Ataki botów

vps
zabezpieczenia
minecraft
iptables
Tagi: #<Tag:0x00007f14a2d32238> #<Tag:0x00007f14a2d32080> #<Tag:0x00007f14a2d31ea0> #<Tag:0x00007f14a2d31ce8>

Witam, od kilku dni nękają mnie ataki botów na serwer minecraft. Gdy boty pingując i próbując dostać się na serwer wywala graczy z komunikatem “Timed out”. Próbowałem już blokady krajów w iptables. Ma ktoś może jakieś pomysły jak temu jeszcze zaradzić? Antyboty itp. działają tak że boty poprostu nie wchodza na serwer lecz i tak graczy wywala.

EDIT: dodaje urywek logów https://pastebin.com/e1pKZZUA

Wersja waterfalla?
Lista pluginów proxy?

obraz

Enabled Waterfall version git:Waterfall-Bootstrap:1.13-SNAPSHOT:a1cc6f0:243

Jeśli to możliwe, to uruchom serwer bez wtyczki BungeeAdminTools oraz multichat. Pozwoli to wykluczyć problem z nimi, nie kojarzę ani wtyczek, ani ich autorów. A sam BungeeAdminTools to dość stary plugin:

Last Update:
Nov 5, 2017

Generalnie są dwie opcje, jedna to taka, że w jakiś sposób logowanie jest przedłużane przez bota, a druga to taki, że jest to skutek uboczny działania któregoś z pluginów (PreLoginEvent, LoginEvent).

AuthMeBungee odpada, u mnie nie ma takiego problemu.
SkinsRestorer też działa w porządku.
Yamler - raczej nie powinno dotyczyć, wątpie, żeby korzystał z tego eventu.
ServerListPlus powinno śmigać, ewentualnie możesz na ten czas skorzystać z wbudowanej opcji ustawienia motd.
LuckPerms jest od samego md_5 więc raczej nie spodziewałbym się tutaj jakichś głupot w kodzie.

Uruchomiłem. Atak nadal leci i serwer nie odpowiada.

Nadal te same błędy? Jeśli masz taka dowolność, to w sumie możesz edytować nazwę wszystkich wtyczek zmieniając .jar na ._jar i zrestartować proxy, dzięki czemu “zostaną wyłączone” i zobaczyć czy problem nadal występuje.

Jako, że widzę serwer offline-mode z AuthMe, to proponuję dla bezpieczeństwa najpierw włączyć whitelist na serwerze na który trafiają gracze, tak aby przypadkiem nikt nie wykorzystał tej chwili do wejścia na twoje konto, kto wie.

Wtyczka powodująca błędy to SkinsRestorer. Teraz pozostaje rozwiązanie na ataki i 1700 botów w ciągu 2 sekund przez co serwer nie odpowiada również

Sprawdziłeś przed i po jakie kraje uderzają do serwera?
Mam na myśli abyś upewnił się że Twoje ustawienia faktycznie działają i filtrują kraje które wybrałeś.

Blokowałem napewno Rosje i z niej nadal ataki uderzają. Pojawia się też Francja, Afganistan, Południowa Afryka, czasem Polska i wszystkie te kraje również blokowałem (nie licząc oczywiście polski).

Blokowałeś ale czy potwierdziłeś że blokada działa patrząc na listę połączeń i logi z krajami czy zakładasz że na pewno zadziałało i nie trzeba tego sprawdzać?

Możemy niepotrzebnie zachodzić w głowę co tu jeszcze zrobić a może po prostu zwyczajnie przeoczyłeś komendę z DROP.

Możesz użyć iftop do zerkania co się dzieje na łączu na żywo.

Przepraszam za nieobecność lecz problemy techniczne.
Wracając chyba nie do końca zrozumiałem treść odpowiedzi.

Ciężko będzie mi jaśniej wytłumaczyć, to moje trzecie podejście.
Mam po prostu wrażenie że zrobiłeś gdzieś błąd i tak naprawdę geoblokada nie działa a co za tym idzie serwer jest nadal atakowany z krajów z których nie masz graczy.

Próbowałem zrobić od nowa za pomocą poradnika Instalacja dodatku Geoip dla IPTables lecz przy pobieraniu bazy mam taki błąd (mimo że jeszcze 3 dni temu działało)

–2019-01-04 18:00:51-- http://geolite.maxmind.com/download/geoip/database/GeoIPCountryCSV.zip
Ponowne użycie połączenia do geolite.maxmind.com:80.
Żądanie HTTP wysłano, oczekiwanie na odpowiedź… 404 Not Found
2019-01-04 18:00:51 BŁĄD 404: Not Found.

Wygląda na to, że link jest już nieaktualny

Usunęli starą bazę, Tu chyba nowa :slight_smile: https://geolite.maxmind.com/download/geoip/database/GeoLite2-Country-CSV.zip

W takim razie sadzę że wątek z którego korzystałeś jest lepszym miejscem na tego typu pytania :slight_smile:

To spróbuje jakoś podpiąć nową baze i dam znać.

a niewystarczy poprostu dodac antybota ?

Niestety nie wystarczy…

Spróbuj tego : Jak zablokować inne kraje na VPS