CraftLista.PL - Lista serwerów Minecraft

Cześć, chciałbym was zaprosić nową listę serwerów minecraft - CRAFTLISTA.PL.

Co oferujemy?

• Darmową reklamę Twojego serwera oraz projektu
  • System głosowania: „Czerwone/Czarne serduszka”
  • Możliwość komentowania serwera
  • Do każdego serwera są przypisane 5 grafik w formie widgetu

Jak dodać swój serwer?

• Wchodzisz na naszą stronę: Wystarczy tutaj kliknąć
  • Wpisujesz adres serwera
  • Gotowe! (Blokujemy wszystkie hostingi „DARMOWE”!)

Masz jakieś pytanie? Chętnie Ci pomożemy, nasz serwer discord.

Miłego dnia życzę!

2 polubienia

Więcej reklam niż strony :confused:

Rozumiem uwagę, mi się ogólnie podobają :V - Jesteś pierwszą osobą, która powiedziała “nie”.
Pozdrawiam serdecznie!

Coś mi się nie chce wierzyć, że nikt nie narzeka na reklamy zajmujące dosłownie całą wysokość strony, nie wiem może ja mam jakiś dziwny monitor

3 polubienia

Ja to troszkę inaczej widzę… :smile:, wydaję mi się że użytkownicy nie interesują się za bardzo reklamą, ponieważ zdają sobie sprawę że trzeba opłacić domenę, hosting oraz doceniają pracę włożoną w nią. Dodatkowo chciałbym zaznaczyć, na discordzie była ankieta gdzie ok. 30 osób była za wprowadzeniem bannerów a 3 os. były przeciwne.

To jeszcze od siebie dorzucę jedną rzecz która mnie zaciekawiła, link do regulaminu płatności przy zakupie bannerka prowadzi na mclist.pl :thinking: a wydawały mi się te formy dotyczące płatności dość znajome

3 polubienia

Poprawione! Dzięki za czujność :sweat_smile:

Ponieważ wszystko podkreślam wszystko jest ściągane od innych list, nic własnego (a autor to nazywa to innowacyjnością)

To w końcu jedna osoba, czy trzy?

image

Aż dziwne, że chciało się robić kolejną listę - na podstawach innej.

5 polubień

Został wykorzystany styl z oficjalnej strony minecraft :wink:
Mamy inny system konfiguracji listy w panelu, pomyliłem linki. Strona nie jest skopiowana z mclisty. Chciałbym zaznaczyć, że używamy ogólnie dostępnego boostrapu.To nie jest kopia twojej listy, używamy takiego samego boostrapu ;), chociaż nie widzę głębszego podobieństwa. Pozdrawiam ciepło!

Proszę pokazać resztę… a nie tylko strefy ;), bo strefy są podobne. Zgadzam się z tym.
Pozdrawiam ciepło!

Po co mam pokazywać resztę, skoro owe screeny które podesłały wrzucają podejrzenia nt. plagiatu?

@Dudix, czym zdajesz sobie sprawę czym jest plagiat :slight_smile: ?
Plagiat – polega na bezprawnym przypisaniu sobie autorstwa całości lub części cudzego utworu bądź celowym wprowadzeniu w błąd co do autorstwa utworu.

Używam tego samego css co @Obiektywny63 :slight_smile: (Bootstrap), które jest publiczny. To że pokazujesz mi @Dudix screeny z podobnych funkcji… a nie pokazujesz całości to jest podejrzane. A z tego co się orientuję już była kiedyś w 2012 roku, taka stronka podobna do mclisty, więc ja bym się zapytał.

Życzę państwu miłego dnia.

PS. @Obiektywny63, jeżeli uważasz że umiejscowienie darmowym stylem podobnym do Twojej listy, zapoznaj się z prawem odnośnie praw autorskich.

To w końcu jedna osoba, czy trzy?

Ty to opisałeś :wink: a tamte osoby dały tylko reakcje.

Ponieważ wszystko podkreślam wszystko jest ściągane od innych list, nic własnego (a autor to nazywa to innowacyjnością)

Wydaję mi się że nie… Większość jest ściągnięte ze starej craftlista :slight_smile:

Pozdrawiam i wesołych świąt życzę! :star_struck:

@Nohet Dzięki za info!

Staraj się unikać double postów. Zamiast tego używaj opcji “edytuj”

3 polubienia

Wstyd i kompromitacja dla “autora”, po przeczytaniu tego wątku stwierdzam że to zdanie idealnie podsumowuje:

Okradłem złodzieja wysoki sądzie jestem niewinny. :kappa:

4 polubienia

Nie oznacza to że żadna część nie została skradziona.

Jeśli dziękujesz za podbicia w stylu ‘ta strona to plagiat’ to coś jest nie tak.

7 polubień

Dobra, nie ma co tutaj dyskutować.
Plagiat mclist.pl jak nic i tyle w temacie.

image

Jeszcze teksty ze strony listaserwerowmc.pl pana @bojawiem55

Całe ułożenie strony wygląda identycznie, różni się jedynie grafiką i elementami, które “deweloper” raczył dodać od siebie (o ile nie wziął ich z innych stron :kappa:).

9 polubień

Czyli próbujesz dostarczyć do klientów (chociaż tak bym nie nazwał, skoro reklamujesz się na fanpage serwerach) skopiowane rzeczy żywcem z innych list? XDDD

a po co mam pokazywać całą strone, skoro mogę pokazać treści które są skopiowane 1:1?

To skąd pojawił się link do regulaminu mclist? o tak sobie?

A styl głosowania to skąd? Oczywiście że ściągniete z mclist :slight_smile: image

I jeszcze ta wyszukiwarka…

Jednym słowem DNO, nie polecam tej listy.

3 polubienia

Trochę koledzy się rozpisali, więc spróbuję wam wytłumaczyć jedną najważniejszą rzecz - Czym jest plagiat?

Plagiat, brzmi bardzo prosto, łatwo go użyć ale tak naprawdę jest złożony. Polega na bezprawnym przypisaniu sobie całości/częściowej pracy, podpisując się pod autora wykonanego utworu.

Przykład I: Większość stron używa tego samego schematu, który jest ogólnie przyjęty. Logo po prawej stronie, wydłużone menu - Więc nie można nazwać tego plagiatem.

Przykład II: Sformułowania użyte na stronie internetowej, - także nie mogą być plagiatem. -

Charakterystyczne budowanie zdań, sposób konstruowania dialogów, specyficzna interpunkcja – ogólnie pojęty styl wypowiedzi – nie są objęte ochroną prawnoautorską. link

Przykład III: Rozmieszczenie strony internetowej - nie jest plagiatem -

Co prawda projektanci stron internetowych mają pełną swobodę w ustaleniu układu strony, jednakże często, aby ułatwić użytkownikom poruszanie się po niej, korzystają z rozwiązań, które zwyczajowo funkcjonują w internecie .link

Strona internetowa składa się z dwóch składników:

• layoutu - Składająca się z grafik, fontu, ikon czy gamy kolorystycznej. ’
  • elementy techniczne - Zapis wszelkich informacji w kodzie źródłowym.

CraftLista.PL, została napisana zgodnie z art. 1 ust. 1 ustawy o prawie autorskim. Strona bazuje na podst. oraz ogólnej platformie strukturowej ( Bootstrap - framwork), który bazuje na licencji MIT t.j. otwarte oprogramowanie. Twórca ma nieograniczone prawa do używania, kopiowania, modyfikowania i rozpowszechniania oraz sprzedaży oryginalnego lub zmodyfikowane programu. - Więc nie ma mowy o plagiacie strony internetowej mclist.pl. Po analizie kodu “layoutu”, także można wnioskować że to jest zbiór publicznego ogólnie dostępnego kodu źródłowego na innych forach. Pisałem o tym wcześniej - “noselect”. Nasuwa mi się pytanie do @Obiektywny63 czy strona najserwery.pl t.j. lista serwerów minecraft narusza jako własną “Twórczość tzw. Grafik ogólnie dostępnych, kodu źródłowego oraz rozmieszczenia strony internetowej.” - którą sobie przypisuje?

Plagiat jest dopiero w tedy, gdy zostanie wykorzystany w takim stopniu iż brak jest twórczej działalności plagiatora i jego utwór nie nosi cech oryginalności.

Troszkę rozświetlił sprawę :wink: na czym polega plagiat. - Takie bezpodstawne nazywanie mnie “złodziejem/plagiatorem/rudym” - jest nie na miejscu, to tylko świadczy o państwa inteligencji oraz znajomości prawa polskiego.

@jbrudek -_- co masz na myśli skradziona - bardzo interesujący wątek. “Stosowanie ogólnego konwenansu nie może być traktowane jako przywłaszczenie sobie praw do danego utworu.” … Dziękuję, bo jest to dla mnie dodatkowa reklama… a osoby, które są “rozumne”, będą wiedzieć jaka jest prawda i w jaki sposób działa administrator mclist.pl - “Użyjesz dirtu tzw. ziemi - z gry minecraft - i to już jest plagiat, idąc jego rozumowaniem” - Więc idzie pytanie kto tutaj jest rudym i hipokrytą?..

@Dudix, każda reklama jest dobra - odwiedza nas kilka set osób dziennie :slight_smile: - nie mam na co narzekać. Pokazujesz treści, które są ogólnie dostępne w internecie i nie podlegają pod prawa autorskie. Link do mclisty , to czysty przypadek - źle wypełniony formularz. Styl głosowania został użyty ze starej listy - bazujący na modalu “niewidocznego” z dodatkiem catche - który także jest ogólnie dostępny :open_mouth: . Wyszukiwarka polega na znalezieniu serwera, z wszystkich informacji, które zapisuje w bazie danych.

@Axerr Pokazujesz treści, które dalej są ogólnie dostępne :slight_smile: co do bannerów - jest to zwykła tabela.

@DoreK Zapomniałeś wspomnieć, że reklamuję listę które daje użytkownikowi darmową reklamę swojego serwera. Więc nie widzę nic złego w pisaniu do właścicieli serwerów pod postami (które mogą usunąć / zgłosić administratorowi), którzy mogą zgłosić to administratorowi grupy fb - o tematyce: minecraft/serwerów etc. - w tedy administracja będzie to rozstrzygać według swojego regulaminu. Nie pogrążam się a nawet się nie bronię - tylko tłumaczę jak sprawa wygląda.

Pozdrawiam :smiling_face_with_three_hearts: , wydaję mi się że wątek został w 100% wyczerpany.