GNU GRUB na konsoli

Tagi: #<Tag:0x00007f8df5ea5df0> #<Tag:0x00007f8df5ea5cb0>

Dzień dobry.
Jestem nową osobą w kwestii zajmowania się VPS, podczas podążania za tym poradnikiem: Instalacja serwera Minecraft na VPS/DEDYKU
poczyniłem tak, jak mi się wydawało za słuszne, po wprowadzeniu komend przez PuTTY (SSH port 22 odnośnie instalacji Javy i ustalenia ścieżki miejsca serwera, wyszukałem program z połaczeniem SFTP (znalazłem FileZilla) gdzie nieświadomie zrobiłem coś, co doprowadziło do sytuacji, której nie rozumiem i z której nie jestem w stanie wyjść. Mianowicie aktualnie w konsoli na Promoxie pojawia mi się:
GNU GRUB version 2.02
Minimal BASH-like edditing is suported. (tekst ciągnie się dalej)

oraz nie jestem w stanie połączyć się z serwerem żadnym z programów.

Prosiłbym o pomoc z rozwiązaniem z tego problemu.

Uwaliłeś sobie GRUBa. Chyba nawet nie chcę wiedzieć jak do tego doszło.

Najprościej i najszybciej i najłatwiej wytłumaczyć będzie ewakuować pliki (Odzyskiwanie plików gdy system nie wstaje na serwerze VPS), reinstalować system i zrobić wszystko od nowa.

Czy mógłbym prosić o konkretne instrukcje odnośnie reinstalacji systemu, wykonałem polecenia z artykułu i dopiero wtedy zorientowałem się, że nie mam żadnych plików do odzyskania, chyba, że zrobiłem coś źle, mimo udanego przejścia wszystkich kroków.

Jeśli masz VPS w lvlup to skorzystaj z automatycznego instalatora systemów. Tak na przyszłość, nie pracuj na koncie root, aby uniknąć właśnie takich wpadek.

Dziękuje za pomoc w kwestii systemu, ale mam pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi nigdzie na forum, mianowicie na maila otrzymałem dane do logowania tylko na konto root, a komendy sudo su - username, czy su - username, nie wydają się tworzyć nowego konta, jak w takim razie je utworzyć/otrzymać?

Wystarczy użyć do tego celu komendy useradd