Czemu mam lagi?

Tagi: #<Tag:0x00007f2ad895f038>

Witam mam pytanie czemu serwer ma lagi przy 50graczach mamy 5gb ramu serwer bierze 3.5gb
https://timings.aikar.co/?id=c7d49dfafb4b4cc5b49fb0dcbca64756

Przede wszystkim zainteresowałbym się tym:

image

czyli?

to mój błąd czy hostingu?

Twój, wygląda na to że złe flagi startowe masz.

Z tego co widzę korzystasz z jakiegoś hostingu (tak domniemuję po ilości wątków procesora na hoście), także jeśli możesz tam zmienić flagi to byłoby dobrze.

no właśnie nie ma opcji zmieniania flag na tym hostingu

No to masz dwa wyjścia.

• Zmienić hosting na taki, który wspiera zmianę flag,
  • lub zakupić serwer VPS i móc to dostosować wedle potrzeb.

Jeśli zamierzasz kupić serwer VPS, musisz nabyć chociaż podstawową wiedzę informatyczną w tym zakresie, bądź zapłacić komuś za konfigurację.

1lajk

Dobrze jednak jest dostęp
a co miałbym tam wpisać bo jakby nigdy sie w to nie bawiłem

Polecane flagi znajdziesz tutaj:
https://aikar.co/2018/07/02/tuning-the-jvm-g1gc-garbage-collector-flags-for-minecraft/

Te flagi startowe pewnie są z góry narzucane przez ten hosting i może być wyrzucana informacja, że są one błędne, ale nie to powoduje w znacznej części spadki wydajności. W timingach ogólnie zawsze pojawia się, żeby używać flag startowych Aikar. Serwer na 1.14.4, więc generalnie optymalizacja jest trudna, szczególnie, że po pluginach widzę, że to jakiś Survival z otwartym światem najpewniej, zachowanie graczy pewnie też mogące powodować lagi.

• po pierwsze serwer ma za mało przypisanej pamięci RAM w odniesieniu do ilości graczy i w szczególności wersji.
  • po drugie serwer hostowany na hostingu, który słynie (zresztą jak niemal każdy) z oversellingu i śmiesznie małych limitów CPU, w dodatku zawyżania zużycia pamięci, stąd te lagi i ewentualne nawet crashe
  • pokaż konfigurację Spigota i wykonaj wszystkie kroki z mojego poradnika o optymalizacji serwerów - nie widzę chociażby pluginu na “sprzątanie” świata z zalegających itemów (chyba, że masz to zrobione w konfiguracji silnika)
  • czy jest ustawiony border mapy, jeśli tak, czy została ona pregenerowana np. pluginem WorldBorder?
  • zapis danych graczy wykonuje się podejrzanie zbyt wolno, zabiera za dużo ticków, jakiś plugin coś psuje, zła konfiguracja albo wolny dysk? (mowa o tym)

Serwer tak lagował od początku czy od pewnego czasu? Naprawdę przy takich parametrach, oversellingu i jeszcze tymi wspomnianymi sztuczkami z zawyżaniem zużycia pamięci przez JVM na tym hostingu, to się dziwię, że ten serwer w ogóle działa przy takiej ilości osób.
W podobnej cenie to się możesz przenieść do LVLUP na KVM FR 8GB, mieć pełną dowolność, co instalujesz i przy odpowiedniej konfiguracji serwera brak zmartwień o spadki wydajności.

1lajk

Serwer zaczął lagować po jakiś 20 minutach od startu Mapa była wyrenderowana w pluginie WorldBorder
Silnik spigota był konfigurowany

Napisz ticket do supportu tego hostingu, ale znając ich sposób działania, to umyją ręce i polecą Ci zakup wyższego pakietu, z większą ilością pamięci. :joy:
Wszystkie hostingi Minecrafta co do jednego to szajs w tym momencie i biorę pełną odpowiedzialność za te słowa. Niskie limity CPU, overselling i zawyżanie zużycia pamięci - te trzy rzeczy masz na tym hostingu pewne. Oczywiście pewnie coś się da jeszcze zoptymalizować po stronie serwera, ale może to mało dać.

Przenieś się na dobrą stronę mocy, czyli do hostingu LVLUP. Weź pakiet 8GB KVM FR (z kodem promocyjnym CRAFTCODE.PL w trakcie składania zamówienia będziesz miał 10% zniżki) i problemy powinny minąć, a i nasza społeczność jak widzisz chętnie dzieli się pomocą i wskazówkami. :wink: Masz przynajmniej zapewnione 3 vCPU i7-6700K, pełną dowolność i dwukrotnie większą ilość pamięci RAM.

3lajki

Niestety wersje 1.14 w górę są mocno zrypane jeżeli masz taką możliwość wróć na 1.12.2