Essentials /spawn

Hej, bo pewien problem, ustawiłem sobie /setspawn z pluginem Essentials, i gracze bez OP nie mogą tam niszczyć, czy wie ktoś jak to wyłączyć?

Mógłbyś pokazać swój plik server.properties?
Prawdopodobnie w jego konfiguracji ustawiłeś spawn-protection na inną wartość niż zerowa.
Dodatkowo warto sprawdzić jaki poziom uprawnień posiada operator na Twoim serwerze.

Spawn procecntion mam na 0, a poziom operatorów to 4.

Posiadasz wtyczkę EssentialsAntibuild?

Tak.

Jaka wiadomość jest wyświetlana podczas niszczenia bloków przez operatorów?

To lepiej ją usuń i zamiast tego używaj WorldGuard.

1 polubienie

Operatorzy mogą niszczyć, ale gracze bez OPA nie.

Chyba tego chcesz nie? Żeby nikt nie mógł ci zgriefować spawna?
Jeśli nie, w configu essentials zmień wartość spawn-protection czy jakoś tak. Nie wiem, używam worldguarda w tym celu /shrug

Ty chyba nie rozumiesz o co chodzi.

Essentials AntiBuild w mojej opinii nie jest dobrą wtyczką.
Zamiast tego mógłbyś użyć WorldGuard i miałbyś problem z głowy.

1 polubienie

Masz rację :kappa:

Wytłumacz dokładnie co chcesz osiągnąć.

Ustawiłem sobie /setspawn aby gracze się tam respili, ale kiedy coś próbują niszczyć wyskakuje komunikat “You are not permitted to interact witch <block który próbują niszczyć>”.

Czyli w pluginie WorldGuard da się ustawić setspawn?

Od kiedy w WorldGuard jest możliwość ustawienia /setspawn?

Jeeez, setspawn jest w EssentialsSpawn

EssentialsAntiBuild to dziadostwo którego się nie używa!
Zamiast tego tworzysz sobie region world guardem którego nie mogą niszczyć gracze a na reszcie terenu pozwalasz niszczyć, proste :v

1 polubienie

Witaj! Chyba nie zrozumiałeś… Kolega zaproponował WorldGuard zamiast Essentials AntiBuild. A ze swojej strony jestem w stanie również zaproponować stworzenie regionu i nadanie mu flag używając właśnie WorldGuarda. Natomiast za komendy /spawn i /setspawn to z tego co pamiętam jest odpowiedzialny Essentials i Esentials Spawn.

Pozdrawiam!

Usuń EssentialsAntibuild, zastąp go WorldGuardem, który do prawidłowego działania musi mieć kompana - WorldEdita.
Komendy /spawn oraz /setspawn pochodzą z pluginu EssentialsSpawn.
Podsyłam szczegółowy poradnik przedstawiający jak zabezpieczyć określony region używając WorldGuard:

Czy ktoś udzieli mi poprawnej odpowiedzi?