Chętni do testowania serwera MC 1.7.10

witam jest ktos chetny do sprawdzenia jak dziąła moj serwer mc na wersi 1.7.10.

Planujesz w niedalekim czasie zmienić silnik na taki z wersją 1.13.2?
Jeśli tak - jestem chętny :wink:

tak zamierzam zmienić.

W takim razie czekam na informacje :sunglasses:

IMO robienie serwera na 1.7.10 w celu późniejszej aktualizacji do 1.13.2 mija się z celem, gdyż różnice między tymi wersjami są tak ogromne, że zwykła aktualizacja typu zmiana jarów nie zadziała :slight_smile:
PS: Co to za słowo?

Miałem okazję zawitać na serwerze, już w wersji 1.13.2 Vanilla.
Działa bez lagów, normalny ping, wszystko było w porządku.

pomyłka miało być wersja

Najlepiej to robić serwer pod 1.8 + viaversion który rozszerza wersje od 1.8 do 1.13.2, ale nie dodaje nowych bloków itp. Lub serwer pod 1.13.2 + protocolsupport który dodaje wersje 1.4-1.13 i gracze z nowszych wersji mogą korzystać z nowych bloków, a dla tych ze starszą wersją są podmieniane na inne.

Najgorzej*
takie rozwiązania są kompletnym idiotyzmem, zaczynając od przestarzałej wersji silnika w przypadku viaversion kończąc na ogromnej ilości błędów i glitchy związanymi z różnicami w kodzie Minecrafta. Głupi przykład: pływanie w wodzie na kliencie 1.13.2 jest prawie niemożliwe gdy serwer ma silnik 1.12.2 i niższy, problemy z bryłkami ze względu na zmiany w 1.11.1 (możliwość przetopienia narzędzi) i tak dalej…

Po co wspierać stare wersje? Po to wychodzą najnowsze, by ich używać!
Według mnie serwery powinny być wyłącznie na najnowszą możliwą wersję - oczywiście wiadomo, na PaperSpigota trzeba trochę poczekać, ale potem należy się przestawić, a nie siedzieć przez 4 lata na 1.8.

Już nie wspomnę ile krytycznych błędów jest w starych silnikach ;))

Tak, lepiej mieć wyłącznie najnowsze wersje i mieć max 5 osób na serwerze. A jeżeli masz błędy w silniku to możesz naprawić je samodzielnie lub zakupić u kogoś gotowy silnik z ponaprawianymi exploitami itp. Społeczności nie zmienisz. Serwery są robione pod silnik 1.8 bo dużo starych pluginów nie współgra z nowszymi silnikami a poza tym od 1.9 jest zawalony system pvp, no ale zaraz mi ktoś powie, że jest taki plugin jak OldCombatMechanics, który posiada błąd na kopiowanie itemow

Tak.
To już jest akurat osobna kwestia, o której nie mówimy. Naprawianie Community to nie moje zadanie - i jak widzimy po statystykach: nikogo.

Po co? Nie lepiej zagrać na najnowszej wersji, gdzie to zwykle jest już gotowe?

Podaj listę takich pluginów. Na pewno znajdzie się jakiś zamiennik.

Nie jest zawalony - jest zmieniony. Przestawcie się na nowy, lepszy, a nie stary, wymagający wyłącznie spamowania w guzik myszki.

Po co ci stary system? Po to jest nowy, żeby z niego korzystać :wink:

Dlatego z niego nie korzystaj, w 1.13.2 (a już praktycznie 1.14) nie ma takich błędów :wink:

Ludzie, czemu się tak uczepiliście tego 1.8?
Stoicie w rozwoju od 28 lipca 2015 roku.
Po co?

XDD
U mnie na najnowszej wersji +60 osób nieraz było :wink:

Nie wiem, jakieś zacofanie ;\

Naprawianie samodzielnie gry gdy twórcy robią to za Ciebie brzmi nielogicznie. Trochę jak próby wskrzeszania trupa :expressionless:

Sądzę że twórcy wiedzą co robią, sam też nie przetestujesz gry odpowiednio, więc nawet jak samodzielnie podejmiesz się tak dziwnego zadania jak wprowadzenie poprawek i załatanie dziur, to jest szansa że swoim łataniem zrobisz następne dziury gdzie indziej. A jak liczysz na to że ktoś załata dziury za Ciebie to mam złą wiadomość - przeczytaj co to backdoor :wink:

Jeśli gra jest w rękach Micro$oft to ja jestem dobrej myśli jeśli chodzi o samą grę, bo jeżeli chodzi o cenę to jestem bardzo niezadowolony.
Wracając do tematu to wersja 1.7.10 jest już bardzo deprecated, dlatego ja osobiście nie byłbym chętny (chyba, że przeniesiesz na 1.13).

Java Edition nadal tworzy ta sama ekipa, co wcześniej…

Nadal Mojang ją tworzy? Myślałem, że całkowicie porzucili projekt

Co za bzdury. Przecież to, że Mojang tworzy MC, jest chyba logiczne. Weź pod uwagę to, że jak włączasz MC, to masz logo Mojangu, logujesz się na konto Mojang a nie MS i tak dalej XD