wygląda na to że nodebb nie potrzebuje dockera. Jeśli tak to super! :wink:

Jeśli nodebb zadziała zrobię poradnik jak go zainstalować

Coś za coś, nie da się zjeść ciastka i mieć ciastka :wink:

Ekstra, czekam na poradnik odnośnie NodeBB.
Niech każdy może zainstalować to czego potrzebuje :slight_smile:

Mam na serwerze Discourse. Trochę się zdziwiłem jak zobaczyłem, że Docker mi zjada dokładnie 4.2G dysku. Maciej jakieś sposoby na ograniczenie zjadanego dysku przez Dockera (mam VPS KVM tylko z 10GB)?

W zależności od RAID, jedna maszyna MC-32 ma domyślnie około 240 GB pojemności całkowitej dysku SSD. Nie jest to dużo i ciężko tutaj dzielić :>

NodeBB używałem na KVM, ale nie wymaga dockera, więc spoko instaluj :slight_smile:

Tylko że ja używałem jeszcze wersji 0.8.x nie wiem jak teraz to wygląda ;v

Generalnie Discourse wraz z Dockerem trochę zjadają i trzeba się z tym liczyć.
Proponuję usunąć stare obrazy po aktualizacjach komendą /var/discourse/launcher cleanup app
Po akceptacji przez y skrypt wyszuka stare nieużywane obrazy i je usunie. Jeśli używasz innych aplikacji na Docker trzeba uważać aby nie usunęło też naszych plików niezwiązanych z forum.

Przykład użycia:

/var/discourse/launcher cleanup app

The following command will
- Delete all docker images for old containers
- Delete all stopped and orphan containers

Are you sure (Y/n): y
Starting Cleanup (bytes free 6519496)
Finished Cleanup (bytes free 9029336)

Jak widać jedno odpalenie i przywróciło to nam około 2,5GB miejsca po niedawnej aktualizacji.

hej mam apache na porcie 80
Pytanko jak to zainstalować na moim serwerku :smiley:
Pytanko czy da się użyć do mailingu gmail’a przecież tam tez chyba można serwer SMTP skonfigurować D:

Jeśli na tym samym VPSie masz jakąś stronę to https://meta.discourse.org/t/running-other-websites-on-the-same-machine-as-discourse/17247?source_topic_id=27954

Jeśli na tej maszynie ma być tylko discourse, po prostu wyłącz apache service apache stop :grin:

potrzebuje WWW bo własnie wgrywam sklepik, do tego strona i forum :smiley:

Ja polecam ten poradnik https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-install-discourse-on-ubuntu-16-04. Co prawda jest on po angielsku, ale myślę, że teraz każdy powinien znać angielski. A tak poza tym to twój poradnik nie jest zły (po prostu pokazuję alternatywę dla osób którym coś nie działa)

Ale przecież:

W dodatku w tym co podlinkowałeś piszę wyraźnie:

An Article from Discourse

Źródło jest jedno i to samo.