Hosting WWW - personalizacja pakietu

Tagi: #<Tag:0x00007f15a59a9f90> #<Tag:0x00007f15a59a9c48>

Siemanko,
Jako, że speedhost.pl zrobił klientów w chuja i się sprzedał poszukuję taniego i dobrego hostingu www. Tam miałem zaoferowane 1gb dysku i cała reszta bez limitu (ile chce domen, etc) za 36zł/rok bodajże. Poszukuje czegoś podobnego, a jako, że jestem bardzo (nie)aktywnym członkiem tego forum, chciałbym się dowiedzieć czy jest opcja spersonalizowania pakietu www pod moje potrzeby w miarę logicznej cenie :v:
Bo na głupim SDC jest chyba 150zł/rok, gdzie jakość ich usług jest na poziomie turka, pracującego w kebabie, który podciera się łapą a potem robi Ci nią kebsa

Z racji tego, że jestem na forum lvlup to muszę napisać, że lvlup ma dobrą ofertę (w sumie dla mniejszych projektów z niej korzystam).

Oczywiście sprawdź też ovh (ofertę VPS i www).

Jestem zbyt leniwy zeby zainstalowac lampa i da u siebie na vps. A nie wait, nie umiem :v:
Wole zapłacić 3 dyszki i mieć coś na rok co będzie działać :v

Dziś lub jutro będzie przedstawiony projekt nowej oferty WWW, najpierw musiałem zrobić migrację aby wprowadzić nową ofertę.

Głównym tematem zmian będą nielimitowane domeny oraz redukcja liczby pakietów, tak aby wszystko było prostsze i bardziej opłacalne.

Wklejam pierwszy szkic nowej oferty WWW.
Z chęcią wysłucham opinii jako potencjalnego lub obecnego klienta :slight_smile:

Basic

2zł/msc lub 20zł/rok
Dysk 2GB
2 bazy MySQL, domeny oraz subdomeny do podpięcia oraz konta FTP i email
200GB limitu transferu miesięcznego
Zasoby x1

Standard

5zł/msc lub 50zł/rok
Dysk 5GB
5 baz MySQL, domen, subdomen, kont FTP i email
Bez limitu transferu miesięcznego
Kreator WWW
Instalator skryptów
Zasoby x2

Premium

7,50zł/msc lub 75zł/rok
Dysk 10GB
20 baz MySQL
Bez limitu domen, subdomen, konta FTP i email
Kreator WWW
Instalator skryptów
Dostęp do SSH
Zasoby x4

Pro

15zł/msc lub 150zł/rok
Dysk 20GB
Bazy MySQL, domeny, subdomeny, konta FTP i email bez limitu
Kreator WWW
Instalator skryptów
Dostęp do SSH
Zasoby x8

Dodatkowe opcje pakietu Pro

Możliwość dokupienia indywidualnego adresu IP
Opłata roczna za 1 adres IPv4 - 15zł

Możliwość dokupienia dodatkowego miejsca na dysku
1zł/GB/msc w przedziale 1-10GB
0,75zł/GB/msc w przedziale 11+ GB

Jak dla mnie spoczko, będę się zastanawiał nad Standard/Premium :>
Kiedy to dokładnie wejdzie? :wink:

Chciałbym dziś jeszcze usłyszeć trochę opinii.
Wejście nowej oferty na stronie i do panelu będzie do piątku (3 czerwiec). Jutro (2 czerwiec) złożyło się dużo rzeczy i nie dam rady.

Jeśli zaś potrzebujesz na dziś to nie będzie problemu, wystarczy utworzyć zgłoszenie w panelu i ręcznie przydzielę taki pakiet :slight_smile:

Pakiety bardzo interesujące :slight_smile: Sam chyba wezmę PRO + dedykowany adres. A dodatkowe miejsce jest to cena za miesiąc tak?

Tak, dopisałem to teraz dla przejrzystości.

Fajna oferta PRO - wreszcie coś sensownego :slight_smile: Tanio i bez limitu :smiley:

Taką ofertę mniej więcej chciałem zobaczyć na początku :slight_smile: .Oferty prezentują się bardzo ciekawie, wszystko fajnie… Tylko tak się zastanawiam co będzie z obecnymi klientami hostingu WWW; czy będą czekać do końca trwania usługi? - Jak to rozwiążesz?

1 polubienie

Niektóre pakiety są w tej samej cenie i w takim wypadku wystarczy że utworzysz zgłoszenie a zmienię pakiet na ten odpowiadający w nowej ofercie. Ważność usługi zostanie bez zmian a każdy zyska nowe możliwości :smiley:

Tak będzie w przypadku pakietów:
Miedź -> Basic
Brąz -> Standard
Złoto -> Pro

Nie wiem jeszcze jak to będzie wyglądać w przypadku obecnych pakietów Żelazo, Srebro i Platyna.
Coś wymyślę i dam znać :slight_smile:

Co do dodatkowych rzeczy, co sądzicie o nowej subdomenie oprócz .hostmc.pl?

Mam tu na myśli
*.lvlup.xyz
*.lvlup.link
lub ewentualnie jeszcze
*.lvlup.im

Obecnie dysponuję takimi domenami, tylko nie wiem ile osób zapamięta taką nazwę i czy jest na tyle przyjazna.
Mam jeszcze lvlup.co ale z tą domeną wiąże trochę inne plany.
Od razu uprzedzam że lvlup.pl jest zajęte a tamta firma nie chciała nawet wstawić linku do hostingu mimo że oferowałem też link u siebie do nich.

A lvlup.io? :smiley:

Idea z dodaniem sub domen do hostingu jest świetna, sam chciałem to kiedyś zasugerować. Samo używanie .hostmc.pl może być słabe i nie zbyt korzystne dla klientów nie powiązanych z minecraftem. Z wyżej wymienionymi sub domenami, to może być strzał w stopę :confounded:. W hostingach oferujących własne subdomeny ważna jest krótka i sympatyczna, nie kojarząca się specjalnie z niczym nazwa dla tej domeny. Wyżej wymienione domeny (później sub domeny) mogą nie być zbyt przyjazne dla klientów.
Tutaj może mały przykład sub domen oferujących przez konkurencyjny hosting [nie jest to reklama, a przykład]:
Prawda, że wyglądają ciekawie (no moze z tym ciekawie to trochę przesadzone), niezobowiązująco oraz są proste?
Nie wiem czy wszyscy wiedzą co oznacza ta domena .xyz? - Ja nic innego niż strony dla swoich przyjaciół nie podstawił bym, ale to ja :slight_smile: .

@SystemZ, dlatego prosiłbym o przemyślne dobranie jakieś niezobowiązującej, prostej, miłej i niewiele znaczącej sub domeny dla hostingu WWW.

Takie jest moje zdanie w tej sprawie.

Pozdrawiam :purple_heart:

Nowe pakiety są już dostępne w formularzu zamówień, została jeszcze kwestia strony z ofertą - wymaga odświeżenia i postaram się to zrobić w ten weekend.

@adminek153
Nie wiem jak ty ale wydaje mi się że na głos (np. przez telefon) łatwiej jest podać adres przykładowo
mojserwer.lvlup.xyz
niż
mojserwer.esy.es

Strona zaktualizowana i już zgodna z aktualną ofertą. Refresh wyglądu będzie musiał jeszcze trochę poczekać ale cennik się zgadza i to jest sądzę najważniejsze.

Utworzyłem wątek dotyczący tej zmiany, teraz już oficjalnie i tam proponuję zgłaszać uwagi, ten wątek zamykam gdyż sądzę że problem autora wątku został już rozwiązany wraz z zakupem pakietu z nowej oferty :wink:

1 polubienie

Niestety nie oferujemy już hostingu WWW