Błąd przy logowaniu się do VPS

błąd
Tagi: #<Tag:0x00007f343dbf6698>

Witam,
mam problem zalogowaniem się do Putty, WinSCP itp.
Pisałem już do supporta lvlup i nic złego nie wykryli, mam dwa komunikaty:

Podczas logowania się do WinSCP pokazuje mi się “Serwer odrzucił połączenie SFTP, ale nasłuchuje połączeń FTP. Czy chcesz używać protokołu FTP zamiast SFTP? Jeśli preferujesz pomoc szyfrowania.”
A podczas logowania się do Putty jest komunikat “Network error: Donnedtion refused”

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Jesteś pewien, że łączysz się na prawidłowy post ssh?

Mam to samo w WinSCP - w FileZilla w ogóle cuda się działy i ostatecznie nie dało się nawet zalogować.
Masz może fail2ban? Jak tak odczekaj kilka minut i spróbuj ponownie albo zaloguj się za pośrednictwem proxmox, o ile masz KVM.

Ja tak miałem jak źle ustawiłem chrooty - chociaż powód rozłączenia na to nie wskazuje, ale zmiana chroota była rozwiązaniem.

Czyli masz też serwer FTP uruchomiony, dlaczego? :smile:

Mam włączony ssh :wink:

Tylko jest ten problem bo nie mogę nic zmienić jedynie wejść w panel na lvlup. Nie wiem dlaczego mam odpalony pewnego dnia wchodzę i pokazuje mi się to.

Okej spróbuję, dziękuję.

Serwer masz z oferty OpenVZ czy KVM?
Czy w pliku /etc/ssh/sshd_config zmieniałeś port SSH?

Serwer OpenVZ. Nie mogę sprawdzić tego.

Wchodzi w grę reinstalacja VPS?
Jeśli tak - zrób to.
Jeśli nie poskutkuje - napisz jeszcze raz ticket, najprawdopodobniej będzie problem z siecią.

Zbytni nie bo mam tam dla mnie ważne pliki :disappointed_relieved:

Zapytajmy inaczej:
Zmieniałeś coś w ustawieniach SSH, FTP, dodawałeś jakiś użytkowników (jakimi komendami?)?

Były instalowane tylko pliki jak php5, mysql, apache2 i phpmyadmin. Pod forum robiłem więc mogłem coś źle wpisać. Ciągle były błędy jakieś.