Drugi monitor

Witam.
We wakacje dostałem od szwagra monitor, nie używał go więc nie wie czy sprawny. Dopiero teraz go sprawdzam, podłączyłem go przez kabel VGA i gdy wciskam przycisk włączenia, to on tak jakby się uruchamia, wyłącza, uruchamia ponownie, wyłącza i tak ciągle.
A gdy odłączę kabel VGA, to przy włączeniu wyskakuje komunikat z brakiem sygnału, ale nie wyłącza się. I teraz nie wiem, czy jest coś nie tak z wejściem VGA i kupić przejściówkę z VGA do DVI, czy odpuścić sobie ten monitor.
Może ktoś wiedziałby czemu tak się dzieje? Może ktoś miał podobnie? Zamawiać przejściówkę?

Na koniec jeszcze dodam pogrubioną czcionką jaki to monitor :wink:
Acer AL1916 F

Wygląda na to, że ekran wybudza się po otrzymaniu sygnału ale nie może go zamienić na obraz. Na początek można spróbować sprawdzić wejście w monitorze. Ale raczej to coś “w środku” lub nietypowy monitor wymagający innego sterownika. (yy, to by było dziwne)

1polubienie

Podejrzewam jakiś kondensator, może wizyta u jakiegoś pana doktora by pomogła?

1polubienie

@LinGruby - chyba tak, looknij tu:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2231319.html

1polubienie

Dziękuję za odpowiedzi, teraz wiem za co się wziąć najpierw :wink: Ale jako iż jestem strasznym leniem, pewnie monitor jeszcze trochę postoi, zanim się wezmę za niego :wink: Ale gdy już zacznę z nim coś działać, to napiszę w tym temacie (jak będzie jeszcze istniał) :smiley:

1polubienie