AimForum - Projekt Autorskiego Systemu Forum

Projekt Autorskiego Systemu Forum (PASF)

Witam wszystkich zainteresowanych moim tematem. Ostatnio wpadłem na pomysł, aby napisać własny system forum, który będzie zawierał te funkcje, których aktualnie potrzebuję. Jako iż pisanie tego w czystym PHP zajęłoby mi sporo czasu postanowiłem skorzystać z frameworka CodeIgniter. Wybrałem ten framework ze względu na prostotę implementacji oraz niezbyt skomplikowaną mechanikę działania. Aktualnie prace nad projektem trwają cały czas, lecz chciałbym podzielić się z wami owocami mojej dotychczasowej pracy, jak i również poprosić was o opinie na ten temat. Dodam iż nad projektem pracuję już od 3 dni projektując na razie tylko i wyłącznie frontend (z lekkim backendem).

Postępy mojej pracy możecie śledzić na tablicy Trello (Na liście Do zrobienia umieściłem rzeczy którymi zajmę się w najbliższym czasie.)

A na koniec dorzucę kilka screenów z obecnej wersji forum.

Strona domowa

Strona wyświetlająca post

Boczny sidebar

Pamiętajcie, że obecny layout może ulec zmianie! Jest to dopiero bardzo wczesna wersja produkcji, dlatego wszystko może się zmienić.

Oficjalny serwer Discord projektu: Klik

Podziwiam że chce Ci się tworzyć projekt gdzie zazwyczaj dużo większe zespoły mają problem z jego realizacją. Powodzenia :slight_smile:

No nie będzie łatwo, ale mam nadzieję, że (prawie)wszystko pójdzie po mojej myśli i uda stworzyć się chociaż 60% forum. Oczywiście praca w pojedynkę będzie męcząca tym bardziej, że jak widać jestem dosyć słaby w projektowaniu frontendu, więc mam nadzieję, że niedługo zespół się powiększy.

Planujesz dodać jakiś system wspracia dla wtyczek i styli oraz czy przewidujesz opensource, aby społeczność mogła pomóc w tworzeniu?

@bvcz ma dobry pomysł może opensource zrobisz chyba że zbierzesz tu jakąś ekipę która ci pomoże bo samemu to będzie nie zbyt szybko to szło a w grupie zawsze raźniej, ale i tak powodzonka :wink:

Jeśli chodzi o wtyczki i style to myślę, że takie wsparcie pojawi się. Co do OpenSource to mam to na uwadze, lecz najpierw chciałbym napisać trochę backendu, aby nie był to sam frontend.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Fajnie to wygląda.

Uwaga!

W związku z moim nieudolnym formatem dysku C:, muszę poinformować iż straciłem pliki projektu. Spokojnie właśnie jestem w trakcie pisania projektu na nowo, dlatego na Trello mogą nie pojawiać się nowe zmiany.
Za trudności przepraszam

A można było tego uniknąć wrzucając choćby na githuba ;c

No można było. Ale spokojnie dzisiaj spokojnie odwzoruje projekt taki jaki był przed formatem. Już jutro idę z pracami do przodu. (I chyba nawet dzisiaj wstawie pliki na GitHuba);

Uwaga!
Informuję iż napisałem projekt od nowa! :tada:. Wszystko co jest już w Zrobionych, jest już w projekcie. Jutro jedziemy z projektem dalej!

Wow, tak szybko? W około półtorej godziny przepisałeś projekt forum?
Podziwiam.

Raczej projekt forum.
Autor powyższego posta poprawił się

Przepisałem tylko front end bo tyle miałem zrobione + framework css pomaga w tym. Na obecną chwile wszystko zostało przepisanie i projekt został zapisany na pendrivie, i już nie ma prawa się zgubić

Ahh, to już nie podziwiam :kappa:
jednak powiem Ci, ja bym nie zdołał takiego czegoś zrobić. podziwiam i szacun.

UWAGA!
Projekt otrzymał swojego Discorda!
Zaproszenie
Lecz informuję iż bot jest jeszcze w trakcie konfiguracji, lecz w pełni można korzystać z serwera

Uwaga!

Na tablicy projektu ( Trello ) Zawitały nowe rzeczy do zrobienia zapraszam do zapoznania się z nimi :wink:

Dawno tutaj nic nie pisałem, ale to dlatego, że cały czas intensywnie pracuje wraz z ekipą nad projektem.
Na dzień dzisiejszy mamy już zrobiony system rejestracji oraz zaprojektowaną tabele użytkowników. Plus doszły małe poprawki, ale wszystko możecie śledzić na Trello. A jeśli chcecie mieć bliższy kontakt z ekipą zapraszam na discorda!

Co do Githuba to na chwilę obecną repozytorium jest prywatne, ale jeśli forum będzie wstępnie użyteczne to udostępnimy dla was miesięczne demo, które będzie aktualizowane na bieżąco i wy będziecie mogli wystawiać swoje opinie.

Spokojnie zarówno temat jak i projekt żyje!

Niestety w związku z moimi małymi problemami z dostawcą internetu prace nad projektem będą utrudnione/spowolnione.