Gotowy interaktywny baner TeamSpeak

ts3
Tagi: #<Tag:0x00007f343c67ea90>

@kvbz
ja w zegarynce mam tak
("ts3phpframework/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php"); i działa

a w banerze jest
('ts3framework', 'libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php');

@Nieznajomy11 @LinGruby

A tu struktura:

No niestety i ja mam błąd :confused:
Coś jest z TS3 Framework albo coś.

Włączyłem reportowanie błędów i przy dobrej ścieżce jest git; podam złą, wywala.
Moim zdaniem PHP nie chce zarejestrować TS3 Framework; na stronie WWW (wizytówce) mam starszą wersję, poszukam, zobaczę :wink:

Edit 1: kod jest zły, TS3 Framework nie chce się zdefiniować :confused:

Edit 2:Wywaliłem zabezpieczenie dla początkujących i zamiast “define” dałem “require_once” i działa

Dobra nie ważne już, pomógł mi @DBanaszewski, dzięki.

Piszę nowy post, ponieważ to trochę odbiega od innego błędu :slight_smile:

Jeżeli na serwerze jest nikt, zero jest ucinane.
Zastosowałem poprawkę: przy liczbie osób, pozycja x powinna być 10 :wink:

Nie korzystam z GitHuba - (tak, nie umiem z tego korzystać) znajdę na to czas - to i tam umieszczę. Wrzuciłem tutaj, bo miałem chwilę.

mam pytanie a jak to uruchomić juz skonfigurowałem dałem hasło ip itp dałem chmod 777 na stats.json i co teraz zrobić zeby baner sie uruchomił

znaczy no to nie za bardzo się uruchamia, musisz odpalić w przeglądarce pod adresem twojego serwera i zobaczyć jak stanie sie magia

No tak a można wiedzieć jaki to adres? bo własnie o to chodzi bo nie wiem jaki to adres i np jak ma to smigać coś na ts3 jeszcze mosze dodać czy tylko skonfigurowac baner.php i tyle

No iksde, adres to zalezy gdzie ten baner wstawiłeś, skąd mamy wiedziec gdzie wsadziłeś np. pliki? :smiley:

Musisz znaleść IP maszyny i folder i wejść do niego w przeglądarce, wtedy ewentualnie pojawią się błędy lub sam baner.

No iksde wiem ale jaki plik jest od tak jakby startu mam domenę glupikocz.pl i folder baner czyli glupikocz.pl/baner i tu jest kilka plików a jak dam glupikocz.pl/baner/baner.php to jest błąd strony i chodzi głównie o to nie rozumiem tego a to tło muszę ustawić na Teamspeak co tam jest w folderze?

oczywiście że kierujemy na plik baner.php - jest to jedyny plik który zawiera kod php który faktycznie cokolwiek generuje.

Jeśli wypluwa błędy, to musisz podać jakie, bo wróżyć z fusów też ciężko :stuck_out_tongue:

Po wgraniu fameworka nadal wyskakuje błąd o jego braku.
Zmiana z define(‘ts3framework’, ‘libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php’);
Na require_once(‘ts3framework’, ‘libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php’);
Usuwa błąd fameworka natomiast w error logach appache2 wyskakuje następujący błąd przy każdym wejściu na link do banneru: PHP Parse error: syntax error, unexpected ‘,’ in /var/www/html/baner/baner.php on line 28
Czyli błąd wskazuje na tą linię z fameworkiem którą edytowałem na require_once. Po poprawieniu ponownie na define usunąłem “zabezpieczenie dla początkujących” (linia 44 w kodzie baner.php) i teraz appache daje taki błąd: PHP Fatal error: Class ‘TeamSpeak3’ not found in /var/www/html/baner/baner.php on line 60
Może z takimi informacjami nam ktoś pomoże :smiley:

Pozdrawiam

Usuń pierwszy parametr z require

NEIN!! XD Daj samo require_once('/sciezka/do/ts3lib/');

Po zmianie na require_once(’/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php’); wyskakuje taki error
PHP Fatal error: require_once(): Failed opening required ‘/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php’ (include_path=’.:/usr/share/php:/usr/share/pear’) in /var/www/html/baner/baner.php on line 28

php-pear możliwe.

Ścieżka jest niepoprawna, wstaw tam $_SERVER["DOCUMENT_ROOT"] + "/baner/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php"

Teraz po zmianie z require_once(/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php’);
na
$_SERVER[“DOCUMENT_ROOT”] + “/baner/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php”;
Dostaje komunikat tylko i wyłącznie o braku fameworka
Natomiast jak zmieniłem na to ale bez ;
$_SERVER[“DOCUMENT_ROOT”] + "/baner/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php"
Wyskakuje taki błąd:
PHP Parse error: syntax error, unexpected ‘define’ (T_STRING) in /var/www/html/baner/baner.php on line 31

Gdy ustawiłem to samo z ścieżką którą podałeś czyli jeszcze /baner
require_once(/baner/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php’);
appache daje taki błąd:
PHP Parse error: syntax error, unexpected ‘/’ in /var/www/html/baner/baner.php on line 28
Czyli ponownie do linii z ścieżką fameworka
A gdy zmieniłem require_once na define to tym razem daje ten sam błąd co wyżej czyli:
PHP Parse error: syntax error, unexpected ‘/’ in /var/www/html/baner/baner.php on line 28
A więc ponownie do ścieżki fameworka
(Fameworka mam z linku autora tematu a więc powinno być ok)

Wklej to od linijki//KONFIGURACJA KONIEC do linijki // Tworzy obraz z pliku
https://pastebin.com/yH8bJKwe