Gotowy interaktywny baner TeamSpeak

ts3
Tagi: #<Tag:0x00007f343cf73e70>

mały offtop :wink:

z racji na pracę nie mogę często odpowiadać ale są ludzie którzy potrafią naprowadzić na właściwy tor :smiley:

a co do meritum to ścieżki są bardzo istotne :wink:

Kiepsko troche, wszystko zrobilem ale mam -6h na bannerze… jak to naprawic?

Ustaw sobie strefe czasową na vpsie.

dpkg-reconfigure tzdata

nadal to samo, nic sie nie zmieniło z tym bannerem…

restart pomógł, dzięki !

Wszystko super, ale zamiast baneru pokazuje mi pusty biały kwadrat :confused:

Czyli nie do końca super :wink:
Czy na pewno ustawiłeś wszystko tak, jak powinno być?

Raczej tak, stats.json ma uprawnienia, ts3 php framework jest, bibliteka GD też zainstalowana, więc za bardzo nie wiem co może być przyczyną.
edit. Spróbowałem z innym gotowcem i pojawił się ten sam problem, brak obrazka.

Apropo czegoś innego. Nie patrzyłem jeszcze w kod bo jestem z telefonu, ale mnie ciekawi jedna rzecz: czy da się w tym zrobić tak, aby każdemu użytkownikowi z osobna wyświetlało inny banner? Na jakiej zasadzie musiało by to działać?

Jak się chce to wszystko się da, ale bez umiejętności programowania się nie obejdzie. Ewentualnie możesz poszukać innego banera, który ma już taką opcje.

Pewnie masz na myśli wyświetlanie czyjegoś nicku, wtedy najlepiej żebyś miał jakiś cache.

I wtedy możesz użyć wartości z $_SERVER['REMOTE_ADDR'] - ten adres IP byłby twoim kluczem a wartością jakiś nick z serwera.

Myslalem troche i wpadlem na cos takiego. Moge to zrobić tak, że pod dany adres IP wstawiam informacje o użytkowniku, to wysyłam do pliku jako cache co x sekund, a następnie jak użytkownika przekieruje ts na url baneru, to na tej stronie sprawdzam ip i wyświetlam obraz z odpowiednimi co do ip danymi.
Czy ma to prawo działać? Chyba ma, nawet logiczne.

Zapraszam na Eqipa.pl - zobaczysz jak to działa i co można uzyskać. Sposób działania taki, jak opisujesz, jednak z cache jest zrobione jeszcze lepiej :slight_smile:

Witam, wszystko instalowałem i ustawiłem tak jak opisany i dostaje “http error 500”

Co to może być?

Error 500. Czyli Internal Error, może wynikać z tego, że np. nie masz wymaganych pakietów lub też coś źle zostało w kodzie napisane

A o jakie pakiety ci chodzi ?

No dodatki do php typu curl

Mógłbyś pokazać logi z serwera WWW?
Nasza magiczna kula jest w remoncie :worried:

logi od Apache? i który?

Najlepiej ten, który zawiera treść błędu :wink: